19 AĞUSTOS 2018 PAZAR  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

TRT 1’de yayınlanan ‘Kalk Gidelim’in setine ilk gidişim, Mart 2018’deydi. Dizi yeniydi, izleyicilerden sete gelen yoktu. Bu gidişimde diziyi sevenlerin, çocuklarıyla sete akın akın gittiğini gördüm. Yapım koordinatörü Özlem Demir, bazı hafta sonları halkın yoğun ilgisi nedeniyle, güvenlik şeridi çekmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Sette iki gün geçirdim, dizinin ana mekanları Yeşilyurt ve Karabağlar’da iki ekibin yaptığı çekimleri izledim. Ekrana da yansıyan ekipteki uyumu, seyircinin ilgi ve reytingle ödüllendirdiğini gördüm. Ayça Varlıer ile Erkan Sever’le konuştum ve onlara izleyicilerin merak ettiği konuyu da sordum.

– Neler değişti geçtiğimiz sezondan bu yana?

Ayça Varlıer: Her şey daha da güzelleşti. Dizi iyice organikleşti. Seyirciyle artık iç içe olduk. Bütün karakterler oturdu. Hikaye gerçekten çok iyi bir yere doğru gidiyor. Ekipçe tam bir ‘Kalk Gidelim’ ailesi olduk. Çok mutluyuz.

Dünyanın her yerinden izleyen var bizi. Yapımcısından oyuncusuna, yönetmeninden ekibine uyum içinde olduğumuz için bu, seyirciye de yansıdı. Gittikçe büyüyoruz. Yıllardır böyle bir şey yaşamamıştım.

Çocukların gözdesi

Erkan Sever: Galiba şunu başardık; çocuk seyircimiz çok fazla. Minikler, evde kumandayı ele almış durumda. Aile dizisi olduk. Hikayemiz nedeniyle çocuklu ailelerin gönül rahatlığıyla izleyebilecekleri bir diziyiz. Topluma örnek olduğumuzu düşünüyorum.

Hafta sonları Türkiye’nin birçok yerinden ziyaretçilerimiz geliyor çocuklarıyla… Dünyanın pek çok ülkesinde yaşayıp, tatil için Türkiye’ye gelenlerden de var seti ziyaret eden.

Çocuklar görünce, “Mumu, Mumu” diyor. Aileler, onların evde, isimleri farklı bile olsa babalarına “Mumu” dediğini söylüyor. Doğal olmayı başardık. Bu da ekipçe birbirimizle olan ilgimizden kaynaklanıyor olsa gerek. Ekipteki herkesi çok seviyorum. Kerem (Kupacı) ve Ayça (Varlıer) benim için ayrı insanlar…

ARKADAŞLIK BAKİ, AMA AŞKA İZİN YOK!

– Ayça Hanım, ne diyorsunuz Erkan Sever’in bu niyet ve çabalarına?

A.V.: Erkan’ı çok seviyorum. O benim sonsuza dek hayatımda olacak bir arkadaşım. Bu parametrenin dışına maalesef çıkılmayacak. Sevgi dolu arkadaşlığımız devam edecek.

E.S.: Yormadan, sıkmadan, üzmeden, normal hayatına devam ederek ve her şeyi zamana yayarak hedefime ulaşacağım.
Kayıt cihazını kapattığımda Ayça Varlıer, dizinin tatilde olduğu dönemde Erkan Sever’i arkadaş olarak çok özlediğini söyleyince, ‘Kalk Gidelim’deki partneri de “Ben de çok özledim” dedi.

‘KADİR İNANIR DEĞİL, AHMET MEKİN’İM!’

– İzleyiciler soruyor, ‘Ayça ile Erkan, birbirlerine çok yakışıyor. Aralarında bir şey var mı?’ diye… O konuda var mı bir ilerleme?


E.S.: O anlamda teknik olarak bir ilerleme kaydedemedim, ama gönüllerde kaydettiğimi düşünüyorum. Çünkü Ayça hariç herkes bunu kabul ediyor, onaylıyor. Sezon uzadıkça Ayça’yı da kazanacağıma inanıyorum. Boğmak istemiyorum bir anda, kaçar o zaman. ‘Sevgi emektir’ yolundan gidiyorum. Kadir İnanır değilim, Ahmet Mekin’im…
Şerefli yenilgiler var ya, o durumdayım yani… Amacım kısa sürede onunla bir şeyler yaşamak değil. Onun kalbini fethedip, çok uzun süreli -sevgili olmasak bile- iyi bir arkadaşı olabilmek. Onu çok seviyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

İnsanların en fenası; birine ayrı, diğerine ayrı görünen iki yüzlülerdir. (Hz. Muhammed)