7 Mayıs 2023 Pazar  –  Milliyet  –  Alice

Komedyen Hasan Can Kaya, Exxen’deki ‘Konuşanlar’ programına şarkıcı Murda’yı konuk etti. Exxen gibi Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu televizyondaki ‘O Ses Rap Türkiye’ yarışmasında Murda’yla jüri koltuğunda oturacak Hadise, ‘Konuşanlar’ın çekimine sürpriz bir ziyaret yaptı.

Hadise’nin sürpriz ziyaret yaptığı isimlerden biri onunla sahnedeki samimi pozları Mehmet Dinçerler’le biten evliliğinde krize sebep olduğu yazılan Murda, diğeri de boşandıktan sonra haklarında çıkan aşk haberlerini “Doğru değil” diyerek yalanlayan Hasan Can Kaya…

Hadise’nin ‘O Ses Rap Türkiye’nin PR’ı için de olsa Hasan Can Kaya ile Murda’nın arasına oturup, kendisine yöneltilen sorulara cevap vermesi şarkıcının medeni cesaretinin ve kendine güveninin eseri…

Çekimlerde neler olup  bittiğini, sorular karşısında Hadise’nin vücut dilini görmek için ‘Konuşanlar’ı izledim ve şarkıcıyla Hasan Can Kaya arasındaki diyalogları not ettim.

Ekrandan farklı

Dört ayda biten evliliği ve hakkında ortaya atılan iddialar nedeniyle zor günler yaşayan Hadise’yi şimdiye kadar hiç bu kadar gülerken görmedim.

Hasan Can Kaya’nın soruları ve yaptığı espriler karşısında Hadise’nin, “gülmekten düşünemiyorum” dediği bile oldu.

İşte ‘Konuşanlar’da Hasan Can Kaya ile Hadise’nin konuştukları:

Hadise: Burada olmak enteresan. Değişik valla. Evde izlerken çok daha farklı…

Hasan Can Kaya: Sen de evde izlerken çok daha farklısın.

Murda ile süper gidiyor program, çok pozitif, çok açık sözlü…

H. : Aşırı pozitif bir adam, çok seviyorum…

H. C. K. :Hadise de çok açık sözlüdür, topun nereden geldiğini anlamazsınız.

H. : Doğru.

Gülmekten konuşamadı

Gülmekten konuşamadı

En saçma haber!

H. C. K. :Hakkında çıkan en saçma dedikodu neydi? O kadar çok var ki!

H. : Aklıma şu anda saç haberi geldi. 10 günde bir saçımı yıkıyormuşum ya… Bu çok enteresan, her sene bir defa bu haber çıkıyor. Ben de her seferinde bu haber niye çıkıyor diye okuyorum.

H. C. K. : Başına gelen, ama kimsenin inanmadığı bir olay var mı?

H. : Ben hiç girmeyeyim bunlara. Bence bunu Murda’ya soralım.

Hasan Can Kaya, ‘Konuşanları’ tanıtmaya başladı Hadise’ye…

H.C. K.: En sağdaki arkadaş Rio’dan geldi. Rio’ya gittiğinde seni en şaşırtan ne oldu dedim, ‘İpli mayo giyen hanımlar. O şekilde metroya gidiyorlar’ dedi. O da metroyla gidiyor işe.

H. : Ne kadar güzel bir özgürlük, ama değil mi?

H. C. K. :Yandaki Leyla Abla. Eşinde neyi değiştirmek istersin, özellik olarak diye sordum, ‘Her şeyi’ dedi. Zannediyorum senin de benzer bir geçmişin var.

H. : Oraya gireceğini hissediyordum. Peki kaç yıldır evlisiniz? Konuk ‘40 sene oldu’ deyince Hasan Can Kaya araya girip, ‘Seninkinden biraz daha uzun’ dedi.

‘O yerde duramam’

H. C. K. : Yapmayı en çok unuttuğun şey?

H. : Saçımı yıkamak… Görüyorsunuz değil mi? Magazinde bir haber böyle işte…

H. C. K. :Sevgilinizin yanında en utandığınız an neydi? Hadise?

H. : Ya böyle sorular…

H. C. K. : Sen genelde seni utandıran insanlarla birlikte olduğun için… Sevgilinin yanında değil de sevgilinden ötürü utandığın oldu…

‘Konuşanlar’ arasındaki Leyla Hanım, 40 yıllık eşiyle zaman zaman anlaşamasa da mutlu bir evliliğinin olduğunu söyleyince Hadise, “Ben mutsuz olduğum yerde duramam asla” deyince Hasan Can Kaya, araya girdi:

“İstatistikler de onu gösteriyor zaten.”

H. : Hakikaten öyle, bence bu çok büyük bir güç bu arada, bunu yapabilmek. Seviyorum bu yönümü.

Unutkan Murda

Hadise’nin “O sadece bir rap’çi değil, sanatçı benim gözümde” dediği dünyayı umursamayan coll adam modundaki Murda’ya “Konserleri konuş” diyerek PR hatırlatması yaptı. Bunun üzerine Murda, “6’sında galiba İzmir Arena” dedi. Hasan Can Kaya, “Daha sonra nerede var?” deyince Murda da menajerine sordu:

“Nerdeydi? 7 Haziran mıydı Ankara ODTÜ? 17 Haziran İstanbul’da neresiydi?”

Bunun üzerine programın konuklarından biri Murda’ya, “Şarkıları nasıl aklında tutuyorsun?” deyince salon kahkahaya boğuldu.

GÜNÜN SÖZÜ

“Aşkın gözlükleri öyle pembedir ki bakırı altın, yokluğu varlık, gözdeki çapağı inci gibi gösterir.” (Miguel de Cervantes)