21 NİSAN 2019 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı gün, Orhan Gencebay’ın iki damarına üç stent takıldı. Gencebay’ın kalp damar-larından biri yüzde 99 tıkalıydı. Doktorlar damarı açıp, stent takarken sanatçının nabzı sıfıra düştü. Anjiyodan sonra konuştuğum Gencebay, “Kısa bir süreliğine gidip geldim, ama Allah’a şükür iyiyim” dedi.
Gencebay hastanede bunları yaşarken, sosyal medyada hakkında yazılanların bir kısmı utanç vericiydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Yavuz Bingöl’den sonra Gencebay’a stent takılmasını, “Seçimi kaybeden iktidarın yalaka sanatçıları hastanelik oldu” diye alay konusu yapanlar, bununla da yetinmedi. “Seçim sonuçlarının hastanelik ettiği sanatçılar” paketine hiçbir sağlık sorunu olmayan Mazhar Alanson, Hasan Kaçan ve Mustafa Ceceli’yi de kattılar…
İmamoğlu, 16 milyon İstanbullu’yu kucaklayacağını ısrarla vurgulayıp birleştirici bir dil kullanırken oldu bunlar… Sağlık sorunu yaşayan iki sanatçının yanına ‘turp gibi’ olanları sırf siyasi olarak sizinle aynı düşünmedikleri için siyasi hiciv konusu yapmak, sağlıklı bir ruh hali olmasa gerek?
Çok merak ediyorum yazdıkları ve paylaştıklarıyla insanları ayrıştırıp, toplumsal huzuru dinamitleyen bu güruh, sosyal medyadan önce içlerindeki bu kin ve nefreti nasıl açığa çıkarıp, rahatlıyordu?
Mazhar Alanson’un, “Ne kadar ölmemi isteyen varmış meğer! O belalar size bir döner, görürsünüz” diye tepki gösterdiği bu sosyal medya virüslerinin sonu gelmeyecek mi?

SAHNEDE KADIN STAND-UP’ÇI VAR!

‘Savaşçı’ dizisinde 13 bölüm militanı oynayan Lesli Karavil, 1.5 yıl önce sahneye koyduğu ‘Late Night’ gösterisini eviyle birlikte başka semtlerin sahnelerine taşıdı.
Stand-up gösterisini daha önce sadece oturduğu Cihangir’de sahneleyen Lesli, Yeniköy’e taşınınca Zorlu PSM ve Tamirane Akasya’da seyirci karşısına çıkmaya başladı.  18 yıl yurt dışında yaşadıktan sonra döndüğü Türkiye’de, Şahika Tekand ve İpek Bilgin’den ders alarak oyunculuğa başlayan Lesli Karavil’in, Tamirane’deki gösterisini izledim.
Şovunda 40’lı yaşlardaki sarışınlara sadece ‘fettan kadın’ rollerinin düştüğünü söyleyen Lesli’nin,  ‘Şavaşçı’daki militan Leyla rolüyle yaşadıkları izleyenleri bir hayli eğlendirdi.
Kapısında “İçeride kadın stand-up’çı var” yazan Tamirane’de, Lesli’nin izleyenlerini en çok güldürense ‘secret’ın nirvanası’ndaki Sussex Düşesi Meghan Markle, Adriana Lima’yla aşk yaşayan Metin Hara ve Şeyma Subaşı’yla ilgili bölümdü.

CÜNEYT ASAN’IN  AĞIR MİSAFİRİ  

Kendini ‘kasap’ olarak tanımlayan ve 50 yılda -Nusret Gökçe dahil  birçok ünlü etçi yetiştiren Günaydın’ın kurucularından Cüneyt Asan, Suadiye’de yeni bir yer daha açtı.
“Eskiden kasaplara kız vermiyorlardı. Bugün işi getirdiğimiz noktada, kızlar bile kasap olmaya başladı” diyen Asan, ette yaptığı yeniliği anlattı:
“Türk ustalara her şeyiyle yerli smoke fırını yaptırdık. Pişirmesi 12 saat süren etlere, beş saati meşe ve kiraz odunu kullanarak tütsüleyerek bambaşka bir lezzet katıyoruz.”
Asan, bir ay önce açtığı Günaydın Steak& Smokehouse’da, çatısı altında Günaydın dahil 58 markayı bulunduran d.ream’in (Doğuş Restaurant Entertainment & Management) CEO’su Umut Özkanca’yı ağırlayıp, yeni lezzetlerini ikram etti.

GÜNÜN SÖZÜ
“Kendinizi depresyon ya da itibar kaybı teşhisi koymadan önce, çevrenizdekilerin aşağılık insanlar olmadıklarından emin olun.” (William Gibson)