2 Ağustos 2022 Salı  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Madonna, yine farkını ortaya koydu ve “Hikayemi benden başka kimse anlatmayacak” deyip filmini kendi çekme kararı aldı. Variety’e verdiği söyleşide, olağanüstü bir hayat yaşadığı için olağanüstü bir film yapması gerektiğini vurgulayan şarkıcı, “Bu aslında aynı zamanda önleyici bir hamle” dedi ve ekledi:

“Çünkü birçok kişi hakkımda filmler yapmaya çalışıyordu. Çoğunlukla da kadın düşmanı erkekler. Bu yüzden ilk adımı attım ve hikayemi benden başka kimse anlatmayacak dedim.”

Madonna, “Biyografi filminizin senaryosu hangi aşamada?” sorusuna, “Elimde kısaltılması gerçekten zor çok uzun bir senaryo var. Törpülüyorum ama sanki kollarımı, bacaklarımı kesiyor gibiyim” yanıtını verdi. İşin püf noktası ve zurnanın ‘zırt’ dediği yer de tam burası…

Madonna gibi bulunduğu yere yeteneği, emeği ve zekasıyla gelen, son 40 yılın “Pop müzik ikonu”, 7 Grammy Ödüllü, şarkıcılık, oyunculuk ve iş insanlığının yanı sıra piyano, davul, gitar, perküsyon ukulele ve synthesizer çalabilen, iki evlilik yapmış, altı çocuk annesi bir kadının 63 yılda yaşadığı acıları, hangi amaçla yola çıktığını ve neleri başardığını ne gibi hayal kırıklıkları yaşadığını bir filme sığdırmak zor.

Çünkü, 1978’de üniversiteyi terk edip taşındığı New York’ta bir yandan Dunkin’ Donuts’ta garsonluk, bir yandan dansçılık yaparak adım attığı şov dünyasında 1982’de yayınlanan ilk single ‘Everbody’ ile çıktığı yolculukta dünya genelindeki 330 milyon albümle Guinness Dünya Rekorları’nın “Tüm zamanların en çok satan kadın sanatçısı” ilan ettiği Madonna için yaptığı her şey kıymetli…

“Hayatın beni bir sanatçı, bir müzisyen, bir dansçı ve bu dünyada yolunu bulmaya çalışan bir insan olarak çıkardığı inanılmaz yolculuğu anlatmayı planladığım bu filmin odak noktası her zaman müzik olacak. Müzik devam etmemi sağladı ve sanat beni hayatta tuttu. Anlatılmamış ve ilham verici pek çok hikaye var ve bunları benden daha iyi kim anlatabilir? Hayatımın roller coaster yolculuğunu sesim ve vizyonumla paylaşmak çok önemli” diyen Madonna’nın 40 yılına birilerinin gölge düşürmesini önlemek için kendi filmini kendi çekmeye karar vermesi doğru bir hamle… Ancak Madonna, anılarına kıyamayıp, “O da olsun, bu da olsun” derse ortaya yamalı bohça gibi bir film çıkması da söz konusu…

ABD basınında Universal Pictures’ın henüz vizyon tarihini açıklamadığı filmin yönetmeni Madonna’nın kendisini oynaması için Florence Pugh, Alexa Demie, Bebe Rexha, Sky Ferreira ve Odessa Young’un da aralarında bulunduğu bir düzine aday arasından Julia Garner’ı seçtiğine dair haberler var.

SİZCE BU TWEET’LERİ ATAN ŞARKICI KİM?

Bugün izninizle bir şey deneyeceğim… Ünlü bir müzik yıldızının Twitter’da yazdıklarını paylaşacağım, ama ismini yazmayacağım. Aslında ismini açıklayıp, fotoğrafını kullanarak yazımı daha renkli bir hale getirebilirdim, ama bunun yerine sizleri test etmek amacım. Bakalım tweet’leri okuyunca kim olduğunu anlayacak mısınız? İşte o şarkıcının son günlerde attığı ilginç tweet’lerden birkaçı:

“Dünyanın en rahat kıyafeti şalvar, sonra pantolon, sonrası kişiye kalmış.”

“Benim bacaklarımda sedef yaraları var, yoksa mini eteği hiç çıkarmazdım. En sevdiğim kıyafet mini etek, fakat giyemiyorum.”

“Sivrisinek mevsimi.”

“Az sonra gece yarısı.”

“Serhat, saçlarımızın önlerini keşke biraz daha kesseydin, güzelliğimi gölgeliyor.”

“Bu geceki 03:10”

“Osman beni arar mısın elbise diktireceğim?”

“MasterChef ne demek? Master’dan yola çıkarsak şefe mi varırız?”

“Bence ikisi de aynı şey. Şef ustadır zaten usta da şeftir.”

“Kralların kralı gibi bir şey her halde ya da padişahların padişahı gibi.”

“MasterChef deneme şefi demek, bence onaya ihtiyacı olan demek. Onay alamazsa master da kalıyor, şefliğe geçemiyor.”

“MasterChef katılabileceğim bir yarışma değil fakat konuk jüri üyesi olarak katılabilirim. Finalinde.”

Tweet’lerinin çoğu böylesine eğlenceli olan müzik dünyamızın bu kadın yıldızının kim olduğunu tahmin edebildiniz mi?

GÜNÜN SÖZÜ

“İnsan iyiliği kadar taşlanır, merhameti kadar dışlanır, kulluğu kadar da sınanır.” (Yunus Emre)