4 Ağustos 2022 Perşembe  –  Milliyet Cadde –  Alice

“Bursa’da sevenleriyle buluşan Ece Seçkin, konserde şarkı söylediği sırada boynuna gelen bir cep telefonuyla neye uğradığını şaşırdı. Sinirlenerek konserine ara veren Seçkin, ‘Ne oluyor? Buna değer mi? Bu kadar adam burada eğleniyoruz. Sahneye telefon fırlatıp, kulağımı delmenize değer mi? İki tane TikTok video’su için…’ diyerek, isyan etti.”

Bu haber bizdendi, bu haber ise ABD’den:

“Lady Gaga’nın konserinden viral olan bir video’da, sahneye atılan bir cismin, henüz Gaga’ya ulaşamadan bir ‘güç’ tarafından engellendiği görülüyordu.”

Ne ‘senaryo’lar!

Önce YouTube’da, bu konu ile en fazla etkileşim alan ‘senaryo’ların video’larını seyrettim.

İlk senaryoda; Gaga’nın ekibi tarafından bu video’nun ‘edit’lendiği ve sosyal medyada ilgi uyandırıp, viral olması için o cismin ‘eklendiği’ iddia ediliyordu. Hatta birkaç fotoşop uzmanı video, renk ve dokularını analiz ederek, hiçbir şekilde cismin renginin ve dokusunun değişmediğini gösterip, kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyordu…

Biraz daha ileri giden ikinci senaryoda; Gaga’nın, İlluminati üyesi olduğu ve çok ileri teknolojilerle korunduğu anlatılıyordu…

Biraz daha kafayı kıranların hazırladıkları üçüncü senaryoda ‘Bağımsızlık Günü’ filmindeki uzay gemisini ve uzaylıları koruyan, görünmez bir enerji kaynağının Gaga’da da olduğu iddia ediliyordu ki, Elon Musk’ın Gaga’dan çok daha önce ‘Dünya dışı varlık’ olduğunun iddia edildiğini göz önünde bulundurursak, Musk’ın, Gaga’nın dayı oğlu olma ihtimali yüksek.

Lady Gaga’yı koruyan ‘güç’ Ece Seçkin’de yok
İşin aslı ne?

Gelelim işin gerçeğine…

Broadway’de ve Londra’daki müzikallerde de, çok dikkatli bakıldığında görülebilen bir ‘tül’ vardır. Kevler, dayanıklılığı nedeniyle süper hafif kurşun geçirmez yeleklerden tutun da, depremde hasar gören yapıların onarımına kadar birçok alanda kullanılır.

Bu ‘tül’, çoğu cismi durdurabilecek güçte ama en hafif silahtan çıkan bir mermiyi bile durdurabilecek balistik bir koruyuculuğu yok.

Elbette ki Ece Seçkin’le Lady Gaga’nın şöhretleri gibi konser bütçeleri arasında büyük fark var, ama sonuçta ikisi de etten-kemikten insan… Sahneye fırlatılacak bir cisim vücutlarına isabet etmesi halinde vereceği hasar aynı… ABD’de organizatörler konser veren sanatçısına dinleyicilerden gelecek cisimlerden korumak için sahnenin önüne görünmeyen perde çekerken, bizim şarkıcılar Allah’a emanet…

SÜPER LİG KONSERLERİ

Ülke olarak henüz sahnedeki şarkıcılara dinleyicilerin gelen yabancı cisimlerden koruyamıyoruz, ama UEFA’nın Şampiyonlar Ligi final maçlarındaki konserleri taklide yelteniyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve arkadaşları, tribünlere daha fazla sayıda kadınlar, gençler, çocuklar ve ailelerin gelmesi amacıyla Spor Toto Süper Lig maçlarından önce konser düzenlenmesine karar verdi. ‘Stadyum Konserleri’ çerçevesinde Spor Toto Süper Lig’de 2022-2023 sezonunun açılış maçı olan İstanbulspor – Trabzonspor müsabakasında Madrigal Grubu sahne alacak.

Amaç dört dörtlük bir konser değil de, “Şarkıcılar playback yapsın, maça gelenle ünlü görsün, sosyal medya için video çeksin” yada bu sayede birileri nemalansın ise o başka!

GÜNÜN SÖZÜ

“Bu muydu uğruna annemin karnını tekmeleyip durduğum hayat?” (Halil Cibran)