MİLLİYET – 6 OCAK 2016 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

568a6a0cc03c0e4c2c358ebb

Boşuna dememiş atalarımız, “Büyük lokma ye, ama büyük laf etme” diye… Şayet söz konusu gönül dünyası ve aşksa, hiç ama hiç büyük laflar etmemek lazım bu konuda.  Sonra Gonca Vuslateri’nin yaşadıkları gelir başınıza.  İşte Vuslateri’nin Seninle dergisinin 2015 Mayıs sayısına ettiği büyük laflar:

“Hep aşk hayatımda bir şeyler yazılıyor ama benim son 5-6 sevgilim hep ABD’liydi. Sanki Amerikan kasabasında sıradan bir kız gibi yaşıyorum aşk hayatımı. Hiç ama hiçbir Türk’ten çocuk yapmayı düşünmüyorum. Bütün yakın arkadaşlarım Türk erkeği ama kalbimi kıran ırka bir daha dönesim yok. Alkol, kadın, zenginlik, ukalalık. Bana bunun olmadığı bir Türk erkeği gösterebilir misin? Bakma Türk erkeği de beni istemez, aman bu deli der.” 

Aynı Vuslateri, Edip Burak Ertoğan’la evlenince, insanlar da sekiz ay önce ettiği lafları arşivden çıkarıp sormaya başladı:

“Türk erkekleri çocuk yapılmayacak kadar kötüydü hani?”

SALON TURNUVASINA YAKIŞMAYAN KAVGA 

UnknownUnknown-1Acun Ilıcalı’nın sürpriz projesi “4 Büyükler Salon Turnuvası” zamanlama açısından da başarılı bir iş. Süper Lig’de birinci devre bitti, TV8’de eski futbolcuları hasret kaldıkları formalarıyla buluşturan “4 Büyükler Salon Turnuvası” başladı.Adapazarı’ndaki müsabakalarda bir kez daha gördük ki, milyon dolarların döndüğü Süper Lig’de neler oluyorsa “gazozuna maçlar”da da aynısı yaşanıyor. Çünkü insan malzemesi aynı.  2 Ocak’taki turnuvanın ikinci maçı olan Beşiktaş – Trabzonspor karşılaşmasında sahada bir hakem vardı, sanırsın Süper Lig’deki kötü hakemleri temsilen çıktı oraya.  Verdiği kararlarla saç baş yoldurdu Trabzonsporlulara…4 Ocak’ta turnuvanın ikinci maçları vardı. Fenerbahçe – Beşiktaş maçında hakem iki takımdan birer futbolcuyu kırmızı kartla oyundan attı.  Ahmet Dursun gole gidiyordu. Rakibi Ali Güneş onu faulle durdurdu. Ardından iki futbolcu birbirine girdi. Hem de saç baş yolmacasına!

Turnuvanın para ödülü var; 500 bin lira. Birinci gelen takım bu parayı ihtiyaç sahibi eski futbolculara dağıtacak. Turnuvadan futbolcuların maddi kazançları olmayacak.

Peki eski yıldızların, turnuvada göz doldurup bir yerlere transfer olma şansı var mı? O da yok! Tam anlamıyla “gazozuna maçlar” bunlar.  Bu hırs, bu öfke niye? O görüntüleri liglerde izlemekten zaten fenalık gelmişti bize.  Futbolu bıraktıktan sonra milyonların karşısında hünerlerinizi sergileme şansını yakaladınız, onun tadını çıkarsanıza!

BU KONSER KAÇMAZ 

AYLİN ASLIM
Aylin Aslım…

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu yararına çok güzel bir konser var bu akşam Garajistanbul’da. 5 yıldır kadın cinayetlerini durdurmak amacıyla etkin mücadele eden platformun düzenlediği, biletleri 50 liradan satışa sunulan konserde sahne alacak isimler şunlar: Aylin Aslım, Birsen Tezer, Çiğdem Erken, Erkan Oğur, Gündoğarken, Güvenç Dağüstün, Hüsnü Arkan, Jehan Barbur ve Redd.

GÜNÜN SÖZÜ

Kalp bu ulan! Yok öyle bir arkadaşa bakıp çıkmak. (İlhan Berk)