14 AĞUSTOS 2019 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

İki yıldır ailece bir haftalık yaz tatilini Çeşme Ilıca’da geçiriyorduk. Bu yıl rotamızı değiştirdik. Tatilin ilk günü için yaptığımız plan, ailece şehitliği ziyaret edip bir gece Çanakkale’de kaldıktan sonra İzmir’e geçmek, burada iki gün bir geceden sonra Bodrum’a gitmekti.
Öyle de yaptık. Rüzgara rağmen 30 derecenin üzerindeki sıcakta Çanakkale Şehitliği’ni dolaştık, bu ülke için canlarını verenlere dualarımızı ettik. Gelibolu Yarımadası’nda gittiğimiz her şehitlik, her anıt ve müze, bizim gibi ziyaretçilerle doluydu.
Çanakkale Zaferi’nin üzerinden geçen 104 yıla ve bayrama rağmen Türklerin, ülkeleri için canlarını feda eden atalarına gösterdiği ilgi ve saygı, bu milletin bir ferdi olarak acayip gururlandırdı beni…
Çanakkale Şehitler Anıtı’na gittiğimizde gururum tavan yaptı.
Neden mi?
Çanakkale Boğazı’ndan geçenlere görkemiyle Çanakkale’nin geçilmez olduğunu gösteren bu gurur abidemiz, 28 yıldır çalışmaktan gurur duyduğum Milliyet’in başlattığı kampanya sayesinde tamamlandı da ondan.

KURBAN BAYRAMI’NDA ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ

ÇANAKKALE GESTAŞ, İDO’DAN DERS ALSIN

Gelibolu Yarımadası’ndaki turumuzu tamamlayıp, feribotla Çanakkale’ye geçmek istedik. Bayram trafiğinin getirdiği yoğunluk nedeniyle tek şeritli yolda uzun bir kuyruk… Sürücülerin çoğu kuyrukta sırasının gelmesini beklerken, uyanıklar durur mu? Kuyruğu bypass edip sollayanlar, karşı şeritten otomobil gelince araya dalıp arkadakilerin haklarını gasp edenler gırla… Hakkımı yedirmeyeyim desen, bayram tatilinde al başına bela! Arabalı vapur kuyruklarındaki keşmekeşi ve hak gaspını yıllar önce sonlandıran İDO gibi bir kurum var. Gelibolu arasında feribot seferleri yapan Gestaş, sitesinde, “Türkiye’de ve dünyada deniz taşımacılığı yapan lider/örnek bir şirket olmak” diye özetlediği vizyonu ve “Müşteri memnuniyeti odaklı” misyonunu başarmak istiyorsa İDO’dan ders almalı.

KURBAN BAYRAMI’NDA ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ

TURABİ, İKİNCİ DEFA ‘THE CHALLENGE’DA

Turabi Çamkıran nam-ı diğer ‘Turbo Turabi’, yarışmaya doymadı gitti. Turabi, ‘Benimle Dans Eder misin?’le adını duyurduktan sonra ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’de yarıştı. Üç kez katıldığı ‘Survivor’ın birinde finalde Gökhan Keser’i, ‘Survivor All Star’da Merve Aydın’ı eleyip, şampiyon oldu.
Turabi, katıldığı son ‘Survivor ÜnlülerGönüllüler’de sakatlığı yüzünden istediği sonucu elde edemedi. Ancak Turabi, ‘Survivor’ın ardından Amerika’da yapılan ‘The Challenge War Of The Worlds’ gibi dünyada zorluk derecesi en yüksek yarışmasını birinci tamamlayıp, 750 bin dolar ödül kazandı. Turabi, bu parayı bankaya yatırıp, Türkiye’nin 201 bin 177’inci milyoneri olmanın keyfini çıkarmak yerine ne yaptı?
The Challenge War Of The Worlds’un yenisine katılacağını duyurdu. Hem de “Korkak tavuk”, “Sahte şampiyon” ilan ettiği tüm rakiplerine meydan okuyarak. Turabi’ye, ikinci kez katıldığı dünyanın en zor yarışmasında başarılar diliyorum.

KURBAN BAYRAMI’NDA ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ

GÜNÜN SÖZÜ
“Mum olmak kolay değildir. Işık saçmak için önce yanmak gerek.” (Hz. Mevlana)