28 Haziran 2022 Salı  – Milliyet Cadde  –  Alice

Twitter’da 581 bin takipçisi olan mackolik’in mavi tik’li resmi hesabından 26 Haziran 2022 saat 22.57’de üç erkeğin fotoğrafının üstünde yazan şu:

Çağlar Söyüncü&Mohamed Salah&Cengiz Ünder.

Futbol hayatlarını yurt dışında sürdüren milli futbolcularımız Çağlar Söyüncü ile Cengiz Ünder tamam da, Liverpool’da oynayan Mısırlı milli futbolcu Mohamed Salah niye girdi aralarına?

Tanıyanlar, tweet’in altına, “Bu Mohamed Salah değil Hasan Can Kaya” yazsa da mackolik’ten ne bir düzeltme geldi, ne de özür!

Mohamed Salah’la karıştırıldığı fotoğrafın hikayesini sorduğum Hasan Can Kaya, şunları söyledi:

“Bu fotoğraf 25 Haziran’da Alaçatı’daki Boop adlı mekanda çekildi. Boop, Mustafa Aksakallı’nın yeri. Mustafa Aksakallı, Ezgi Mola’nın sevgilisi. Çağlar ile Cengiz zaten samimi arkadaşlarımız. Daha önce İngiltere’de ziyaretlerine de gittik kışın. Mekandaki locada bir saat falan kaldık. Ne ben, ne Cengiz, ne Çağlar alkol aldı. Sonra ben mekandan çıkıp, otele döndüm, onlar oradaydı. İkisi de stand-up gösterilerimin sıkı takipçisi, çok iyi çocuklar.”

ROBERT DE NIRO’NUN UÇAKTA GİYDİKLERİ

Aktör Robert De Niro’nun da ortağı olduğu ve adını ünlü şef Nobu Matsuhisa’dan alan Nobu restoran zinciri İstanbul’dan sonra Bodrum’da da hizmete girdi.

Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Baran Süzer; Nobu’nun ortakları Robert De Niro, şef Nobu Matsuhisa, yapımcı Meir Teper ve Nobu CEO’su Fumihiro Tahara’yı The Ritz-Carlton İstanbul’da ağırladı.

İstanbul’a ikinci kez gelen Robert De Niro, “Burada film çekmek ister misiniz?” sorusuna, “Şimdilik böyle bir planım yok ama tabii bu şehirde film yapmak müthiş olur, önce bir senaryo lazım o da kolay değil” yanıtını verdi. Türk sineması hakkında bir fikri olmadığını ifade eden De Niro, “Türk filmi izlemedim. Hatta son dönemde film izlemiyorum. Buraya gelmeden önce birkaç Türk filmi izlemiş olmayı isterdim ancak üzgünüm, izlemedim” dedi.

Havalimanında bir hayranıyla çektirdiği fotoğraftaki kıyafetine bakınca, her haliyle “Her şeyi yaşadım, artık hiçbir şeyi sallamıyorum” diyen 78 yaşındaki aktörün, 108 yaşındaki Türk sinemasının bugüne kadar bir filmini izlememiş olması düşündürücü…

Peki bu kimin eksiği ya da kusuru?

SULTAN ADLER’İN BREMEN SERGİSİ

Bremen Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden sonra yüksek lisansını Berlin Weißensee Sanat Üniversitesi’nde yapan ressam Sultan Adler, Hatay’dan yaptığım paylaşımları görünce Instagram’dan yazdı bana: “Memleketimdesiniz. Benim de haftaya Almanya’da solo sergimin açılışı var. Sergim için bir şeyler yazmak ister misiniz?”

‘Serginiz hayırlı olsun, bilgi ve görsel yollarsanız, neden olmasın’ dedim. İstanbul’daki ‘Anadolu Gelinleri’ çalışmasında çileli gelinleri ters laleyle betimleyen, Avusturya ve Almanya’daki müze ve galerilerde birçok eseri sergilenen ressam yolladığı mailde şunları yazdı: “Uzun zamandır kartal ve şahin figürleri üstüne çalışıyorum. Bu sergimde de Almanya’da evi olan kuşları çizdim. Bunlardan biri Bremen TV Kulesi’ndeki yaşlı şahin. Kuleye her baktığında şahini gören bir çocuk sergide onu karşısında bulacak.”

Sultan Adler’in resmini yaptığı şahinlerden birini sergisinde ağırlayıp, onunla poz verdi.

GÜNÜN SÖZÜ

“Herkes, insanlığın kötüye gittiğini kabul eder de, hiç kimse kendisinin kötüye gittiğini kabul etmez.” (Lev Tolstoy)