27 Ağustos 2022 Cumartesi  –  Milliyet Cadde –  Alice

İbrahim Tatlıses, bir kez daha ölümden döndü. Kamyonla çarpıştıktan sonra uçuruma yuvarlanan minibüsten çıkarılarak hastaneye kaldırılan Tatlıses’in ayak tarak kemiklerinde kırıklar tespit edilince, ikisi de alçıya alınıp, taburcu edildi.
Tatlıses, ölümden döndüğü kazanın akşamında söz verdiği için Bodrum Günay’da sahne aldı.

Tekerlekli sandalyede sahneye çıkan sanatçının düz uzattığı iki ayağının altına destek kondu.

Allah bitti demeden bitmiyor” diyen Tatlıses, şarkılar ve türkülerini bu haliyle söyledi, gazinoyu tıklım tıklım dolduran müşteriler de eğlendi.

Sanatçı o halde şarkı söylerken nasıl içer ve eğlenir insan!

Bodrum Günay’ın sahipleri keşke başka bir formül bulsaydı konser için. Tatlıses, “Dinleyicime söz verdim, illa sahneye çıkacağım” diye ısrar mı etti? O zaman, müşterilerin onu ayakta alkışlayarak karşılar. Müşterilerden biri sahneye çıkar, Tatlıses’e Kanuni’nin “Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözünü hatırlatır, “Bu gece sizi yormayalım. Sizi sağ salim görmek yeterince mutlu etti bizi. Bu gece yormayalım sizi” deyip bir demet çiçek verip, sanatçıyı konser vermişçesine mutlu yollayabilirdi evine.

KIM’LE HILLARY’NİN YARIŞI NASIL BİTTİ?

ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, ABD’deki Yale Hukuk mezunu. Şov yıldızı Kim Kardashian, eşini öldürmekle suçlanan O. J. Simpson’u beraat ettiren avukat Robert Kardashian’ı kızı ama henüz ‘hukukçu’ bile değil. Kim, o yola baş koydu, daha bitiremedi. Kim, stajlarını yaptıktan sonra girdiği sınavdan geçebilmek için gerekli 560 puanı tutturamayıp 474 puanda kaldı.

Eğitim ve tecrübeleri dikkate alındığında Clinton açık ara favori gibi görünse de sonuç tersi oldu.

Eski ABD Başkanı Bill Clinton ile Hillary Clinton’un kızları Chelsea Clinton, Apple TV+’deki ‘Gutsy’ programı için annesiyle Kim’in hukuk bilgilerini yarıştırdı.

Meşru müdafaa, gasp ve hırsızlık arasındaki farklar gibi hukuk bilgilerini içeren testte Kardashian, Yale’den sonra ünlü bir hukuk şirketinde çalışmışlığı olan Clinton’a fark attı. Verdiği doğru yanıtlarla Kim 11, Hillary ise 4 puan aldı.

Hillary Clinton sonucu ‘içler acısı’ olarak nitelendirirken sunucu kızı, “Kim, halen hukuk okuduğu için bilgileri yeni. Ayrıca annemin tepki verme süresi üstünde biraz çalışması lazım. Bazen annemin cevabın ne olduğunu bildiğini görebiliyordum, ancak zili zamanında çalamıyordu” diyerek annesine moral verdi.

Yarışmayı Kim Kardashian değil, Hillary Clinton kazansaydı, medyada bu kadar yer alır mıydı?

Sanmıyorum.

O yüzden Hillary Clinton, doğru yanıtı bildiği halde, kızının programına tanıtım desteği vermek için butona basma önceliğini Kim Kardashian’a bilerek ve isteyerek bırakmış olmasın.

DAVUT GÜLOĞLU’NUN OĞLUNA KIZI VALİ İSTEDİ

Rizeli Davut Güloğlu, oğlu Cengizhan’ı evlendirmek için ilk adımı atarken en büyük destekçisi Rize Valisi oldu.
Rize medyasındaki haberlere göre Davut Güloğlu oğlu Cengizhan’a kızı, Rize Valisi Kemal Çeber istedi.

Merkeze bağlı bir köyde yaşayan Sırma–Hakan Yazıcı çiftinden kızlarını isteyen Rize Valisi, aileden olumlu yanıt alınca, Nursena Yazıcı ile Cengizhan Güloğlu’nun söz yüzüklerini eşi Neslihan Ayan Çeber taktı.

Allah tamamına erdirsin.

İBRAHİM TATLISES’İ O HALDE İZLEMEK

GÜNÜN SÖZÜ

“Karakter zekadan daha yüksek yerdedir.” (Emerson)