20 AĞUSTOS 2018 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

“Popun Kraliçesi” Madonna, 60’ncı yaş gününü Fas’ın başkenti Marakeş’te kutladı.

Pazar günü Mirror’da doğum gününün detaylarına dair özel bir haber vardı.

Marakeş’teki butik bir oteli üç günlüğüne kiralayan şarkıcının sadece çocukları ve özel dostlarının katıldığı davetin detayları şöyle:

Otelin çatı katındaki doğum günü partisi tam bir Arap gecesi şeklinde geçti. Davetliler, Madonna’ya yöresel takılar taktı.

Katıldığı son ödül töreninde, “Sakın yaşlanmayın. Çünkü yaşlanmak günahtır. Kötülenirsiniz ve kesinlikle radyolarda artık parçalarınız çalınmaz” diye dert yanan Madonna’nın 60’ncı doğum gününde Berberi müzisyenler, sadece yöresel şarkılar çaldı. Müzisyenlerin repertuvarında hiçbir Madonna şarkısı yoktu. Habere göre, doğum günü partisinde misafirlerine şarkı söylemeyen Madonna’nın müzisyenlere kendi şarkılarını çalmamasını bizzat tembih ettiği şeklinde bir ayrıntı da vardı.

Radyolar şarkılarını çalmayınca kız, ama doğum gününde kendi şarkılarını çaldırma. İlginç…

Madonna’nın dört koruması, şafak sökene kadar devam eden doğum günü partisine katılanların girişte, “İstediğiniz bir fotoğraf-görüntü olursa, biz çekip veririz” diyerek cep telefonlarını topladı.

Ünlülerin basına kapalı partilerinden dışarı video ve fotoğraf sızmaması için uyguladığı bir yasak bu.

Mirror’daki haberde, cep telefonları toplanan konukların, bu koşullarda fotoğraf çektirmeyi reddettiğine dair bir vurgu vardı ki, bana ilginç geldi.

Davetliler, yarın öbür gün partiden medyaya sızacak bir görüntünün mesuliyet üstlenmemek adına veya cep telefonlarının toplanmasına tepki adına da yapmış olabilirler bunu…

Niye bu hale geldi insanoğlu?

Ünlülerin, özel partilerine davet ettiği özel dostlarına bile güvenememesinin en büyük sebebi, sosyal medyanın dayanılmaz cazibesi olabilir mi?

GÜNÜN SÖZÜ

En çirkin yalan, çocuğa ve halka söylenen yalandır. Çünkü her ikisi de kolay kanar. (Lord Braugham)