11 HAZİRAN 2019 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Günümüzde şarkıcıların çoğu albüm çıkarmayı bıraktı. Çünkü, albümlere yapılan maddi yatırımın CD veya dijital satışlardan elde edilecek gelirle karşılanması, eskiden olduğu gibi para kazandırması olanaksız. Şarkıcıların sıkça single/tekli çıkarması bu yüzden. Buna rağmen albüm çıkaran şarkıcılar yok mu? Var… Sahnelerden iyi para kazanan isimlerden kimi prestij için çıkarıyor, kimi de İrem Derici gibi “Sonunu düşünen kahraman olamaz” diyenlerden.

Derici, ‘Mest Of’ adlı sekiz şarkılık bir albüm yayınladı ve repertuvarında şu parçalara yer verdi:  ‘Beni Sana Hapsettin’, ‘Bende Hüküm Sür’, ‘Acemi Balık’, ‘Kaçın Kurası’, ‘Kurşun Adres Sormaz ki’, ‘Yok Dostum Zor Dostum’, ‘Gidiyorum’ ve ‘Aşkımız Olay Olacak’…
Müzik dünyasının nev-i şahsına münhasır yıldızlarından Derici, albümünde bilindik eserlere yer verdiği için şarkıları Apple Music ve iTunes’un ilk 10’una, ‘Acemi Balık’, YouTube’un trend videolarında ilk beşe girdi. Bu başarı Derici’yi ‘Türkiye’nin yeni nesil nostalji kraliçesi’ yapar mı?
Müzik dünyasının şimdilik bir ‘nostalji kraliçesi’ var, o da Muazzez Ersoy…
O nasıl başardı? Çıkardığı 12 nostalji albümünün toplamda 12 milyon satmasıyla…
Derici, yakın tarihimizin sevilen şarkılarından oluşan birkaç ‘Mest Of’ albüm çıkarmayı başarırsa müzik dünyasının yeni ‘nostalji kraliçesi’ olabilir.
Şarkıcı, şimdi yaptığı gibi, okuyacağı eserlerin sahiplerine istedikleri paraları ödemeyi göze alabilirse, birkaç ‘Mest Of’tan sonra “Çok sevdim” dediği “Yeni nesil nostalji kraliçesi” olmayı başarır.

DEMET AKALIN’DAN  SAYGISIZLIĞA İSYAN 

EURO2020 elemelerinin dördüncü maçı için İzlanda’ya giden A Milli Takım kafilesine havalimanında yapılan saygısızlık inanılır gibi değil.
Türk kafilesinin pasaport kontrolünde üç saat bekletilmesinin üzerine alanda çıkışta Türk Milli Takımı’nın kaptanına mikrofon yerine tuvalet fırçası uzatmak ne?
İzlandalılar’ın milli futbolcularımıza yaptığı saygısızlığa isyan edenlerden biri de, Demet Akalın oldu:

“Milli Takıma yapılan eziyetin, terbiyesizliği cevabı verilsin. Sinirden uyuyamıyorum, kaptanı düşünemiyorum. Tüm Türkiye tek yürek maçı bekleyeceğiz. Şanımız korkutmaya yetmiş. Allah aşkına metin olun ve bunlara gereken cevabı sahada verin.”
Konya’daki maçta son dünya şampiyonu Fransa’yı eze eze yenen milli futbolcularımızın benzer bir dersi umarım bu kez İzlandalılar’a vermesini umuyor ve bekliyorum.
Aynı şeyi biz Türkiye’ye gelişlerinde İzlandalılar’a yapsak, her fırsatta bize ‘insanlık’ ve ‘demokrasi’ dersi verenler dünyayı ayağa kaldırırdı, nedense hiç sesleri çıkmadı.

61 YAŞINDA DÜNYA TURNESİNE ÇIKACAK  

‘Madame X’ adlı yeni bir albüm çıkaran ‘Popun Kraliçesi’ Madonna’nın ‘Madonna’s Madame X Tour’u kapsamında konser vereceği şehirler de belli oldu. 16 Ağustos’ta 61 yaşına girecek şarkıcının konser maratonu 12 Eylül’de start alacak. New York’ta başlayacak şarkıcının ‘Madonna’s Madame X Tour’u, Amerika’nın Chicago, Las Vegas, Los Angeles, Boston, Philadelphia ve Miami şehirlerinde sürecek. Amerika konserlerini tamamladıktan sonra Avrupa’ya geçecek Madonna; Lizbon, Londra ve Paris’te sevenlerinin karşısına çıkacak. Yıldız, yaşıyla gündeme gelmekten hoşlanmayan bir sanatçı… Ancak 61 yaşındaki bir şarkıcının ABD’yi bir uçtan bir uca turladıktan sonra Avrupa’da üç farklı ülkede konser verecek olması takdir edilesi…

GÜNÜN SÖZÜ
“Bir şeyi yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz bir bahane bulursunuz.” (Jim Rohn)