MİLLİYET – 22 ŞUBAT 2017 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

Pazatesi akşamı TV8’de seyrettiğim “Survivor”da, “Gönüllüler” ekibinden Ogeday, “Ünlüler” takımından Adem Kılıççı’ya centilmenliğe sığmayacak bir hareket yaptı.

Dominik’te tanıdığım Ogeday bende, efendi, saygılı ve profesyonel bir sporcu izlenimi bırakmıştı.

“Survivor” öyle bir yarışma ki zamanla birçok insanın içindeki canavarı da çıkartıyor dışarıya…

Saniyenin bile önemli olduğu “sembol oyunu”nda Ogeday’ın rakip takımından Adem, puzzle oyununu bitirdi, parkuru geçip önde giden Volkan’a yetişmek üzereydi.

Ogeday, “Puzzle oturmadı… Oturmadı” diye bağırınca Adem, bir an için durakladı ve geri baktı. Puzzle’da bir sorun görmeyince yarışa devam etti, ama o sırada Volkan atışları tamamlayıp, sayıyı kazandı.

Ünlüler, “Sen niye karışıyorsun bizim puzzle’a” dediğinde Ogeday, “Ben oturmadı diye gördüm” dedi ama bu doğru değildi.

Çünkü, Adem’e bağırıp duraklatırken kıs kıs gülmekle yetinmeyip yanındaki Erdi’ye dokundu ve “Nasıl da kandırdım onu” dercesine kaş göz işareti yaptı.

Sunucu Alp Kırşan görmediği için bunu atlamış olabilir ama rejinin bunu es geçmemesi, Ogeday’ı uyarması ya da o oyundan diskalifiye etmesi gerekirdi.

PELİN ÇİFT’İN BAŞARISI

Cuma akşamı TRT 1’de başlayacak “Payitaht  Abdülhamid” dizisinin Çırağan Sarayı’ndaki tanıtım toplantısında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, televizyonlarda birçok tarih programının olmasından yana duyduğu memnuniyeti dile getirmişti.

TRT’den Sorumlu Kurtulmuş’u dinleyenler arasında TRT 1’deki “Gündem Ötesi” programını hazırlayan ve sunan Pelin Çift de vardı. Haliyle, hem “Gündem Ötesi” çok izlenince TRT 1’in program sayısını haftada ikiye çıkarması, hem de Başbakan Yardımcısı’nın söyledikleri mutluluğunu katladı ama bu durum Çift’i rehavete kapılmak yerine daha da hırslandırdı.

Pelin Çift, bu akşamki programında bir türlü aydınlanamayan Muhsin Yazıcıoğlu’nun da içinde bulunduğu helikopter kazasını(!) ele alacak. Çift’in canlı yayın konuğu Muhsin Yazıcıoğlu suikastini “Kara Çukur” adıyla kitaplaştıran Köksal Akpınar olacak. Bakalım bu gece Pelin Çift, “Gündem Ötesi”nde yeni neleri gündeme taşıyacak?

ERHAN ÇELİK İMZALI SICAK HABER DOSYALARI 

TRT 1 Ana Haber’i hazırlayıp sunan Erhan Çelik, Kuzey Irak sınırındaki “Hudut Kartalları” söyleşilerinden sonra bu kez, polisin yaptığı uyuşturucu operasyonlarını haberleştirmek için Diyarbakır’a gitti.

Diyarbakır Narkotik Şube polislerinin PKK’nın gelir kaynağı olan uyuşturucu ticaretine darbe vurmak için yaptığı “Narkoterör Operasyonu”na dair haber dosyasını TRT 1 Ana Haber bu akşam ekrana getirecek.

Tanıtımlarını izlediğim polisin “Narkoterör Operasyonu”, aksiyon filmlerini aratmayan görüntülerle doluydu. Erhan Çelik’in, masa başında TRT 1’in Ana Haber Bülteni’ni hazırlamak ve sunmakla yetinmeyip, asker ve polislerin operasyonlarını yerinde izleyip, dosya halinde ekrana getiriyor olması, habercilik açısından güzel hamleler.

GÜNÜN SÖZÜ

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme. Ve ne kadar basit olursa olsun; senin olandan asla vazgeçme. (Che Guevara)