1 MAYIS 2021 CUMARTESİ  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Flört ettiği iş insanının başka kadınları da beğenmesine kızıp, aralarındaki yazışmaları ifşa eden oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı’ya bu kez Instagram’ından şunları yazdı:

“Seninle tanışmamın yarattığı kaosla birlikte 81 ilden gelen maillerden sadece bir haftada 6 bin 825 CV’yi okuyabildim ve bunlardan 4 bin 313 kişiye bu pandemi sürecinde istihdam sağladım. 324 iş birliği teklifinden şimdilik 157 tanesiyle anlaşarak, 628 bin TL gelir elde ettim ve bu tutarla ailesinin maddi imkanı olmadığı için kitap alamayan 3 bin 140 öğrenciye test kitabı göndererek, hayatlarına dokundum. Birçok insanın hayatına daha da dokunmaya devam edeceğim çünkü daha okumam gereken binlerce mail var. Sen olmasaydın bunca şeyi başaramazdım.

Amacına ulaştı

“Ben tanışıklığımızdan alabileceğim en yüksek ruhsal verimi ve hazzı alıp, amacıma ulaşarak, doyuma ulaştım. Bence artık birbirimizin hayatındaki görev burada son bulmakta. Yaşamında mutluluklar dilerim. Bir daha tanışıklık haricinde görüşmemek üzere hoşça kal.”
Şarkıcı Yusuf Güney’in, ‘Hayatın Rengi’ programında “Uzaya gitme hayaliniz var mı?” sorusuna verdiği yanıtlara bakar mısınız?
“Astral seyahatle uzaya gittim, geldim. Astral seyahat bilimsel olarak da var. Yani düşünce gücüyle bedenden ruhu ayırıp, zaman kısıtlaması yaşamadan her yere gidebiliyorsunuz. Gezegenler arası da ulaşım sağlayabiliyorsun. Bir süre astral seyahat deneyimi yaşadım ve uzaya gitmeyi başardım.”

Ay’da askeri üs! 

“İki sene önce Ay’da su olduğunu söyledim mesela NASA daha yeni açıkladı. Mars’ta bildiğiniz yemyeşil bir göl var ve NASA bunu da yeni açıkladı. Ay’ın karanlık tarafında bir askeri üs var. Bunu uzaydaki varlıkların yaptığını söyledim, onu da yeni açıkladılar. NASA birçok bilgiyi benden sonra açıklıyor.” Şov dünyası ünlülerinin eskiden de oluyordu “Yok artık, daha neler?” dedirten açıklamaları, ama hiçbiri böylesine ‘beyin yakan’ türden değildi.

Pandemi sürecinin insanların psikolojisi üzerinde ağır ve derin etkileri olacağı konusunda uyarmıştı uzmanlar; ondan olabilir mi Aygün Aydın’la Yusuf Güney’in yaptıkları açıklamalar?

‘DENİZİN EZGİSİ’NDE HANGİ ESERLER VAR?

Hayatını müziğe adayan Ezgi Eyüboğlu’nun ikinci albümü Kalan Müzik’ten çıktı. Bilkent Üniversitesi’nde opera ve şan eğitiminden sonra İTÜ’de Müzikoloji okuyan Ezgi Eyüboğlu, ‘Denizin Ezgisi’nde 10 eser seslendirdi. Bunlardan ‘Ne Dedun?’, ‘Yaş Kaldi Yanağumda’, ‘Unutamadum’, ‘Kalkti Yaylaların Karlari’ ve ‘O Yandan Bu Yandan’ Fatih Söylemez’in eserleri. ‘Hidro Midro’ ise Fatih Söylemez’le Fatih Yaşar’ın ortak çalışması.
Cumartesi akşamları TRT 1’de yayınlanan ‘Gönül Dağı’na, sadece oyuncu olarak değil, müzisyen kimliğiyle de katkı veren Eser Eyüboğlu’nun kız kardeşi, albümünde Sezgin Sağlamer’den ‘Temel Aldi Takayi’, Erkan Ketenci’den ‘Çıkma Kiraz Dalina’, Sinan Akçal’dan ‘Alayim Sevduğumi’, Cemile Cevher Çiçek’ten ‘Anan Var Midur?’u okudu.
Ezgi Eyüboğlu, albümündeki ‘Unutamadım’ı Kalan’ın Karadenizli sanatçısı Selçuk Balcı’yla birlikte söyledi.

PANDEMİ Mİ ÇARPTI SİZİÖDÜL ALAMAMA REKORU!

ABD’li oyuncu Glenn Close’un sekiz kez aday gösterildiği Oscar’dan evine eli boş dönerek, tarihe geçmesi hiç şaşırtmadı beni.
Neden mi?
Yedi kez aday gösterildiği ödülü sekizincide alan Al Pacino’nun Lawrence Grobel’e hayatını anlattığı kitapta Oscar için yaptığı şu tespit yüzünden:
“Oscar, olimpiyat madalyası kazanmak gibi. Ancak olimpiyatlarda en iyi olduğunuz için kazanıyorsunuz. Oscar’daysa durum bu değil. Sıra size geldiği için kazanıyorsunuz.”
Glenn Close’un henüz sırası gelmemiş demek ki!

“Yaşam, çok zalim bir öğretmendir. Önce sınav yapar, sonra dersi verir.” (Andre Gide)