MİLLİYET – 30 MART 2016 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

unnamed-7Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 32’nci anaokulunu Artvin Hopa’da açtı. Her anaokulunda ortalama 100 çocuk okul öncesi eğitim görüyor. Çocuklar Gülsün Diye ilk eğitim yuvasını altı yıl öce açtı. Bu demektir ki Gülben’in bugüne kadar öğretmenle tanıştırdığı çocuk sayısı, Türkiye’nin birçok ilçe nüfusunu aştı…

‘Ülkeme borcumdur’
Türkiye’de daha çok insana eğitim hizmeti gitmesi yolunda atakta alkışlanacak bir hizmet bu… Hopa yolunda Gülben’e “Çocuklar Gülsün Diye” her anaokulu açılışında hissettiklerini ve bu yoldaki nihai hedefini sordum, şunları söyledi:
“Ülkeme, yıllardır duasını ve elini sırtımda hissettiğim annelere minnet borcumdur Çocuklar Gülsün Diye açtığımız her anaokulu. Okul Öncesi Eğitim’in önemi artık benim yaşamda misyonum, mücadelem. Gururla taşıyacağım bu meşaleyi. Kendi çocuklarıma anlatacak gerçek masallar biriktireceğim gittiğim her köyden.

Hayatın en gerçek yüzünü gördüğüm Kars’tan Trabzon’a, Çanakkale’den Hatay’a uzanan bu yollarda biz bugün 32’nci anaokulumuzu açarken, bil ki büyük hedefin tabelasını sen yazdın bize; ‘81 ilde 81 anaokulu açmalısın’ diyerek ve yazarak.
Her açılışımızda burnumun direği sızlar, bayrağımız dalgalanır ve saygı duruşunda dururuz. Karşımda Mustafa Kemal’in, ‘Eğitim çocuğu sevmekle başlar’ sözü… Sonra o köyde bir bayram günü yaşarız… Komşu köylerden gelir çocuklar, analar, babalar… Davullar, zurnalar çalar. Çocuklar güler, anneleri daha da gülümser gözümün en derinine, yüreğimin ta dibine. Daha ne olsun?”

TS TARAFTARININ TEK İSTEĞİ FB GALİBİYETİ!

Trabzon’a her gidişimde ilk işim bütün yerel gazeteleri alıp, satır satır okumak. Yine öyle yaptım. Trabzon’un yerel basınında merakla okuduklarım yine Trabzonspor haberleri oldu.
UEFA’nın kıskacındaki Trabzonspor, mali ve sportif anlamda en kötü sezonlarından birini yaşıyor. Buna rağmen taraftar, Trabzonspor’a ilgisini sürdürüyor.
Süper Lig’de 8 maçı kalan Trabzonspor’dan taraftarın tek beklentisi ne biliyor musunuz?
Trabzon Dernekler Federasyonu’nun İstanbul’da düzenlediği toplantıda Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, “Hami’nin arkasındayız. 8’de 8 yapacağız” dedi. Bunun üzerine taraftarlardan birinin Başkan’a yönelttiği şu sorudur işin özeti:
“Bırakın 8 maçı, Fener’i yenecek miyiz?”
Fanatik taraftarlar için Trabzonspor’un ligi kaçıncı bitirdiğinden çok, Fenerbahçe’yi yenip yenmediği önemlidir.

GÜNÜN SÖZÜ
Bir adam karısına arabasının kapısını açıyorsa emin olabilirsiniz: “Ya arabası yenidir, ya da karısı” (Albert Camus