24 EYLÜL 2020 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Her yönüyle ilginç bir vaka bu… 52 yıl hapis cezasından yırtmak için kendini ölü gösterip, sahte kimliklerle yıllarca dolandırıcılık yapan, bununla yetinmeyip, çektiği video’larla kandırdığı hayvan ve doğaseverler sayesinde YouTuber olan Tayfun Demir’in kötülükteki başarısı, ona inananların ne denli
saf olduğunun da kanıtı…

Twitter’da ‘Seyhan’ rumuzlu @seyhan56613415, ‘2. Arsen Lüpen’ ilan ettiği Tayfun Demir’in şeceresini yazdı, okurken ağzım açık kaldı:
Tayfun Demir diye bilgisayar/yazılım uzmanı bir adam var. Yıllarca sahte kimliklerle başkaları adına bankalardan kredi çekiyor ve yiyor, bir türlü de yakalanamıyor. Ama bir gün bir banka görevlisinin dikkati sayesinde suçüstü derdest edilip, hapse atılıyor.
Hapisten kaçma yollarını düşünürken bir bakıyor ki, açık cezaevinde yatan biri üniversiteye başlarsa, dışarı çıkıp üniversiteye gitmesine izin veriliyor. Sınava giriyor, kazanıyor ve üniversiteye başlıyor. Bir süre okul-kodes arasında gidip gelip güven kazanıyor. Zamanı geldiğini düşündüğü gün üniversiteye diye çıkıyor ve dönmüyor.

‘ORGANİZE İŞLER: 2. ARSEN LÜPEN’

Dahiyane vurgun

Banka-kredi dolandırıcılığına kaldığı yerden devam ediyor.
Kendisini arayan soran olmasın diye, adına sahte bir ölüm belgesi düzenleyip, cinayete kurban gitmiş, ölmüş numarası yapıyor ve hakkındaki tüm suçlamalar düşüyor.
Ancak, yeni bir dolandırıcılık sırasında bankadaki kameralara yakalanıyor ve emniyet bunun ölmediğini anlayıp, tekrar aramaya başlıyor. Evine yaptıkları baskında bir yığın sahte kimlik ve para bulmalarına rağmen Tayfun çoktan topuklamış ve yeni maceralara açılmış durumda.
Sahte kimliklerle yıllarca yaşayıp, onu bunu dolandırıp, para pul içinde yüzerken aklına daha dahiyane bir vurgun fikri geliyor.
Bir köye gidip, yaralı bir sincap buluyor. Sincabı iyileştirme serüvenini YouTube kanalından yayınlamaya başlıyor. Başka sincaplar alıyor, yaralı hayvanları bulup iyileştiriyor ve bildiğin ünleniyor. TV programlarına ve yarışmalara katılıyor.

Arsalar, imarsız tarla

‘ORGANİZE İŞLER: 2. ARSEN LÜPEN’

Hayvanseverler arasında çok popüler olunca aklına yeni bir dolandırıcılık geliyor.
Bir mobil uygulama yayınlayıp, hayvanseverlerden mama için bağış topluyor. Bu sayede insanlardan aldığı TC kimlik numaraları sayesinde yine gelsin paracıklar.
Buradan gelen para yetmiyor olacak ki, aklına başka bir dolandırıcılık fikri geliyor.
Bir köyde ev inşa ediyor, bunu da YouTube kanalından yayınlıyor.
“Ev nerede?” diye soranlara, “Bu doğa harikasının insanlarca işgal edilmesini, doğaya zarar gelmesini istemiyorum” cevabıyla hayvanseverlerin yanında çevrecilerin de gönlünde taht kuruyor.

Zamanla köy evi ve yaşantısına özenenlerin isteklerini kıramayıp, bu kişilere Muğla civarında araziler gösterip, sahte belgelerle imarsız tarlaları satıyor.

Bir kişi işe uyandı

Herkesin onu övdüğü bir dönemde Ekşi Sözlük’te biri, bunun eski dolandırıcı Tayfun Demir olduğundan şüpheleniyor ve sormaya başlıyor:
‘Niye yüzünü ve evinin bulunduğu yer belli olmasın diye etrafını göstermiyor?’, ‘Niye mama bağışında TC no istiyor?’
Ekşi Sözlük yazarı sonunda elindeki tüm bilgileri 10 sayfalık dilekçeyle emniyete veriyor.
Demir, Muğla’daki köy evinde yakalanıp, hapse atılıyor.
Hâlâ internette bu ’2. Arsen Lüpen’i savunan, ‘Böylesine iyi kalpli biri bunları yapmış olamaz. Tayfun Bey’e komplo kurdular’ diye ağlaşan on binlerce hayranı var.”
Yılmaz Erdoğan, günümüz dolandırıcılarını anlattığı ‘Organize İşler’ serisine böyle bir film eklese izleyenler, “Köyceğiz’e yerleşti, hayal dünyasına daldı” diye eleştirirdi onu. Oysa Tayfun Demir adlı YouTuber, ‘Organize İşler-2. Arsen Lüpen’i Muğla’da çoktan çekti!
İleride filmi yapılırsa, ondan da para kazanır!

‘ORGANİZE İŞLER: 2. ARSEN LÜPEN’

GÜNÜN SÖZÜ

“Sohbet fikirlerinizi paylaşmaktır, kabul ettirmek değil.”