16 NİSAN 2019 SALİ  – MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

PowerTürk Müzik Ödülleri, sahiplerini buldu. Ajda Pekkan’la Nilüfer’i ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık gördüler. PowerTürk izleyicileri de, dokuz kategorideki adaylardan Gülşen, Hadise, Mabel Matiz, Manga, Ufuk Beydemir ve Yıldız Tilbe’yi birinci seçti.
“Madem dokuz kategori, ödül alan şarkıcı sayısı niye altı?” diye merak ediyorsanız, sebebi şu:
Matiz, dört dalda birden ödül aldı da, ondan…
Adaylar açıklandığında, ilk kez verilen bir ödülün kime gideceğini merak ettiğimi      yazmıştım.

‘En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi Ödülü’, Hadise’ye gitti. Şarkıcı, ödülle ilgili şunları söyledi:
“Bu çok güzel bir ödül, ‘En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi Ödülü’… Hayatımda ilk kez böyle bir ödül alıyorum. Sanatçı olmak benim için sadece klip ve fotoğraf çekimi değildir, ağzını açıp konuşabilmektir, korkmamaktır, bir duruş sergileyebilmektir. Ben de sosyal medyamı bu konuda kullanmayı çok seviyorum. Oranın patronu benim, duygularımı ve hayallerimi paylaşmayı seviyorum ve sizler de bunu hissettiğiniz için teşekkür ediyorum.”
Bu dalda aday gösterilen altı şarkıcıdan ödülü Hadise’nin almasına hiçbir itirazım yok ama PowerTürk’ün Haluk Levent’i aday bile yapmamasına var.
Çünkü Türkiye’de ilk kez verilen böyle bir ödül; sosyal medyayı gerek kendisi, gerekse kurucusu ve başkanı olduğu AHBAP üzerinden müthiş toplumsal fayda üreten, mağduriyetleri gideren, yardım isteyen herkesin hayalini gerçekleştiren Levent’in hakkıydı.
Sosyal medyada paylaştığı eylemler nedeniyle dünyanın en doğusundaki Yeni Zelanda’nın Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Winston Peters ile en batıdaki Kolombiya’nın Devlet Başkanı Ivan Dugue tarafından bizzat kutlanan şarkıcıyı, Türkiye’deki müzik platformunun yok sayıp, hakkını teslim etmemesi haksızlık!

DIGITURK’TEKİ ‘KUŞ BAKIŞI TÜRKİYE’ FİLMİ 

Yıllardır radyo kanallarını ekrana getirdiği şömine, akvaryum ve kumsal gibi videolar eşliğinde yayınlayan Digiturk, Türk turizmine katkı sağlayacak bir değişikliğe gitti.
Digiturk, 401’de başlayıp 470’te biten radyo kanallarında, Türkiye’nin 81 ilinden drone ile havadan çekilen güzellikleri yayınlamaya başladı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle  90 kişiden oluşan bir ekibin havadan yaptığı çekimleri ekrana taşıyan ‘Kuş Bakışı Türkiye’ filmi müthiş…
Türkiye’nin gitmediğim ili yok. İlçelerin bile çoğunu gezdim ama filmi izleyince, birkaç kez gittiğim şehirlerde bile kaçırdığım müthiş güzelliklerin olduğunu fark ettim.
“Çok güzel bir ülkemiz var, ama kıymetini bilmiyoruz” deriz ya hep… Digiturk’te izlerken kendimi alamadığım ‘Kuş Bakışı Türkiye’, bu sözün ispatı ve belgeseli oldu.

‘90’LARCA’ EĞLENCE

  

Tarkan, Nazan Öncel, Hadise, Feridun Düzağaç, Mirkelam ve Atiye gibi ünlülerin menajerliğinden sonra sahnelere birçok genç yetenek kazandıran Süheyl Atay, bir ilke daha imza attı. Müzik yazarı Yavuz Hakan Tok’un kaleme aldığı, Atay’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği ‘90’larca’ şovu, Beyoğlu’ndaki Mask Live Pera’da izleyiciyle buluştu.
90’lı yılların ikonlarını aynı sahnede buluşturan şovda, 90’larda doğan Asena İrmikci, Bartu Ayaz, Bucan Ekin, Can Tüzün, Dilara Yıldırım, Gülsen Karatoprak, Kardelen Kumdereli, Metin Bahtiyar, Onur Tektaş, Ulvi Kahyaoğlu ve Yağmur Üçkardeş rol aldı.
90’ların efsane TV şovu ‘Tutti Frutti’, 900’lü hatlar, sanal bebekler, ‘Çılgın Bediş’ ve Mehmet Ali Erbil’in ‘Değiştir’ yarışmasının yanı sıra Tarkan, Yonca Evcimik, Backstreet Boys ve Destiny’s Child gibi 90’lı yılların ikonlarını buluşturan oyun, dans, müzik ve skeçleriyle de izleyenlere nostaljik bir yolculuk yaşattı.

GÜNÜN SÖZÜ
“Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Faklı olan, yürek ve niyettir.” (Marlo Morgan)