5 ARALIK 2021 PAZAR  –  MİLLİYET  –  ALİCE

“La Casa de Papel”in Netflix’te ilk sezonundan sonra yazılmıştı, “Türkiye’de çok sevildiği için, yapımcı, diziye ‘İstanbul’ karakterini dahil edecek” diye.

Yapımcı bunu yalanlamasına rağmen işi daha da ileri götürüp “İstanbul” karakterini Kıvanç Tatlıtuğ’un oynayacağını yazanlar bile oldu.

Sonraki sezonlarda “İstanbul” karakteri dâhil edilmeyince diziye aynı insanlar bu kez “La Casa de Papel”in beşinci sezonunu adres gösterdi.

O gün de geldi; Netflix, “La Casa de Papel”in beşinci sezonunu yayınladı.

Evet; İstanbul var beşinci sezonda, ama nasıl?

Kanser olan ‘Andres’, akşam yemeğinde eşi ‘Tatiana’ya birlikte geçirecekleri son günlerin tadını çıkarmayı teklif ediyor:

“Avrupa’ya yaptığımız muhteşem yolculuklar gibi… Önce Roma’ya gidilir, sonra Viyana’ya. Viyana’yı sevmedin mi? Sorun değil. İstanbul’a gidilir.”  İstanbul, “La Casa de Papel”e karakter ismi olarak değil, ‘Andres’in eşiyle birlikte gitmek istediği yer olarak girdi. Ancak Madrid’de sıkılan ‘Tatiana’yı ‘Andres’in gezi planı kararından döndüremedi. ‘Tatiana’, ‘Andres’i terk edip oğlunu seçti!

INSTAGRAM CİROSUYLA HAVA ATAN ŞARKICI

“Seda Önder, ‘Giyin, süslen, poz ver. Başka iş yok!’ yazan takipçisine, ‘İşim bu. Senin boncuk yapıp satmak gibi… Senin bir yılda yapmaya çalıştığın ciroyu ben bir paylaşımla falan yapıyorum. Zoruna gidebilir’ diye yanıt verdi.”

Bu haberi okuyunca merak ettim, Seda Önder takipçisinin yıllık cirosunu nasıl öğrendi de kendininkiyle mukayese etti?

Şarkıcının Instagram cirosundan devlete gerekli vergiyi ödeyip, ödemediğini ortaya çıkarmak maliyecilerin işi.

Seda Önder’in herkese açık Instagram sayfasını inceledim. 453 bin takipçisi olan şarkıcının yaptığı paylaşımları beğenen ve yorum yazanların sayılarına baktım, sonuç şu:

Takipçi sayısına oranla “beğeni” sayısı düşük, yorum sayıları yerlerde.

5.875 beğeni alan bir paylaşımının altında 39 yorum var 11’i @aysequlakmese‘nin attığı emojiler.

Hal böyleyken, bu paylaşımları için Seda Önder’e ödeme yapan markalar varsa, yazık o paralara.

35 MİLYON DOLARLIK REKLAMA ‘HAYIR’ DEDİ

Aktör George Clooney, parayla ilişkisi ilginç olan bir insan.

Hatırlarsanız, 2017 yılında ünlü olmadan önce kendisine yardım eden 14 arkadaşına gönül borcunu ödemek için her birine içinde birer milyon olan çantalar vermişti.

2005-2016 arasında Türk Hava Yolları’nda basın müşaviri olarak görev yapan Ali Genç ise “Yüksek İrtifa” adlı kitabında 2009’da George Clooney’nin THY’nin reklamında oynamak için astronomik para istediğini yazmıştı.

Halen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Basın Danışmanı olan Ali Genç, o kitapta yazdığına göre, George Clooney 12 milyon dolar, Pierce Brosnan 7 milyon dolar isteyince THY, 1.5 milyon dolara “Evet” diyen Kevin Costner’la anlaşmıştı.

George Clooney, bu kez de reddettiği cazip reklam teklifiyle gündemde.

Sky News, bir hava yolu şirketinin bir günlük reklam çekimi için George Clooney’e 35 milyon dolar teklif etmesine rağmen, aktörün “Hayır” dediğini yazdı.

George Clooney, yeni filminin galasında bu teklife neden hayır dediğini açıkladı:

“Evet, evet. Bir hava yolu, bir günde çekilecek reklam için bana 35 milyon dolar teklif etti, ama eşim Amal ile bunu değerlendirdik ve buna değmeyeceğine karar verdik. Müttefik olmasına rağmen zaman zaman sorgulanabilir bir ülkenin hava yolu şirketiydi. Bu yüzden benden bir dakika bile uyku alırsa buna değmez diye düşündüm.”

GÜNÜN SÖZÜ

“Acıyı durdurmanın bir yolunu bulamayınca yaranla yaşamayı öğrenirsin.” (Jay Asher)