MİLLİYET – 9 MART 2015 PAZARTESİ  –  ALİCE

Cumartesi akşamı Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Volkan Konak konseri vardı Ülker Sports Arena’da… Epeydir Konak’ı dinlememiştim sahnede. Bir gidip bakayım, hemşehrim yenilikler yaptı mı sahnesinde, yoksa rutine mi bağladı her şeyi dedim?
Ülker Sports Arena, küçük bir yer değil… 15 bin kişi kapasiteli bir salonu doldurmak zor iş… Gecenin açılış konuşmasını yapan Ali Ağaoğlu da, Konak’ın böyle bir yerde konseri kabul ederek mesleki riske girdiğini söyledi. “Volkan, ‘2-3 bin kişi gelir de salon boş kalırsa rezil oluruz” diyerek endişesini dile getirdiğini hatırlatan Ağaoğlu, “Sağ olun, var olun… Salonu doldurarak kocaman bir aile olduğumuzu gösterdiniz” dedi.
Ağaoğlu’nda çalışanlardan oluşan folklor grubunun gösterisinden sonra Konak sahneye çıktı. Volkan Konak, sahneye çıkar çıkmaz dinleyicisiyle sıcak diyalog kuran bir sanatçı. Yine öyle yaptı. Ataşehir’de Ağaoğlu’nun yaptığı sitelerden birinde oturan Konak, “Komşularım” dediği dinleyicilerini, söylemleri ve şarkılarıyla avucunun içine almayı başardı.
Kadınlar Günü’nden birgün öncesine denk gelen konserine ‘Aşk’a dair söylemiyle başlayan Konak, “Aşık insan medenidir. Çiçek alır, şiir okur… Aşık insan, engellilere ayrılan yere park etmez, trafikte ambulansın peşine takılmaz” dedi. Konserin ilerleyen dakikalarında Konak, Nazım Hikmet’in şiirini okurken barkovizyondan önce ünlü şairin fotoğrafı yayınlandı. Ardından Konak, “Benim çok sevdiğim, sizin de alkışlarınızla sevginizi göstereceğiniz insanları anacağız” dedi ve şu isimlerin fotoğrafları peş peşe yayınlandı.
Aşık Veysel, Aşık Mahsuni, Uğur Mumcu, Ahmet Arif, Neşet Ertaş, Deniz Gezmiş, Cem Karaca, Ruhi Su, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Mimar Sinan, Nasrettin Hoca, Atilla İlhan, Barış Manço,Zeki MürenKemal Sunal, Adile Naşit, Aziz Nesin, Tuncel Kurtiz, Yaşar Kemal ve bir madenci…
En çok alkışı, Deniz Gezmiş, Mevlana, Barış Manço, Kemal Sunal ve madencinin
aldığını belirtmeliyim…
Sonra yine Ağaoğlu Dans Grubu çıktı. Dansçılar zeybek dansı yaparken Konak, “İzninizle biri daha zeybek oynayacak” dedi ve Atatürk’ün zeybek oynayan fotoğrafı barkovizyona gelince salon alkıştan inledi. Dinleyicilerin bir kısmı Atatürk’ü ayakta alkışladı.
Volkan Konak, slow bir şarkıya başlamadan önce dinleyicilerinden cep
telefonlarının ışıklarını yakmasını isteyince, Ülker Sports Arena’da ortaya çıkan
görüntü müthişti.

ACUN ILICALI’YLA DOMİNİK SOHBETİ

Aynı akşam, aynı saatlerde başlayan iki yeni dizinin yemeği vardı. Birine gidip, ötekine gitmemek olmaz… Önce Swiss Otel’deki ‘Serçe Sarayı’nın yemeğine gittim. Songül Öden, Mert Fırat ve Alican Yücesoy’un başrollerini paylaştığı, Star TV’nin bu sezon ekrana sürdüğü son sezon dizisinin bir kısmını izledikten sonra Baltalimanı’na geçtim ‘Maral‘ın yemeği için.
Portaxe’e gittiğimde Hazal Kaya ile Aras Bulut İynemli’nin başrollerini paylaştığı dizinin gösterimi bitmişti.
TV8 ekibi ‘Survivor All Star’ için Dominik’te olan Acun Ilıcalı’yla görüntülü bağlantı kurdu. Acun Ilıcalı, dizi ekibiyle sohbete başladı, ekibiyle birlikte Dominik’te izlediği ‘Maral’ı çok beğendiğini söyleyen Ilıcalı, “Hepinizi kutluyorum. Gurur duyacağımız bir iş oldu. Reyting her şey değildir demek isterdim, inşallah reytingleri de iyi olur. Hazal’ın (Kaya) yıllardır hastasıydım. Çalışmak bu diziye kısmet oldu” deyince Aras Bulut İynemli, öksürmeye başladı. Ilıcalı, “Aras sana da geleceğim” diyerek dizinin diğer başrol oyuncusunun da gönlünü aldı.
Ilıcalı, ‘Maral’cılar’la sohbet ettikten sonra ekip, mikrofonu bana verdi. Ilıcalı’yla Dominik’ten yaptığım sohbette, ‘O Ses Türkiye’ ve ‘Yetenek Sizsiniz’ için her yıl birer milyon dolar format hakkı ödediğini söyledi.

GÜNÜN SÖZÜ
“Güzeli güzel yapan edeptir, edep ise güzeli sevmeye sebeptir!” (Mevlana)