14 AĞUSTOS 2018 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Cumartesi gecesi Kiev’den geldim, pazar sabahı ‘Kalk Gidelim’ dizisi için Muğla’ya gittim.

Gün boyu dizinin Yeşilyurt’taki setindeydim. ‘Kalk Gidelim’, TRT 1’deki ilk sezonunda olduğu gibi, ikincisinde de çok izlenen bir yapım. Yeni sezonun ilk iki haftasını gün birincisi olarak kapatan projenin çekildiği yerler de artık popüler… Hafta sonu bizzat tanık oldum, Almanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerden tatile gelen gurbetçilerin dizinin çekildiği yerlere ve oyunculara olan ilgisini…

Tatil için Ege’yi seçen yerli turistler arasında da otomobiliyle çoluk çocukla ’Kalk Gidelim’in Yeşilyurt ve Karabağlar’daki setine bilhassa hafta sonları akın akın gelenler var. Dizinin başarısı, insanların ilgisi güzel, ama peş peşe gelen aksilikler, ekibin biraz moralini bozdu. Diziye ‘Survivor’dan transfer Erdi, İstanbul’daki çekimlerin ardından sağ ayak baş parmağını kırdı. Başrol oyuncularından Ufuk Özkan’ın ayağında iltihap oluşunca, Erkan Sever hastalanınca, Mehtap Bayrı’nın da İstanbul’daki babası rahatsızlanınca, çekimlere ara verildi.

Sette düşüp iki kolunda kırık ve çatlaklar oluşan Saylık, tedavi için İstanbul’a döndü.

Bu yüzden ekip, senaryoda revizyona gitti. Özkan’a kanepeli sahneler yazıldı. Saylık’ın oynadığı Şakir’in sırttan çekim sahneleri için bulunan oyuncu, sete gelirken düşüp, ayağını çatlattı.

Yeşilyurt meydanındaki sekiz asırlık çınar ağacının altında dizinin oyuncuları Erkan Sever ve Ayça Varlıer’le ‘Kalk Gidelim’ ekibinin başına gelenleri konuşurken, cep telefonuma bir mesaj geldi.

Seren Serengil, WhatsApp’ta kurduğu ‘Seren&Yaşar wedding’ grubuna ekledi ve akşama Bodrum’daki evinde verdiği düğün yemeğine davet etti.

Nişan ve nikahlarına gidememiştim, çünkü ikisi için de geçerli mazeretlerim vardı.

Çift, davet için ‘beyaz’ şartı koşmuştu ve yanımda öyle bir kıyafet yoktu.

O yüzden de “Ya mazeretimi kabul edeceksin ya da spor halimi” diye mesaj attım.

Seren, “Sen yeter ki gel, bekliyoruz. Siyah, mavi, gri hiç fark etmez” diye
yazınca, akşam üzeri ‘Kalk Gidelim’ ekibinden ayrılıp, Bodrum’a yol aldım.

ŞİLE’DE NİŞAN, FRANSA’DA NİKAH, BODRUM’DA DÜĞÜN

Seren Serengil ile Yaşar İpek’in düğün yemeği, Göltürkbükü’nün tepelerinde bir dönüm alan üzerine kurulu 600 m2’lik kiracı oldukları villadaydı. Bahçe katının dış cephesi beyaz tüllerle kaplı villadaki düğün yemeğinde, 40-50 kişi vardı ve hepsi beyaz giymişti. Bordo tişört ve haki pantolonla ayrık otu gibi kaldım aralarında…

Yemekte gördüğüm ilk tanıdık, bir yıllık ilişkilerini noktaladıktan birkaç ay sonra barışan Deniz Akkaya’yla sevgilisi Gökmen Şeynova oldu.

Meslektaşlarım Cengiz Semercioğlu’yla Ömür Sabuncuoğlu dışında da tanıdığa rastlamadım.

Nişanı Şile’de, nikahı Paris’te yapan Seren SerengilYaşar İpek çifti, Bodrum’daki düğün yemeğinde, beyazlar içindeydi.

2018 yılında üç gün hapis yatan, nişanlanan ve evlenen Seren’e, en anlamlı düğün hediyesini annesi Nevin Teoman verecek.

Teoman, yaz sezonu için kiraladıkları ve çok sevdikleri 3 milyon euro’luk villayı, dost oldukları sahibinden uygun fiyata satın alıp “Tek varlığım” dediği kızına hediye edeceğini söyledi.

GÜNÜN SÖZÜ

Vicdanını yitirmiş bir dünyadan başka nedir ki Cehennem? (Ahmet Ümit)