MİLLİYET – 16 OCAK 2017 PAZARTESİ  –  ALİCE

Beyaz TV’deki “Uyan Türkiyem”i hazırlayıp – sunan Tahir Sarıkaya" href="http://www.milliyet.com.tr/tahir-sarikaya/" target="_blank">Tahir Sarıkaya ile öğle yemeği için randevulaşmıştık Nişantaşı’nda.

Buluştuğu-muzda, “Ahmet Hakan" href="http://www.milliyet.com.tr/ahmet-hakan/" target="_blank">Ahmet Hakan’ın selamı var sana… Şimdi vedalaştık onunla” dedi ve ardından şu soruyu yöneltti bana Sarıkaya:

Ahmet Hakan, sence ne yapar Kanal D" href="http://www.milliyet.com.tr/kanal-d/" target="_blank">Kanal D Ana Haber" href="http://www.milliyet.com.tr/" target="_blank">Haber’de?”

Bu akşamdan itibaren Kanal D’nin anchormani olacak Ahmet Hakan’a dair fikrimi söyleyemeden heyecanla anlatmaya devam etti:

Ahmet Hakan’la iddiaya bile girdik bu konuda.

Ahmet Hakan, ‘Sence iyi reyting alır mıyım?’ diye sorunca bana, Kanal D Ana Haber’in patronu ve anchormani olmasına çok sevindiğimi söyledim. Reytingin eskisinden daha iyi olacağını, zamanla daha da iyi olabileceğini belirttim.

Bunun üzerine Ahmet Hakan, ‘Kanal D Ana Haber, şu anda dördüncü. İnşallah üç ay içinde bütün kanalların ana haber bültenlerini geride bırakıp Kanal D Ana Haber’i birinci sıraya taşıyacağım’ diye iddialı konuşunca o zaman var mısın iddiaya dedim?

Bir takım elbisesine iddiaya girdik.

Üç ay sonunda Ahmet Hakan’la Kanal D Ana Haber, haber bültenleri arasında birinci olursa 91’inci gün takım elbisemi alıp, götüreceğim ona. Birinci olamazsa o takım elbiseyi alıp getirecek bana.”

Kanal D Ana Haber’in sorumluluğunu üstlenecek Ahmet HakanCNN Türk" href="http://www.milliyet.com.tr/cnn-turk/" target="_blank">CNN Türk’te program yapmaya devam edecek mi?

Bu konuda aldığım bilgi şöyle:

Ahmet Hakan, Kanal D’de başarılı olabilmek için tüm enerjisini bu işe verecek.

O yüzden CNN Türk defterini kapatan Ahmet Hakan, “Tarafsız Bölge programını ise haftada bir Kanal D’de yapacak.

SİBEL ELEDİ, DEMET İSTEDİ

Cumartesi gece saat 22.41’de şöyle bir tweet attı Demet Akalın" href="http://www.milliyet.com.tr/demet-akalin/" target="_blank">Demet Akalın:

Sibel Can" href="http://www.milliyet.com.tr/sibel-can/" target="_blank">Sibel Can’ın elediği kız, beni bulsun vokale.”

TV8’deki “O Ses Türkiye" href="http://o-ses-turkiye.milliyet.com.tr/" target="_blank">O Ses Türkiye”de jüri karşısındaki ilk sınavını geçip, Sibel Can’ı tercih eden yarışmacıların sayısını azaltmak durumundaydı şarkıcı.

Sibel Can’ın yeterli bulmayıp, elediği yarışmacıyı Demet Akalın, yetenekli bulmuş olacak ki, vokaline istedi.

Bakalım Sibel Can’ın elediği yarışmacı Demet Akalın’ın Twitter aracılığıyla yaptığı bu açık çağrıya uyup, şarkıcının vokalistlik teklifini kabul edecek mi?

NEW YORK TIMESBOZCAADA’YA GİDİN

Amerika’nın ünlü yayın kuruluşu New York Times’ın internet sitesi nytimes.com’da “2017’de Gidilecek 52 Yer” başlığını görünce merak edip, tıkladım hemen.

Amerikalıların 52 haftada dünyada gidilecek 52 yer listesine Türkiye’yi dahil edeceklerini sanmıyordum. 44’üncü sırasında Bozcaada, Turkey çıkınca karşıma şaşırdım.

Hem sevindim, hem üzüldüm bu duruma…

Çünkü birçok arkadaşım methetmiş olmasına rağmen daha ayak basmışlığım yok nytimes.com’un okurlarına önerdiği Bozcaada’ya.

GÜNÜN SÖZÜ

Kadın unutmaz, sadece sineye çeker. Zamanı geldiğinde ise iade eder. (Douglas Noel Adams)