MİLLİYET – 8 TEMMUZ 2016 CUMA  –  ALİCE

Giresun’da 7 kişinin hayatını kaybettiği 8 kişinin yaralı kurtulduğu askeri helikopterde subayların eş ve çocuklarının da olması üstüne yapılan yorumlar, toplumun bir kesimindeki vicdan nasırlaşmasının en büyük kanıtı.
“Askeri helikopterde subayların eşleri ve çocuklarının işi ne?”
Boşuna dememişler, “Biliyorsan konuş feyz alsınlar, bilmiyorsan sus, adam sansınlar” diye…
Askerin, bilhassa da jandarmanın bayramlaşma geleneğini bilmiyor olabilirsin.
Bilmemek değil, ama bilmeden kutsal bir görev için canlarını veren insanlara çamur atmaya kalkmak ayıp…
Muğla’dan Marmaris’e – Bodrum’a, Burdur’dan Antalya’ya giden bir helikopter değil düşen…
Giresun sahilinden kilometrelerce içerideki kırsal alanlardaki karakollarda görev yapan askerler ve bölgedeki şehit ailelerine bayramlaşmaya giden bir komuta heyeti söz konusu… Komutanların
eş ve çocuklarını da yanlarında götürmesinin sebebi, tatil değil, askerlere ve şehit ailelerine moral destek.
Herkese bir yafta asmaya meyilli bu insanların gerçeği öğrenince, vicdan azabı duyup – duymadıklarını çok merak ediyorum.
Artık darbe yapmıyor diye askere kızıyor, o nedenle böyle yapıyor olabilirsiniz. Sırf bu yüzden, “Komutanların eş ve çocuklarının o helikopterde işi ne?” diyeceğinize, “Bu kadar çok Skorsky’nin kırıma uğramasının sebebi ne?”
diye sorun bari…

‘ANTALYA EXPO 2016’ KONSER ARENASI OLDU

İnşaat halindeyken ziyaret edip, ağaç bile diktiğim Antalya EXPO 2016’nın sloganı “Çiçek ve Çocuk”tu…
Bu kapsamda bir EXPO’nun Türkiye’de yapılıyor olması önemli bir adımdı. Ancak açılmadan Rusya ile yaşadığımız kriz, ülkemizi acılara, turizmi krize sokan hain terör saldırıları Antalya EXPO’yu da vurdu. Antalya EXPO’ya katılan ülkelerden beklenen turist akını olmadı.
Yönetimi birkaç kez değişen Antalya EXPO, yabancı turistten umudunu kesince mecburen iç pazara yöneldi. Bunun için de en kestirme yol belli:
Ünlü şarkıcıları sahneye çıkarmak.
Açıldığı günden bu yana Jose Carreras, Fransız soprano Emma Shapplin, Grammy ödüllü Amerikalı müzik grubu Maroon 5, efsane grup Simply Red, İngiliz Status Quo, Deep Purple, Murat Dalkılıç, Hande Yener, Cengiz Kurtoğlu ve Zara’nın sahne aldığı Antalya EXPO’da
yarın akşam da Tarkan konser verecek.
Tarkan’dan sonra Antalya EXPO’da konser verecek diğer ünlüler
ise şöyle:
Dimitri Vegas – Like Mike ve Sting.

‘BEYAZ TÜRKLER’ İSYANDA!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriyelilere vatandaşlık verileceğini açıkladığı günden bu yana “Beyaz Türkler” isyanda. “Beyaz Türkler”in gerekçeleri farklı, ama istekleri aynı:
“Suriyelileri vatandaş olarak istemiyoruz.”
Yabancı karşıtlığı ve Müslüman düşmanlığı üstüne politika yapan
Donald Trump’ın tüm rakiplerini geride bırakarak Cumhuriyet Partisi’nin tek adayı olduğu, Avrupa’da “İslamafobi”nin tavan yaptığı bir dönemde, Orta Asya’dan gelip Anadolu’yu yurt edinen ve tarih boyunca her mağdura kucak açan biz Türklerin, bu olaya biraz daha sağduyulu bakması gerekmez mi?

GÜNÜN SÖZÜ

Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyiliklerdir. (Hadis-i Şerif)