7 Haziran 2022 Salı  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Dün Kylie Jenner, bugün Aleyna Tilki, Banu Alkan’ı taklit etmiş olabilir mi?

Yeşilçam’ın ‘Afrodit’ lakaplı sarışın yıldızı Banu Alkan, Kylie Jenner’dan sonra Aleyna Tilki’nin de kendisini taklit ettiğini iddia etti. Geçenlerde sosyal medyasında Jenner için “Seni taklitçi Kezban seni. Saçlarımın uçuşuna kadar beni taklit ediyor” diye yazan Alkan’ın bu kez kendisini taklit etmekle suçladığı şarkıcı Aleyna Tilki.

Üstelik Alkan, eski bir filmindeki dans sahnesiyle Tilki’nin dans video’sunu yan yana yayınlayarak yaptı bunu.

Alkan iki video’yu bir arada yayınladığı paylaşımın altına da şunu yazdı:

“Evde oturup filmlerimi izliyorlar, o kalın belleriyle taklit yapıyorlar, ama olmuyor bebeğim. Kimse Banu Alkan olamaz, üzgünüm.”

İki kısa video’yu defalarca izleyip, dans etmeleri dışında ortak noktalarını göremedim.

‘Afrodit’in Kylie’den sonra Aleyna’nın kendisini taklit ettiği iddiası, ‘Organize İşler’de Asım Noyan (Yılmaz Erdoğan), Tugay (Tuncer Salman), İbrahim (Bican Günalan) ve Silvio (Öner Erkan) arasındaki alakasız benzetme repliğini getirdi aklıma.

Efsane replik

Tugay: Asım abii! İbrahim Abiyi diyorum sabahtan beri bi artise benzetiyorum benzetiyorum ama bi türlü çıkartamıyorum; yabancı ama..

Asım: Yabancı artis… Heee…
Silvio: Sean Connery!!!
Asım: Sean Connery???
Silvio: Ama şimdi şöyle düşüneceksin abi bak, Sean Connery’nin saçlarını düşün. Boş ver saçları. Onun böyle pis bir sakalı var, kes onu. Bi de İskoç aksanı var di mi onun? Çıkar onu. Biraz daha zayıf, kuru bi şey düşün. İşte İbrahim abi ya…

Asım: İbrahim abi işte ben firmamdaki elemanlarla tek tek gurur duyan bi insanım. Bu çocukta da bu var, benzetiyor. Sen benzetemiyorsun, ben benzetemiyorum, o benzetiyor… Evet; Sean Connery… Hee…

TUVALETTE KAĞIT YOK ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR!

“Tuvalette kağıt havlu olmaması ve çamaşır makinesi bulunması gibi şikayetler üzerine kapatmak zorundayız.”

Cihangir’deki Tatavla Sahne’nin Twitter’da yazdıklarından anlıyoruz ki zabıta, kağıt havlunun olmadığı tuvalette çamaşır makinesi gibi nedenlerle kapıyı mühürledi.

Başkalarını bilemem, ama benim, işletmelere tuvaletleri üzerinden puan vermek gibi bir huyum var. Yemek yiyeceğim bir yerin önce tuvaletine bakarım. Tuvaleti benden geçerli not almayan hiçbir yerde yemek yemem…

Tatavla Sahne gibi her akşam onlarca insanın kullandığı tuvaletlerde kağıt havlu bitince takviye edecek biri yoksa ve şikayetçi haklı çıkıyorsa zabıta ne yapsın?

Tatavla Sahne’nin şu açıklamasındaki ayrıntılara dikkatinizi çekmek isterim, çünkü önemli:

“Aynı kişinin, şikayet gününden düne kadar belediyeyi kaç kere aradığını; sadece 3 Haziran Cuma gün içinde belediye call center’ına 20 adet şikayet bıraktığını; Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı ise oyunlarımızı ‘överek’ ve aynı şikayeti tekrar ederek aradığını şaşkınlık ve üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Şikayet sahibinin ‘faaliyetlerimizin durdurulması’ talebiyle belediye ve bakanlığı 27 kere aramasına sebep ‘eksiklikleri’, sizin değerlendirmenize sunuyoruz.”

Denetlemeyi yapanlar ne zamandan beri şikayetçi hakkındaki her ayrıntıyı işletme sahiplerine vermeye başladı, bilmiyorum.

Ama bu yazılı açıklamadan anladığım o ki tiyatronun yöneticileri; kişinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yaptığı başvuruda oyunlarını övmesine rağmen, işletmeyi defalarca şikayet etmesine bir anlam veremiyor.

Bunun anlaşılmayacak bir yanı yok!

Kişi, Tatavla Sahne’de sergilenen oyunlardan yana memnun, tuvaletlerindeki eksiklerden şikayetçi.

Giderin o eksikleri, olsun bitsin.

GÜNÜN SÖZÜ

“Kadın var kardan soğuk, kadın var kordan sıcak… Kadının muhabbette ortası yoktur. Severse baldan tatlıdır, sevmezse zakkumdan acı!” (Refik Halid Karay)