8 HAZİRAN 2021 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

2017’de 51 yaşında aramızdan ayrılan İbrahim Erkal’ın çıkardığı her albümün milyonlar sattığı ‘De Get Yalan Dünya’dan ‘Canısı’ya şarkılarının dillere pelesenk olduğu yılların tanığıyım.

Erkal şarkılarını günümüz dijital müzik dinleyicileriyle buluşturacak yeni bir proje olduğunu bilmiyordum.

Sanatçının hayatının film olacağına dair yaptığı açıklama üzerine eşi Filiz Hanım’ı ‘Magazin Noteri’ne konuk edince öğrendim bunu.

Filiz Erkal, yapımcısı İskender Ulus’un Erkal’ın dillere pelesenk ettiği şarkılarını yeni kuşaklarla tanıştırmak için gençlerin sevdiği yıldızlara okutarak, tribüte albüm hazırlığında olduğunu söyledi.

Filiz Hanım’a, “İskender Ulus, tribüte albümde hangi eserleri hangi şarkıcılara okutacak?” diye sordum. Şarkıcının eşi, “Benim bildiğim Sıla, Demet Akalın, Mor ve Ötesi gibi isimlerle konuşuldu, ama tam liste bende yok” dedi.

Yayından sonra Ulus’u aradım. Artık Urla’da yaşayan ünlü müzik yapımcısı, Erkal’ın tribüte albümü için şu bilgileri verdi:

“İbrahim Erkal’ın yayınlandığı yıllarda çok sevilen şarkılarını yeni nesillere tanıtmak için 1.5 yıl önce başlattığımız bir proje bu. Pandemi yüzünden askıya aldığımız projeye kaldığı yerden devam dedik. İbrahim Erkal’ın tribüte albümünde şu 20 eseri olacak:

‘De get Yalan Dünya’, ‘Sen Aldırma’, ‘Canısı’, ‘Sen de Benim Gibi Sevme’, ‘Aklımdasın’, ‘Aşkından Yanayım mı?’, ‘Unutmayacağım’, ‘Ah Memedim’, ‘Avuçlarımda Tutamadım’, ‘Ömrüm’, ‘Yalnızım’, ‘Unutulurmuş’, ‘Yağmurun var mı?’, ‘Yandım’, ‘Ben de İsterem’, ‘Ah Şu Bekarlık’, ‘Kaldırım Taşları’, ‘Sırılsıklam’, ‘Tut Nefesini’ ve ‘Kahretsin Aklımdasın’.

Ulus, İbrahim Erkal şarkılarını, günümüz dijital müzik tüketicisi olan 15-25 yaş kuşağına dinletebilmek için onların en çok ilgi gösterdiği şarkıcı ve gruplara okutmayı düşündüklerini söyledi.

O şarkıcılar arasında Jabbar gibi genç rapçiler de olacak; Ceylan Ertem, Mehmet Erdem ve MFÖ gibi her kuşağın tanıyıp, sevdiği isimler de…

KEREM BÜRSİN SEVENLER DÜNYANIN HER YERİNDE

Türk dizi yıldızlarının Avustralya’dan Güney Amerika’ya, dünyanın her kıtasından nasıl fanatik hayranları olduğunun son örneği Kerem Bürsin…

4 Haziran doğumlu oyuncuyu sevenlerden bir grup, Meksika’da billboardla yaş gününü kutlarken, bir kısmı da dünyanın neresinde Kerem Bürsin’in hayranı var, onun haritasını çıkardı.

Sosyal medya üzerinden oyuncunun hayranlarını organize edenler, günün sonunda Bürsin’i sevenlerin dünyanın hangi ülkelerinde yaşadıklarını gösteren bir harita yayınladı.

Oyuncu, dünyanın birçok ülkesinden doğum gününü kutlayan hayranlarına karşı kayıtsız kalmayıp, İngilizce bir tweet’le teşekkür etti.

İBRAHİM ERKAL’A TRİBÜTE ALBÜM

SAHTE TAKİPÇİLER GİTTİ, YÜZÜ DÜŞTÜ

Ünlü ve de genç bir televizyoncunun canlı yayınına denk geldim Instagram’da. Kendisi gibi genç bir kripto paracı vardı karşısında. Ben baktığımda 3 bin 200 civarında takipçi vardı. Bana ‘tamamen duygusal’ bir yayın izlenimi verince çıkayım dedim ki televizyon yıldızı hanımın suratı birden düştü, ama öyle böyle değil.

Kripto para şirketi sahibi moral bozacak bir şey demediği halde televizyoncu kızımızın suratı niye 10 karış asıldı?

Canlı yayın takipçi sayısına bakınca anladım sebebini…

Canlı yayını izleyenlerin sayısı 3 binlerden 200’lere düşmüş meğer!

Televizyon yıldızı, 3 bin sahte takipçiyi satın aldığı paneldeki işleminde bir hata yapmış olacak ki, yayın bitmeden hepsi gitti.

GÜNÜN SÖZÜ

“İyi bir kadın bir erkeği etkiler. Zeki bir kadın onda ilgi uyandırır. Güzel kadın büyüler. Anlayışlı bir kadın ise ona sahip olur.” (Earl Jerrod Rowland)