MİLLİYET TV – 21 ARALIK 2013 CUMARTESİ  –  ALİCE

fft16_mf38938182004’ten 2012’ye kadar “Aşk Oyunu”ndan “Merhaba Hayat”a, “Kerem ile Aslı”dan “Tövbeler Tövbesi”ne birçok TV filmi ve dizisinde oyunculuk yapan şarkıcı Keremcem, 2014’ün ilk günlerinde yeni bir dizi için kamera karşısında olacak.
Pastel Film – Yaşar İrvül’ün FOX için çekeceği dizinin adı “O Hayat Benim”…
Keremcem, Ezgi Asaroğlu, Sinan Albayrak ve Ceren Moray’ın başrolünü oynayacağı dizinin yönetmen koltuğunda tanıdık bir isim var.
Kim mi?
“Fatih” dizisinin başrol oyuncusu Mehmet Akif Alakurt’un set ekibine uyguladığı şiddeti protesto etmek için yıllarca çalıştığı Medyapım’dan istifa eden Merve Girgin…
Gül Abus Semerci, Özer Çetinel, Ayşe Bengi, Elif Karakevik ve Yelda Eroğlu’dan oluşan ekibin senaryosunu yazdığı dizinin çekimleri 2 Ocak 2014’te başlayacak.
Kısaca bir sınıf atlama ve intikam hikayesi olarak özetleyebileceğim “O Hayat Benim”de Keremcem, yurtdışında okumuş “Efe” adlı holding CEO’sunu, Ezgi Asaroğlu ise bir yandan üniversitede okurken diğer yandan okul harçlığını çıkarmak için pastanede çalışan “Zeynep” olarak kamera karşısına geçecek.
Dizinin yapımcısı Yaşar İrvül, FOX’un dizisinin Ocak 2014 sonu ya da şubat başı gibi ekrana getireceğini söyledi.

PARAMETRE’NİN SUNUCUSU

Ebru Baki’nin sunduğu gazeteci Metehan Demir’le Hakan Çelik’in yorumcu olarak katıldığı CNN Türk’ün “Parametre” programı çoğu sabah izlediğim yapımlar arasındaydı. Artık izlemiyorum. Neden mi? İnsanı yönetmekle zamanı yönetmenin aynı şey olduğunu sanan, bu yüzden de ha bire “Son cümleni alayım, süremizin sonuna geldik” diyen Baki yüzünden.

BU KİTAPLAR OKUNACAK!

url-1urlElimin altında yine okunacak bir yığın kitap ve dinlenecek bir yığın müzik albümü birikti…
Mustafa Sarıgül, “Ne Bir Eksik Ne Bir Fazla” adlı kitabına, “Ali’ciğim, bu kitap Orhan Eyüboğlu’nun talebesinin hayatıdır” diye not düşüp, imzalayıp gönderdiğinde daha CHP’li bile değildi. Sarıgül, CHP’ye girdi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı oldu, neredeyse aday olarak açıklayacak onu parti, hâlâ bitiremedim kitabı…
9786056423505Sevgili Arif Keskiner’in Yaşar Kemal’li anılarını yazdığı “Binbir Renk Binbir Çiçek” adlı nefis kitabını yarıladım, İnşallah seneye kadar bitiririm onu…
Televizyoncu Nur Onur, “Gününü Gün Ediyor Ay” adlı bir şiir kitabı yazdı. Kitabın içinde Nur Onur’un 4, 5 yaşından itibaren aşık olduğu Ay’a adanmış onlarca şiir var.
Sağolsunlar Ozanser Uğurlu “Bir Zamanlar Her Şey Mümkündü”, İbrahim Ersaraç “Kasabadan Çizgili Anılar” ve Oğuzhan Toracı “35 Usta ve Ünlü Tiyatrocuyla Yüz Yüze” kitabını imzalayıp, yolladı. Okunacaklar arasında onlar da var…

D-SMART’IN HAMLESİ 

D-Smart, 31 Aralık 2013’te sözleşmesi biten sinema tv kanallarının yerini 20’den fazla sinema ve dizi kanalıyla doldurdu. Sony, MGM ve Walt Disney gibi büyük stüdyolarla anlaşma yapan  D-Smart, 1 Ocak 2014’ten itibaren her 15 dakikada bir yeni film yayınlayacağını açıkladı.