MİLLİYET CADDE – 21 OCAK 2017 PAZAR  –  ALİCE

Bu sezon ‘Survivor’da yarışan12 Ünlü’den 7’si, rakip takımdaki 12 Gönüllü’den de 5’i milli sporcu… Kağıt üzerinde oyunlarda Ünlüler daha avantajlı gözükebilir, ama yarışmalarda tam tersi… İlk iki oyunu Gönüllüler kazandı, hem de fark atarak.

Ünlüler, yarışmadaki ilk gecelerini yiyeceksiz ve barınaksız geçirdi. Gönülüler’in de yiyeceği yoktu, ama ‘barınak’ ödülleri vardı. Buna rağmen Ünlüler’in keyfi, Gönüllüler’den daha iyiydi. ‘Göz6’ yarışmasını kazanarak ‘Survivor’a katılan Erdi, söylem ve hareketleriyle Gönüllüler’in keyfini kaçırdı çünkü. Üst üste iki oyun kaybetmelerine rağmen morallerini bozmayan Ünlüler takımının yarışmacılarıyla mini söyleşi yaptım.

HER ÜNLÜNÜN HEDEFİ KIBRIS VE ŞAMPİYONLUK

Serhat Akın: Acun Abi çağırınca kıramadık ama benim şarkı söylemek ve dizi oyunculuğu gibi bir amacım yok. Burası Türkiye’nin en büyük ve en zor yarışması. Hem katılmak hem de hayranlarımla buluşmak için ‘Survivor’dayım ama havasına, suyuna bakayım diye değil, şampiyon olmak için geldim.

Çılgın Sedat: ‘Survivor’ın fragmanlarını izliyor insanlar, asıl hayat yavaş yavaş başlayacak. Mersin’de büyük bir mekanım vardı, yangında kül oldu. Amacım, evlatlarım ve ailem için savaşmak. Bir sanatçı olarak yeniden gündeme gelmek. Hedefim buradan şampiyon olarak çıkmak. Allah’ın izniyle de başaracağım.

Tarık Mengüç: ‘Survivor’a niye geldim? Ben Samuray’ım, son savaşçıyım. Tarık Mengüç savaşçıdır. 45 yaşındayım, ama gücümün yettiği kadar gençlerle savaşacağım. Oğluma söz verdim çünkü. Benim için başarı Tarık Mengüç’ün gücüne güç katmak olacak.

Seda Demir: Kazanmaya geldim. Kuvvetimden eminim, ama şu an adaptasyon sorunu yaşıyorum. Daha alışamadım, ama alışacağım. Psikolojime ve beynime çok güveniyorum.

Berna Öztürk: Kendimi gerçek bir Survivor olarak görüyordum. ‘Bakalım öyle miyim?’ diye test etmeye geldim. En iyi bunu yaparım dediğim bir şey yok, ama her şeyi gücümün yettiğince, canla başla yaparım.Bu yolu en layıkıyla yürümek,başarının ta kendisidir bence.

Sabriye Şengül: Kazanmak için geldim. Hırslıyım, güçlüyüm ve iddialıyım. Final benim için başarı, finale kalmadan elenmek başarısızlık olur.

Sema Apak: İstediğim her şeyi yaptım. Bizim işimizde en büyük şey olimpiyattır. Avrupa, Dünya Olimpiyatları… Hepsini gördüm. Artık gönlümde ‘Şunu da yapsam, bunu da yapsam’ diye bir şey kalmadı. Ama ‘Survivor’ mevzusu olunca “Hayır” diyesim gelmedi. Nagehan ve Merve gayet güzel yarıştılar. ‘Atletler buranın önemli taşı bence ve bir tane olmalı’ dedim. Son 5’e ya da 6’ya kalmak başarıdır.

Adem Kılıççı: Şampiyon olmak için geldim. Hiçbir yarışmaya başvuru dahi yapmadım, ama ‘Survivor’a gitmeyi hep düşündüm. Yaşadığım hayatla alakalı ortak bir yan buldum. Kısıtlı imkanlarla ayakta kalabilmek ve başarılı olabilmek. Tekrardan kendini ispatlamak ve göstermek gibi bir dizi neden var. Her konuda iddialıyım. Benim için başarı, güçlü duruşumu Türk halkına sergilemek.

İlhan Mansız: Hedefim buradaki doğa şartlarıyla ve kendimle mücadele etmek. Zor şartlara uyum sağlayarak, sınırlarını aşarak kendimi geliştirmek ve tartmak. Yarışmadan önce iyi bir hazırlık süreci geçirdim. Benim için başarı, burada dayanabildiğim sürece kalabilmektir.

Furkan Kızılay: İlk gece palmiye dalları rahatsız etti beni, uyuyamadım. Bir de Serhat Abiye arı dadandı, kafasından soktu. Yanımda yatıyordu. Onunla uğraştık. Bunları yaşamak için geldim ‘Survivor’a. Hız parkurlarında iddialıyım. Buraya birilerinin yanına yamanmaya gelmedim. Kıbrıs’taki şampiyonluk koltuğuna oturmak için buradayım.

Şahika Ercümen: Ben hayata bir ‘Survivor’ gibi başladım. Astım hastalığı olan, sokağa çıkamayan bir çocukluktan, sporda dünya rekorlarına imza atan bir serüvenim var. O yüzden hep çocukluk hayalim olan doğayla mücadele etme kısmını burada yakalayabileceğimi düşündüm. Sonuna kadar gitme hedefim var tabii ki, ama burada olmak bile başarı.

Pınar Saka: Survivor’da atlet rüzgarı esiyordu. Önce Merve, sonra Nagehan, ‘Artık sıra bende!’ dedim. Sema da bayraktan takım arkadaşım. İki atlet okarak temsil ediyoruz atletizmi. ‘Survivor’daki hedefim; final.

YEDEK KIYAFETLERİ VAR MI?

Yarışmacılarla buluşmadan önce, bugün bir söyleşi yapacağım ‘Survivor’a katılanlarla, ‘Ne sormamı istersiniz onlara?’ diye yazmıştım sosyal medya hesaplarımda. Bir hayli ilginç soru ve yorum geldi. Eser West’in bayağı takipçileri olduğunu bu sayede öğrendim. ‘Survivor’ takipçilerinden biri “Yanlarında yedek kıyafetleri var mı?” diye sordu. Ben de bu soruyu yarışmanın ekibine yönelttim. Aldığım yanıt şuydu:

“Kıyafetleri sponsor firmadan biz seçtik. Her birinden üç takım var. Yırtılmadıkları sürece değiştirmiyoruz. Yarışmacılar zayıfladıkça aynı giysinin daha küçük bedenini veriyoruz. Çoğu yarışmacı daha küçük olan üçüncü bedeni giyemeden gidiyor zaten adadan.”