16 ARALIK 2018 PAZAR  –  MİLLİYET VATAN  –  ALİCE

Netflix için çekilen ilk Türk dizisi ‘Hakan: Muhafız’ın (The Protector) basın için özel gösterimine de galasına da davetliydim ama ikisine de gidemedim. Diziyi, projenin yaratıcısı Binnur Karaevli’yle tanışıp, sohbet ettikten sonra izledim.

Türkiye pazarına girdikten sonra Netflix’te ne kadar aksiyon dizisi ve filmi varsa hepsini izlemiş bir abone olarak, ilk kez fantastik bir işin ilk sezonunu, bir solukta seyrettim. Fantastik dizi ve filmlerin müşterisi değilim ama dizide izlediğim Çağatay Ulusoy’u çok başarılı bulduğumu belirtmeliyim.
Dizide Hakan Demir ve Muhafız’ı oynayan Ulusoy’u çok beğendim. Oyuncu, Netflix’te yayınlanan ilk Türk dizisindeki rolünün hakkını fazlasıyla verdi. Projede, ‘çok fantastik’ bulduklarım da var. İşte onlar:

Hakan’ın halısını vermek için gittiği oteldeki turist kızı anında yatağa atması…

Müteahhit Faysal Erdem’in holdinginde, güzel Leyla Sancak’tan (Ayça Ayşin Turan) başka çalışanın olmaması…

Hakan’ın iş görüşmesi yaptığı holdingden ayrılırken küçük bir kızı, üzerine düşecek avizeden kurtarması ve Faysal Erdem’in de bunu görmesi…

KİMLER ENGELLiYOR ASLIZEN’İ?

Üç albüm yapmış, beş dizide rol almış, söz yazarı, besteci ve şarkıcı Aslızen, radyocu Serhat Tekin’e ‘cesur açıklamalarda’ bulunmuş. Tükenmişlik sendromuna yakalanmış, her şeyi boş verip, yemiş, 100 kiloya kadar çıkmış. Aslızen, günümüzün popüler parçaları ve şarkıcıları için, “Yeni çıkanların çoğu vıcık vıcık bir şey. Şarkıcı hiç değiller” demiş. Müzik dünyasının ‘Kurtlar sofrası’ olduğunu söyleyip, eklemiş:

“İşi kuralına göre oynasaydım, hepsinin tozunu attırırdım ama ben tek başına savaşmayı seçtim. Sonunda hak ettiğim yere geleceğim. Hâlâ Kıbrıs’ta konser veremiyorum mesela. Benim orada program yapmam, bazı menajerler tarafından engelleniyor. Çünkü konser vermeye başladığım zaman oranın vazgeçilmezi olacağımdan korkuyorlar.”

Hem ‘işini kuralına göre oynama’ hem canın sıkıldığında ‘ben yokum’ de, hayali düşmanları çuvaldız manyağı yaparken, kendine bir toplu iğne bile batırma, sonra da “Beni engelliyorlar” de!

İKİ SANATÇIYI FETÖ’CÜ YAPAN ASIM GÖKMEN

Şarkıcı Asım Gökmen,15 Temmuz darbe girişiminden sonra 155’e ve savcılığa Ferhat Göçer’in FETÖ üyesi olduğu ihbarında bulundu. Göçer, 20 Ekim 2016’da İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alınınca, iftiracıya tazminat davası açtı. Dava iki yılda sonuçlandı. Mahkeme, iddiasını ispat edemeyen Gökmen’i, 10 bin TL tazminata mahkum etti. Ancak Gökmen hakkında bir tazminat davası daha var. Çünkü Gökmen, asılsız ihbarıyla Ferhat Göçer’in polis tarafından gözaltına alınmasından bir ay sonra Burhan Şeşen’i de FETÖ’cü ilan etti. Şarkıcı, bir söyleşisinde MÜYORBİR ve Başkanı Burhan Şeşen’i hedef gösterip, “Toplanan milyonlarca liranın akıbeti belli değil. FETÖ’ye mi gidiyor?” dedi.

Bu iddiaya sert tepki gösteren Şeşen’in, Gökmen hakkında açtığı 50 bin TL’lik tazminat davası sonuçlanmadı ama onun da eli kulağında… Bir ay arayla iki şarkıcı hakkında FETÖ’cü suçlaması yapan Gökmen hakkındaki bu davanın nasıl sonuçlanacağını merak ediyorum. Yalanla, iftirayla insanların şerefiyle oynamanın cezası, 10 bin TL değil, daha ağır olmalı ki, başkalarına da yapmasınlar aynısını.

GÜNÜN SÖZÜ

“Felaketin iyi bir tarafı varsa o da bize gerçek dostlarımızın kimler olduğunu öğretmesidir.” (Balzac)