21 ARALIK 2021 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Haluk Levent, 5.5 milyon takipçisinin olduğu Twitter’a bir süre girmeme kararı aldı.

Neden mi?

Çünkü sosyal medya, insanların hata yapmasını bekleyenlerle dolu bir mecra.

Daha önce sosyal medya yalanına inanıp sözde tecavüz mağduru Ecem Güçlük için “Yalnız değilsin” tweet’i atan şarkıcı bu sefer AHBAP üyelerinin kurbanı oldu.

Şarkıcı, “AHBAP’lar bildirdi. Soma’da yer altında trafo patlaması yaşandı az önce. 15 madenci öldü, 60 yaralı” diye tweet attı, ama olayda ölen yoktu. Bunu öğrenen şarkıcı Levent, önce şu tweet’i attı.

“Uzun zamandır böyle bir hataya düşmemiştim. Az sonra konsere çıkacağım. Moralim çok bozuldu. Bir anda nasıl oldu da yazdım. Teyit ettirmedim. Bağışlayın lütfen. Bir daha olmayacak.”

Haluk Levent, bu tweet’ten iki saat sonra da Twitter ile ilgili aldığı kararı şöyle açıkladı:

“Sanırım dinlenmeye ihtiyacım var. Günde 30 görev bitirmeye çalışıyoruz ekip olarak, Yoğunluktan olsa gerek bazen şaşıyoruz. Sizlere teyit edilmeden bilgi verdim bu sayfadan. Dakikalarca kaldı sayfada. Bu sebeple bir müddet girmeyeceğim Twitter’a. Sayfayı Veli Sevinç (asistanı) yönetecek.”

‘LA CASA DE PAPEL’İN TEŞEKKÜR VİDEO’LARI

Netflix’teki beşinci sezonunda final yapan ‘La Casa de Papel’ dizisinin oyuncuları, Türk izleyicilerine videoyla teşekkür etti.

Netflix Türkiye’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanan videoda ne dedi dizinin yıldızları?

Alvaro Morte (Profesör): “Türkiye’den sevgili arkadaşlar. Her şey için çok teşekkürler.”

Ursula Corbero (Tokyo): “Merhaba Türkiye… Aranızda yaşayan İstanbul karakterine selam olsun.”

Pedro Alonso (Berlin): “Ah Türkiye… Tüm sonların sonu… Ne yolculuktu ama… Tüm desteğiniz için çok teşekkür ederim. Ülkenizi çok seviyorum, gerçekten. Ama bitti.

Final yapan bir dizinin izleyicilerine böyle bir güzellik yapması hoş. Ancak dizinin yapımcısı, Türklerin, ‘La Casa de Papel’de İstanbul karakteri de olsun’ isteğini yerine getirmediği halde teşekkür videosunda ‘Tokyo’nun, “Aranızda yaşayan İstanbul karakterine selam olsun” demesi manidar.

Netflix bu güzelliği sadece Türk seyircilere mi yaptı diye merak edip, dijital platformun tüm sosyal medya hesaplarını taradım.

‘La Casa de Papel’ oyuncularının Brezilyalı izleyicileri için çekilmiş benzer bir video buldum. Brezilyalı izleyicilerine teşekkür eden ‘La Casa de Papel’ oyuncuları bizimkilerden farklıydı, ama aralarında ‘Tokyo’ da vardı ve üstündeki kıyafet bile aynıydı.

WOODY ALLEN’I SAVUNDU

Evlatlık kızı Dylan Farrow’u çocukken taciz ettiği iddiasıyla 1990’larda hakkında açılan iki soruşturmada suçlu bulunmayan Woody Allen, #MeToo hareketinin ardından yeniden gündeme gelince çalıştığı ünlüler ne demişti?

Kate Winslet, onunla çalıştığı için pişmanlık duyduğunu açıklamış, Spike Lee ise daha önce Woody Allen’ı savunduğu için özür dilemişti.

Javier Bardem ise onların aksine 2008’de oynadığı ‘Barselona, Barselona’ filminin yönetmenini savunmaya devam etti.

2018’de “Allen’ın suçlu olduğuna dair kanıt olsaydı, evet, onunla çalışmayı bırakırdım ama şüphelerim var” diyen oyuncu, bu kez The Guardian’a şunları söyledi:

“Yasal olarak kanıtlanmamışsa birini parmakla göstermek çok tehlikeli. Bunun ötesi dedikodudan ibaret. Mantığın gerektirdiği şeyi yapmaya çalışıyorum, yani birinin suçlu ya da masum olduğunu belirlemek için var olan kuralları takip edelim. Dava yeniden açılırsa ve suçlu olduğu kanıtlanırsa, ‘Ne korkunç bir şey’ diyen ilk kişi ben olacağım. Ama şimdiye kadar bunu görmedim.”

GÜNÜN SÖZÜ

“Küçük insanlar dengini, büyük insanlar kendini arar.” (Yunus Emre)