16 MART 2021 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Grammy gibi ödül törenlerinin vazgeçilmezleri nelerdir?

Şarkıcılar, onlara verilecek ödüller ve törenin yapıldığı yerde sahneye çıkacak olanları alkışlarıyla ödüllen-direcekler…

Sahnede sunucu olmadan da bu tür etkinliklerin yapıldığını gördük. Seyircisiz ilk Grammy’nin nasıl olacağını merak ettiğim için uykusuz kaldım, ama değdi.

Müzik dünyasının en prestijli ödülleri olan Grammy Ödülleri’nin 63’üncüsü Los Angeles’ta yapıldı. Türkiye’de Power TV’nin yayınladığı 2021 Grammy Ödülleri töreni sadece seyircisiz değil, aynı zamanda koronavirüs pandemisiyle hayatımıza giren maske ve mesafenin damga vurduğu bir geceydi.

Törenin prodüksiyonu Grammy’ye yakışan türdendi, gecenin tek eksiği alkışları ve tezahüratlarıyla törene ayrı bir coşku katan seyirciydi.

Ödül alan sanatçıların yanı sıra sınırlı sayıda davetli olduğu Grammy’deki masalar arasındaki mesafe ve yüzlerdeki maskeler süperdi!

Trevor Noah’ın sunduğu ödül töreninde Billie Eilish’in, Gucci marka kıyafeti, maskesi ve şapkası da aynı kumaştandı.

Oscar de le Renta’nın 2021 sonbahar kreasyonundan çiçekli bir kıyafetle törene katılan Taylor Swift’in maskesi de elbisesinin kumaşından yapılmaydı.

Giydikleri tuvaletin kumaşından maskesi olan başka kadınlar da vardı, ama hiçbirininki takım elbisesiyle aynı Harry Styles gibi dikkat çekici değildi.

Koronavirüs konusunda uzmanların öngörüsü ne?

Koronavirüsün de tıpkı grip gibi kalıcı olabileceği.

Billie Eilish ve Taylor Swift’i Grammy Ödül Töreni’ne hazırlayan modacılarının da dediği şu: “Madem maske vazgeçilmezimiz, o zaman herkesin kendine özgü bir tarzı olsun.”

MASKELİ VE MESAFELİ İLK GRAMMY TÖRENİ

MASKELİ VE MESAFELİ İLK GRAMMY TÖRENİ

HIRSIZINI AFFETTİ İMAJINI TAZELEDİ

Uzunca bir süredir pek olumlu haber çıkmıyordu Deniz Çakır hakkında…

Google’da arama yapmadan aklıma ilk gelenleri sıralayayım?

Deniz Çakır’ın ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar OImaz’dan ayrılmasıyla başlayıp, gittiği restoranda türbanlı genç kızlarla mahkemelik olmasıyla devam eden haberler biraz eskide kaldı, ama şunlar yeni:

“Dizisinin setinde karavan krizi. Deniz Çakır, karavanını küçük bulup, beğenmeyince iki oyuncuya tahsis edilen daha büyük karavana el koydu.”

Masumiyet’ dizisinde kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen, oyuncunun kendisine hakaret ettiği ve mobbing uyguladığı gerekçesiyle işi bıraktı, Deniz Çakır hakkında suç duyurusunda bulundu.”

Deniz Çakır, iki haberi de yalanladı, ama yalanın alıcısı çok, gerçeğe bakan yok.

Kadere bakın ki, tam bu noktada bir ‘hırsız’ adeta yetişti oyuncunun imdadına.

Polis, oyuncunun 10 ay önce elektrikli bisikletini çalan hırsızı yakaladı. Çakır, “Pandemiden dolayı hastaneye gidemeyen hastalara evinde hizmet vermek için kullanırım” yalanına rağmen bisikletini çalan erkek hemşireden davacı olmadı.

14 Mart Tıp Bayramı öncesine denk gelen bu jest sayesinde Çakır, hakkındaki ‘kötü haber’ zincirini kırmış oldu.

UNILEVER’DEN ‘NORMAL’E SON

Unilever, Brezilya, Çin, Nijerya, Suudi Arabistan ve ABD’nin de aralarında olduğu dokuz ülkede 10 bin kişiyle yapılan çalışma, güzellik ve bakım ürünlerindeki ‘normal’ vurgusunun çoğu insanın kendisini dışlanmış hissetmesine sebep olduğu ortaya çıkınca radikal bir karar aldı.

Dünya pazarında 200 civarında güzellik ve bakım ürünü bulunan Unilever, Mart 2022’ye kadar tüm ürünlerindeki ve reklamlarındaki ‘normal’ sözcüğünü kaldıracak.

GÜNÜN SÖZÜ

“Haksızlık karşısında eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber, şerefinizi de kaybedersiniz.” (Hz. Ali)