24 MART 2019 PAZAR  –  MİLLİYET VATAN  –  ALİCE

Ocak ayının son günleriydi… ATV’de yayınlanan ‘Bir Zamanlar Çukurova’ dizisinin oyuncuları Hilal Altınbilek’le Kerem Alışık’ın ‘set aşkı’ yaşadıklarına dair haberler çıktı. Kerem Alışık’ın bu haberi yalanlamasının üzerinden iki ay bile geçmeden, Altınbilek’in bu kez dizinin bir başka oyuncusu Uğur Güneş’le aşk yaşadığı ‘iddia’ edildi! İddianın sahibi belli değildi, ama Altınbilek’le Güneş’in sosyal medyada paylaştıkları bir fotoğrafa dizi izleyicilerinden iki kişinin yaptıkları yorum, ‘dizi aşkı’na kanıt gibi gösterildi. Neydi o yorumlar?
Ekranda diziyi izleyip, sosyal medyada yıldızlarını takip edenlerden biri, “Sonunda beklenen fotoğraf geldi” diye yazdı. Bir başkası işi bir adım daha ileri götürdü: “Dizide çok yakışıyorlardı. Gerçek hayatta da birlikte olmalarına çok sevindim.”  
Altınbilek’in iki ay dolmadan ‘set aşkı’nı değiştirmesi bana tuhaf geldi. Dizinin güzel yıldızına WhatsApp’tan iki haberi gönderdim. Ben, iki habere dair yorumunu soramadan Altınbilek’ten “Daha çok çıkar her halde?” yanıtı geldi. Altınbilek, haberlerden hangisi doğru, hangisi yalan mesajımı okuduktan sonra da şunu yazdı:
“İkisi de doğru değil. Yakıştırma zaten Uğur’unki, Kerem’le niye çıktı bilmiyorum?”

TÜRKİYE’NİN COPACOBANA’SI SAHİL ANTALYA YAŞAM PARKI

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı’nı ‘Sahil Antalya Yaşam Parkı’na dönüştürme kararı aldığında proje, “Konyaaltı’nı halka kapatacaklar” diye eleştirildi. Belediye, 7 bin ağaç dikilen, yürüyüş bisiklet yolları, çocuklar ve gençler için oyun alanları, basket sahaları, tenis kortları, anfi tiyatroyla konser alanları yapılan ve ‘Uluslararası İdeal Kent Ödülü’nü kazanan ‘Sahil Antalya’nın işletmesi için ihaleye çıktı. Belediye, Konyaaltı’nın eskisi gibi uyuşturucu ve kadın ticareti yapılan bir yer olmaması için de ihale şartlarını ağırlaştırdı. İhaleyi, Hülya Koçyiğit’in kızı ve damadının da (Gülşah Ender Alkoçlar) ortak olduğu Alse alınca, bu kez, “Adrese teslim ihale” eleştirileri geldi gündeme…

‘İki yıldır zarardayız’ 
1 milyon 100 bin metrekarelik ‘Sahil Antalya’nın 8 bin metrekaresindeki 33 plaj tesisi, 55 yiyecek- içecek alışveriş alanının işletmesini 29 yıllığına kiralayan Alse’nin ortakları, sonunda sessizliğini bozdu ve basının karşısına geçti. Alkoçlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ender Alkoçlar, Alkoçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülşah Alkoçlar ve Tursegrup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Suat Ünver, ekonomik kriz nedeniyle ‘Sahil Antalya’nın tamamını kiraya veremedikleri için iki yıldır zarar ettiklerini açıkladı.
Çocuk, müzik ve sokak lezzetleri festivalleri, konserler, sergiler ve sanat etkinlik-leriyle ‘Sahil Antalya’yı cazibe merkezi yapacaklarını belirten Alse’nin ortakları, sözlerini şöyle sürdürdü:
“06.00 ve 02.00 saatleri arasında tesislerimize gelenlerin kendilerini güvende hissetmelerini önemsiyoruz. O nedenle yeterli güvenlik personeli istihdam etmenin yanı sıra yer kiraya verdiklerimizin, adli siciline de dikkat ettik. Antalya eski emniyet müdürü Cemil Tombul’un, genel müdür olarak görev yaptığı Alse, güvenlik araştırmasından (GBT) geçmeyenleri kiracı almadı. Konyaaltı’nın mavi bayraklı plajında, yeteri sayıda cankurtaranımız ve geçtiğimiz sezon halka açık Konyaaltı Plajı’nda 140 boğulma vakasına müdahale etti.”

GÜNÜN SÖZÜ
“İyi geçinmek, iki kişinin kusursuz olmasıyla değil, birbirlerinin kusurlarını hoş görmesiyle olur.” (Oğuz Atay)