13 ARALIK 2018 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

İlker Ayrık’ın sunduğu ‘Yaparsın Aşkım’ın ay sonuna doğru ekrana gelecek 100’üncü bölüm çekimlerini izledim. Sancaktepe’deki stüdyoda 10’u beyaz, biri kırmızı 11 otomobil vardı. Çünkü o gün, 20’sinin sahiplerine teslim töreniydi. Hepsi stüdyoya sığmadığı için içeride 10 otomobil ve onların başında yapımın kazanan 10 çifti vardı.  

Her zamanki gibi eğlenceli sunumuyla yarışmaya renk katan Ayrık, “Verdiğim otomobillerin değnekçisi de oldum” diyerek ‘Yaparsın Aşkım’ın talihli çiftlerini stüdyodan uğurladı. Sunucu, ehliyeti olmasına rağmen “Otomatik kullandım ama vitesli otomobil hiç sürmedim” diyen yarışmacının boşa attığı aracı, iterek stüdyodan çıkardı.

Stüdyo, yarışmanın 100’üncüsü için hazırlanırken, kuliste sohbet ettiğim Ayrık, yapımın ilk bölümüne 4 Ocak 2018’de başladıklarını, FOX’ta bir yılı doldurmadan “Dalya” dediklerini, 100 bölümde 100 çifti otomobil sahibi yaptıklarını açıkladı.

Pervasız Yapım olarak 2019 planlarında ‘Yaparsın Aşkım’ı devam ettirirken, senaryosunu Mustafa Serdar Fırat ile Serhat Saz’ın yazdığı romantik komedi türünde bir film yapmak olduğunu da anlatan Ayrık, “Bu arada eşimle birlikte Moda’da üç katlı bir villada Rita Moda adlı bir restoran açtık” dedi. Sunucu, başında eşi Sanem Bağcı Ayrık’ın olduğu restoranda müşterilerine İstanbul mutfağının lezzetlerini sunduklarını söyledi.

Dört zeytinli çiçek  

Kuliste sohbet ederken görevlilerden biri girdi içeriye… İlker Ayrık, içinde dört zeytin fidanının olduğu saksıdaki kartı okuyunca gözleri ışıl ışıl oldu. Çünkü çiçek, eşi ve iki çocuğundan geliyordu ve üzerinde şöyle bir not vardı:

“Nice 100 bölümlere, sağlık ve sevgiyle çoğalarak. Sanem, Ferit, Ömer Ayrık.”

Ayrık, ailece fidan dikmeye özen gösterdikleri, özellikle de zeytini tercih ettikleri için eşinin bu geleneğe bağlı kaldığını anlattı.

SEMRA TOPÇU, ÖNCE ÖVDÜ, SONRA DÖVDÜ 

Halk TV’de sabah programı yapan Semra Topçu, gazetelerin birinci sayfalarını okurken sıra Posta’nın ‘Ay Yıldızlı Mutluluk’ manşetine geldi. Topçu, Türk Kızılayı’nın tedavi için İstanbul’a getirip protez bacak yaptırdığı Suriyeli Maya Meri’nin haberini okurken şunları söyledi:

“Suriye’de babasının konserve kutusundan yaptığı protezle yürümeye çalışan Maya’ya, Türkiye sahip çıktı. Maya, ay yıldızlı protez bacaklarıyla yepyeni bir hayata tutundu. Türkiye, çok güzel bir şey yapmış. Sekiz yaşındaki Maya, bu protezle hayata tutunmuş, yürümeye başlamış en azından. Ne güzel değil mi? Türkiye, vallahi böyle bir ülkenin yurttaşı olmaktan, böyle haberleri okumaktan gurur duyuyor insan.”

Altına imza atacağım sözler bunlar…

Topçu’nun haberi bitirirken yaptığı şu vurgulara ise itirazım var:

“Bir çocuğun yüzünü güldürmüşüz vergilerimizle değil mi? Türk Kızılayı yapmış sevgili dostlar, bağışlarımızla…” 

EZGİ MOLA’DAKİ ŞOV YILDIZI IŞIĞI 

Ezgi Mola, oyunculuk yeteneğini konuşturduğu eğlenceli paylaşımları sosyal medyada ilgi görünce işi ilerletti. Oyuncu, Bengü’yle yaptığı düetten sonra bu kez de Gülşen’in ‘Bir İhtimal Biliyorsun’ parçasıyla yaptığı dansı sosyal medyada paylaştı. Bu videosu da bir hayli ilgi gören Mola, şarkıcı olmak gibi bir düşüncesi olmadığını açıkladı.

İleride şarkıcı olmayabilir ama yapıp, paylaştığı eğlenceli videolar, oyuncudaki şov yıldızı potansiyelinin göstergesi…

Bir dönem Tolga Çevik’in de partneri olan Mola’daki bu ışığı, TV yapımcıları bakalım ne zaman fark edecek?

GÜNÜN SÖZÜ

“İnsanlar seni çözemedikleri zaman, ön yargılarını kullanır.” (Dostoyevski)