MİLLİYET TELEVİZYON – 11 MAYIS 2013 CUMARTESİ  –  ALİCE

Hollywood’dan beslenen yabancı internet siteleri, dünyanın tanıdığı yıldızlara dair “en yeni” haberleri vermekle yetinmiyor… Amerika’da yapılan bir etkinliğe dair yaptıkları anketlerle anında kullanıcılarını da dahil ediyorlar işin içine…

5. BEYONCE 2

KATY PERRY
KATY PERRY
KİM KARDASHİAN
KİM KARDASHİAN
MADONNA
MADONNA

Çünkü internet demek, hız demek…
Anında haber, anında reaksiyon demek ve dünyanın dört bir yanından internet sitesinin takipçilerini de anında işin bir parçası haline getirmek demek… Vogue’un New York Metropolitan Müzesi’ndeki davetinden bir örnek vereceğim.
People’ın internet sitesi, daha gece bitmeden “Met Ball 2013”e katılan yıldızların fotoğraflarını çekip, koydu sitesine… Her fotoğrafın altına da o ünlünün giydiği kıyafetin şık olup olmadığına dair bir anket…
Gece bitmeden hangi yıldızların şık, hangilerinin rüküş olduğu belliydi…  Madonna’dan Cameron Diaz’a birçok dünya starının, onca danışman ve modacılarına rağmen kılık kıyafetten sınıfta kalması düşündürücü…
Allah’tan geceye katılan ünlülerden Taylor Swift, Jessica Alba, Jennifer Lawrence ve Katie Holmes’in giydikleri beğenenlerin oranı yüzde 80’in üzerinde çıktı da Hollywood yıldızlarının tümü “kaybedenler” arasına girmedi.

CAMERON DİAZ
CAMERON DİAZ

ALTAY’A EŞ DESTEĞİ

thumb2_altay1367179242Şarkıcı Altay, “Berduş” adlı bir albüm çıkardı. Müzik hayatının 25. yılında 10. albümünü çıkarmanın mutluluğunu yaşayan Altay’a, bu çalışmasında en büyük destek eşinden geldi.
Altay’ın dört yıl aradan sonra çıkardığı albümün konseptini belirleyen eşi Gülsüm Biber, şarkıcının styling’i de oldu.
Sahne performansı ve repertuvar zenginliği nedeniyle ekstraların aranan isimlerinden biri olan Altay, “Berduş” albümünde 13 şarkıya yer verdi. Bu şarkılardan üçünün sözleri Altay’a ait. 

DİZİLERDEKİ BENZERLİKLER

Okurlarımızdan Mehmet Türk, dizilerdeki benzerliklere dikkat çeken bir e-posta yolladı. Türk’ün yazdıkları bana ilginç geldi. İşte Türk’ün Türk dizilerindeki konu benzerliğine dair saptamaları:
“Dila Hanım dizisinde Rıza’nın eski sevgilisi Arzu belalılarından kaçıp Adana‘ya gelir. Rıza’dan yardım ister. Bir gün Rıza ve Arzu evde başbaşadır. Arzu banyo yapmıştır; bornozludur ve Rıza’ya sarılır samimi şekilde… Bu esnada Dila gelir ve ikisini öyle görünce aldatıldığını düşünür.
Beni Affet’te Kemal’in eski kız arkadaşı Zeynep, belalısı Orçun’dan kaçıp Ankara’ya gelir. Kemal’den yardım ister. Arzu, otelde banyo yapmıştır. Bornozludur. Samimi şekilde Kemal’e sarılır. Karısı Bahar onları öyle görünce aldatıldığını düşünür.
Doktorlar dizisinde Ela’nın eski sevgilisi Mert gelmiştir. Ela bornozludur, Mert ise yarı çıplak. Levent onları görünce aldatıldığını sanır.
Beni Affet’te Eylül eskiden pavyonda çalışmıştır. Sonra kimliğini gizleyerek Kozan ailesine gelin olur. Dila Hanım’da Rıza’nın üvey kardeşinin annesi Gurbet de pavyonda çalışan bir kadındı ve o da sırrını saklamıştı. Gerçekler ortaya çıkmıştı.
Yani hep aynı hikâyeler, hep aynı sahneler, yerli dizilerin tükenmişliği ortada.”

ALTINCI KEZ YOLLARI KESİŞTİ

ugur_dundar-haluk-sahinUğur Dündar’la Haluk Şahin’in yolları bir kez daha kesişti… Yayın hayatına yeni başlayan artı bir’de yıllar sonra yeniden birlikte mesai yapmaya başlayan ikiliden Haluk Şahin, Uğur Dündar’la tanışıklığının ta 1965 yılına kadar uzandığını söyledi. İşte Şahin’in ağzından iki habercinin yıllara uzanan dostluğu ve mesai arkadaşlığının özeti:
“30 Mart 1965’te tanıdım Uğur Dündar’ı… Tuzla Piyade Okulu’nda boyu uzun diye manga başı yapmıştık onu… Askerde başlayan dostluğumuz o gün bugündür sürüyor. artı bir’in Haber Merkezi’nde yeniden birlikte çalışmaya başladık. Bu bizim altıncı buluşmamız… İlk TRT’de birlikte çalıştık. Uğur, Haber Merkezi’ndeydi ben de zamanın TRT Genel Müdürü İsmail Cem’in danışmanıydım. TRT’den kendi isteğimizle kovulduktan sonra birlikte Politika Gazetesi’ni çıkardık. Ardından Hürriyet, Arena ve Kanal D Haber’de beraberdik. Uğur’la Star TV’ye geçtiğinde ayrılan yollarımız artı bir’de yeniden kesişti.”

EBRU’NUN MÜZİK AŞKI

IMG_0371Ebru Cündübeyoğlu’nun Türkiye’nin önemli söz yazarı ve bestecilerinden Seda Akay’la yakın akrabalık bağı olduğunu biliyordum, ama ünlü oyuncu ve sunucunun müzikle de ilgisi olduğunu bilmiyordum.
Teyzesi Seda Akay’ın prodüktörlüğünde çıkan “Sevdiğim Şarkılar” albümü sayesinde öğrenmiş oldum. Her pazar akşamı “Avrupa Avrupa”nın “Gülbahar”ı olarak TRT 1’de izlediğimiz Cündübeyoğlu, Poll Production’dan çıkan albümünde, Seda Akay imzalı “Neyledin Yar” adlı yeni eserin yanı sıra sevdiği şu şarkılara yer verdi:
Duydum ki Unutmuşsun, Tek Kelime Bir Söz, Tesellim Olsun, Leylakları Sümbülleri, Elbet Bir Gün Buluşacağız, Damarımda Kanımsın, Fikrimin İnce Gülü, Canımın Ta İçisin Sen, Üzüldüğün Şeye Bak, Öyle Yeşil Gözleri Vardı, Hayat mı Bu?
Bu arada bir özel bilgi daha vereyim Cündübeyoğlu’yla ilgili. Malum oyuncu, radyocu Güçlü Mete’yle evli.
Bu evlilikten Duru adlı bir kızı olan ünlü oyuncu ve radyocu, evliliklerinin 10. yılını geçen haftaBarcelona’da kutladı.

ELİF ECE UZUNAT ŞAMPUANININ YÜZÜ OLDU

Demi Moure, Jennifer LopezAdriana Lima ve  Sarah Jessica Parker gibi dünyaca ünlü yıldızların kullandığı söylenen Harbatech Horse Tail Şampuan (At şampuanı) artık Türkiye’de… Atlar üzerindeki etkisi farkedildikten sonra, insanlar için de üretilmeye başlanan şampuanın Türkiye’deki tanıtım yüzü ünlü model Elif Ece Uzun oldu. Uzun’un modellik yaptığı reklamfilminin çekimleri Orion Stüdyoları’nda yapıldı.