MİLLİYET TV – 8 KASIM 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

BİR ZAMANLAR BÖYLEYDİ LINDA EVANGELISTA...
BİR ZAMANLAR BÖYLEYDİ LINDA EVANGELISTA…
ŞİMDİ İSE BU DURUMDA...
ŞİMDİ İSE BU DURUMDA…

Kanal D’nin yeni sezon dizilerinden birini izliyordum… Türkiye’de uzun yıllar, oyunculuğa başlayanların idol olarak saydığı birkaç isimden birini gördüm dizide.
Çok değil, birkaç yıl öncesine kadar başrol oynayan yıldızın üstlendiği yeni rol kadar, fiziki değişimi de şaşırttı beni.
Bizde gerek sinemada, gerekse dizi sektöründe hikayeler gençler üzerine yazıldığı için, dünün başrol oyuncusu kadınların maddi ve manevi olarak yaşamlarını idame ettirmeleri için yan rollere mecburen “Evet” demesini anlıyorum.
Benim anlamakta zorluk çektiğim şey, bazı kadın yıldızların, yaşlarından daha genç görünme adına en önemli enstrümanı olan yüzlerine yaptırdıkları müdahale…
Diyeceksiniz ki, “Zamanı durdurmak mümkün değil, ama geçen zamanın vücutta yaptığı tahribatı işinin ehli doktorlar ve estetisyenler sayesinde kısmen de olsa önlemek mümkün”…
Doğrudur… Gel gör ki her zaman mümkün olmuyor bu…
Bu ünlü oyuncumuzda da öyle oldu.
Yaptırdığı botokslar yüzündeki kırışıklıkları önledi belki, ama o hüzünlü yüz ifadesi gitti, yerine ifadesiz bir kadın geldi!
Vizyondaki filmlerden birinde bir başka ünlü oyuncuyu seyrettim.
Bir zamanlar dizilerin aranan başrol oyuncusu olan kadının, o filmdeki hali içimi acıttı. Şairin “Yolun yarısı” olarak gördüğü 35’ini yeni bitirmiş bir kadının kendini bu denli salmasını aklım almadı.
Türk oyuncuları üzmemek için isimlerini özellikle yazmadım.
Hayatın acımasız davrandığı bir başka kadın da Linda Evangelista…
90’lı yılların super modellerinden biriydi. Şimdi 49 yaşında.
Fotoğrafının altına ismini yazmasalardı vallahi tanıyamazdım “süper model” olduğu dönemdeParis’te bir defilede hayranlıkla izlediğim Linda’yı…
Geçer akçe olduğu dönemde, “10 bin dolar almadan yatağımdan bile kalkmam” diyen super modelin bugünkü hali neyse, dünün başrol oyuncularının bugünkü hali de o…

REYHAN”A “ÜVEY” MUAMELESİ NİYE?

Şafak Sezer’in TRT 1’de başlayan yeni dizisi “Şimdi Onlar Düşünsün”ü izlediniz mi? İşim gereği her dizinin ilk bölümü gibi onu da izledim.
Şafak Sezer’in her işi gibi bu da eğlenceli… Senaryosunu Oktay Berber ve Resul Ertaş’ın yazdığı dizi, Malatya’nın Pütürge ilçesinde çiğköftecilik yapan “Aziz Keklik”e (Şafak Sezer), İstanbul’da ölen holding ortağı amcasından kalan miras üzerine gelişen traji komik olayları anlatıyor.
Ancak “miras hukuku” anlamında tam bir komedi var ortada!
Zira, İstanbul’dan gelen avukat ve holding ortağı, ölen adamın mirasçısı olarak sadece “Aziz Keklik”i görüp, ondan imza almanın peşinde!
İyi de “Aziz Keklik” amcasının tek varisi değil ki!
“Aziz”in annesi  “Saniye”ye bir miras kalmaz… Amma ve lakin bir de kız kardeşi var “Aziz”in…
Şayet “Reyhan” (Melis Tüzüngüç), “üvey kardeş” değilse, hukuken amcadan kalan mirasın yarısının varisi o…
Nedense şimdiye kadar, “Aziz kadar senin de payın var bu mirasın üzerinde. Senin kararın ne?” diye kimse bir şey sormadı ona…
Acaba niye? Bekleyip göreceğiz önümüzdeki bölümlerde!

NECATİ ŞAŞMAZ’A ACİL ŞİFALAR

Kurtlar Vadisi Pusu”nun çekimlerinde geçirdiği kazada çene kemiği kırılan Necati Şaşmaz’a acil şifalar diliyorum. Şaşmaz, set kazası geçiren ne ilk, ne de son oyuncu. 12 yıldır zirveden inmeyen dizinin yıldızına nazarın değip değmediğini bilemem, ama anlaşılan o ki Şaşmaz, kaza yapan o otomobili kendi değil, dublörü sürseydi, bugün yatakta değil, setteydi.