MİLLİYET – 22 OCAK 2016 CUMA  –  ALİCE

Gecenin-Kralicesi-Yayinlanmadan-Dillere-Dustu-1Show TV’nin “Mayıs Kraliçesi”ni yayınladığı salı akşamına Star TV de “Gecenin Kraliçesi”ni koydu.

Bir gecede iki “kraliçe” olur mu?

Olmaz…

Meryem Uzeri, Murat Yıldırım ve Uğur Polat‘ın başrollerini paylaştığı “Gecenin Kraliçesi”nin ekran serüveni iyi başlamadı.

Bu tür dizileri tutturmak için yapılacak işlerden biri bolca tekrar yayınlayıp, yeni izleyici kapmak. Kartopunu yuvarlayıp çığ yaratma taktiği yani…

ATV‘nin “Yeter”le yapıp başardığını, Star TV de “Gecenin Kraliçesi”ne uyguladı.

Peki sonuç aynı mı oldu?

Star TV, “Gecenin Kraliçesi”nin ilk bölümünü tekrar tekrar ekrana getirdikçe bazıları sosyal medyada buna tepki gösterdi, ama günün sonunda kanal bu işten az da olsa kazançlı çıktı.

“Gecenin Kraliçe”sinin ilk bölüm reytingi “Total”de 3.91’di, 19 Ocak’ta ekrana gelen ikinci bölümde dizinin “Total” reytingi 5.19’a çıktı. Dizinin AB ve ABC1 reytingi de aynı ölçüde yükseldi.

O3 Medya’nın çektiği dizinin ikinci bölüm reytingi yükselmeyip aynı kalsa veya düşseydi ekran macerası başladığı gibi biterdi. “Gecenin Kraliçesi”nin ikinci bölüm reytingi “Çıkmadık candan umut kesilmez” dedirtecek türden.

Aynı akşam yayınlanan “Mayıs Kraliçesi”nin reytingi ise bayağı düştü.

Bu reytinglere göre “Mayıs Kraliçesi”nin durumu “Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz”ken, “Gecenin Kraliçesi” için hâlâ bir ümit var.

Star TV riski göze alıp, kanalın reytinginin en düşük olduğu cumartesi veya pazar akşamı PT1’e iki bölümden yapacağı kolajı koyar da oradan da yeni seyirci yakalarsa “Gecenin Kraliçesi” yırtar.

Aksi takdirde Meryem Uzerli’nin dizisi “Mayıs Kraliçesi”yle kader ortaklığı yapar!

HAM ÇÖKELEK DEĞİL TWITTER FENOMENİ! 

CHP’nin Parti Meclisi seçimlerindeki sürpriz sonuçlar bize şunu gösterdi:

CHP’de olacakları öngören, olan biteni okuyup sağlıklı analiz eden yok.

CHP genel kurulunda önce, partiye yeni katılan Atilla Taş’ın partinin ağır topları Gürsel Tekin, Nihat Matkap ve Enis Berberoğlu gibi isimlerden daha çok oy alabileceğini yazan oldu mu?

Hayır.

Delegeler CHP’nin ikinci adamı Gürsel Tekin’e 245 oy verirken partinin yeni üyesi Atilla Taş’ın 299 oy almasını öngöremediniz.

Peki bu sonucu “CHP’de Ham Çökelek sürprizi” diye okumak niye?

Atilla Taş’ın “Ham Çökelek”le meşhur olmasının üstünden tam 18 yıl geçti.

Atilla Taş’ın 299 delegeden oy almasının sebebi “Ham Çökelek” türküsü değil, şarkıcının hayli zamandır Twitter’da yazdığı iktidar karşıtı tweet’ler. Ak Partilileri kızdıran o tweetler sayesinde şarkıcı, CHP delegelerinin gözdesi oldu. Taş’ın 299 delegeden oy almasının tek sebebi bu. Atilla Taş’ı hâlâ 1988’de okuduğu “Ham Çökelek” veya “Zennube”yle özdeşleştirip, onun artık bir Twitter fenomeni olduğundan bihaber oluşunuza pes vallahi!

GÜNÜN SÖZÜ: “Hiçbir şey yolunda gitmezken, sen nasıl gittin?” (Ex S oyunundan)