8 MAYIS 2021 CUMARTESİ  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Yıldız Tilbe, 2 Mayıs gecesi 01.43’te Twitter’da’Kış Güneşi’ni söylediği video’nun sonunda ne dedi? “Tarkan pası sana attım. Sen kimi istiyorsan ona at.” Şarkıcının tweet’te yazdığı da şuydu:
“Ben de Tarkan’a pas atıyorum.” Şarkıcının o paylaşımda ne yazılı ne de sözlü olarak, “Bu challenge’ın amacı işsiz müzisyenlerin çığlığını duyurmaktır” vurgusu yoktu.
Tarkan, Yıldız Tilbe’nin bu pasını hangi gerekçeyle iade etti?
“Yıldız’ım sen benim kıymetlimsin, seni çok severim ve geri çevirmek hiç istemem ama bu challenge’ın nasıl bir amaca hizmet edeceğini pek anlamadım doğrusu ve bir parçası olmak da gelmedi içimden ne yalan söyleyeyim. O yüzden sen en iyisi topu benden geri al, bir başkasına atıver.”
Bu yüzden Tarkan’ın başına gelenler malum.
Megastar önce sosyal medyada linç edildi, sonra köşe yazarlarının hışmına uğradı.

İŞSİZ MÜZİSYENLERE TARKAN’DAN GİZLİ DESTEK

Sabah’tan Hıncal Uluç, “Tarkan benim için bitti”, Günaydın’dan Mevlüt Tezel, “Tarkan ayıp etti” diye yazdı.
Hürriyet Kelebek’ten Ömür Gedik, “Tarkan doğrusunu yaptı” diye yazınca, ertesi gün Hıncal Abi (Uluç) ona yüklendi:
“Ya sen ‘Tarkan haklı’ diyen Ömür? Sen de müzisyensin, güya? Ne zamandır söylemedin. Sevgilin Ferhat Göçer de öyle… Ama sizin şeyiniz denk nasılsa. Peki size çalanlar? O sayede evlerine üç kuruş götürenler? Onlar ne olacak? Ne yapıyorlar hiç düşündünüz mü?
‘Tarkan doğru olanı yaptı’. Sen de doğru olanı yaptın Ömür! Gebersin müzisyenler, size ne?”
Bunun üzerine Ferhat Göçer, Uluç’a, sosyal medyası üzerinden yanıt verdi.
Göçer’in ‘Zalimsin Hıncal Ağabey’ başlıklı yanıtının satır arasında, “Tarkan dahil sayısız meslektaşım sessizce ve özveriyle kazandıklarını bağışladılar” diye yazdı.
Göçer, MSG yönetiminde o yüzden üstü kapalı geçti, ben açayım.
Tarkan ve Sezen Aksu’nun da aralarında bulunduğu MSG üyesi bazı sanatçılar, 2020 yılında paylarına düşen telif gelirlerini almayıp, pandemi sürecinde işsiz kalan müzisyenlere dağıtılmasını istedi.
Bu sanatçıların MSG’den bir isteği vardı, o da bu operasyonun gizli tutulması.
Düne kadar Tarkan’ı, “Aç müzisyenlerin çığlığına kulaklarını tıkayan ‘Şımarık’. O müzisyenler sayesinde ‘Megastar’ oldun” diye eleştirenler, bu gerçeği öğrendikten sonra özür diler mi?
Bekleyip göreceğiz.

DEVLETTEN 156 MİLYON TL

Yıldız Tilbe, Tarkan’ın iade ettiği pası üçüncü denemede Gülben Ergen’e ulaştırdı. Ergen de ‘challenge’ pasını Seda Sayan’a attı. Yıldız Tilbe, Tarkan’ın iade ettiği pası üçüncü denemede Gülben Ergen’e ulaştırdı. Ergen de ‘challenge’ pasını Seda Sayan’a attı. Sosyal medyadaki bu paslaşmadan pandemide işsiz kalan müzisyenlerin ne gibi kazancı oldu? Ben bilmiyorum… Bilen varsa anlatsın, yazayım… Bu süreçte devletin işsiz müzisyenler için ne yaptığını önceki gün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, açıkladı: “Müzik emekçilerimiz için ‘Müzik Susmasın’ sloganıyla başlattığımız projede destek süresi mayıs da dahil edilerek, beş aya çıkarıldı. Bu süreçte müzisyenlere verdiğimiz destek 156 milyon TL’ye ulaşacak.”

TESADÜFÜN BÖYLESİ!

Cuma (dün) gününün iki haberi… Magazin dünyasının ünlülerinden birini boşanma, bir oyuncuyla bir şarkıcının ayrıldıklarına dair haberler neler mi?
“11 yıllık evlilik tek celsede bitti. Ebru Gündeş, boşanma protokolü gereği kendisinde kalan kızı Alara’yı babası Reza Zarrab’ın görmesi için ABD’ye götürdü.”
“Hadise ve Kaan Yıldırım’ın bir yıldır süren ilişkilerini noktaladıkları iddia edildi.” Gündeş, Zarrab’a boşanma davası açtığında adı gündeme getirilen Hadise’nin aynı gün Yıldırım’dan ayrıldığı haberi ‘tesadüf’ mü yoksa şarkıcı hakkındaki algı operasyonunun bir parçası mı?

GÜNÜN SÖZÜ

“İnsan dostunu, düşmanından daha zor affediyor.” (Nietzsche)