MİLLİYET TV – 6 EYLÜL 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

“Küçük Gelin”le “yeni yayın dönemi”ni ilk açan kanal olan Samanyolu TV, bu sezon neler yapacak?
Kanalın bu sezon neler yapacağını Samanyolu TV Programlar Koordinatörü Murat Keskin’le konuştum.
Pazar akşamları kanala iyi reyting kazandıran “Küçük Gelin”de bu sezon “Çocuk anneler”in dramı ele alınacak.
Başrol oyucusu ayrılan “Şefkat Tepe”, yeni bir hikaye ve yeni bir ekiple yoluna devam edecek. Dizideki yenilikler bunlarla da sınırlı değil. “Şefkat Tepe”nin adı da “Sungurlar” olarak değişecek.
Kanalın sevilen dizilerinden “Küçük Kıyamet”te mesajları veren “Ak sakallı”nın yerini halktan insanlar alacak.
Samanyolu TV’de zorla evlendirilen bir kızın hikayesinin ele alınacağı “Yetim Gönüller” adlı yeni bir dizi başlayacak.
Başrollerinde Yağmur Ün (Asya), Gürkan Günal (Kerem) ve Semanur Uçar’ın (Arzu) oynadığı “Yetim Gönüller”, yetim “Asya” ile teğmen “Kerem”in aşk hikayesini ekrana taşıyacak ve gerçek yetimliğin kalp yetimliği olduğuna vurgu yapacak.
Samanyolu TV ile özdeşleşen dizilerden biri “Beşinci Boyut”tu.
Dizi; 11 Ocak 2005’te başlayıp 19 Ekim 2009’da bitmişti.
Yıllar önce bitmesine rağmen tekrar bölümlerine seyircilerin gösterdiği ilgi kanal yönetimini harekete geçirdi. Samanyolu TV, mümkünse mevcut kadrosuyla değilse yeni bir ekiple yeniden çekecek “Beşinci Boyut”u…
Ramazan ayında Aslı Hünel’e “Mutfak Keyfi” adlı bir yemek programı yaptıran Samanyolu TV, şarkıcıyla 40 bölümlük anlaşma yeniledi. Eylül ayında başlayacak çekimler, ekim gibi ekranda olacak.

Oktay Usta ile Yeşil Elma aylık dergi olarak çıkacak
“Kehkeşan” adlı bir dergi yayınlayan Samanyolu TV, kanalın marka ismi Oktay Usta’ya da benzer bir proje yapacak.
“Oktay Usta ile Yeşil Elma”, ekim ayından itibaren aylık dergi olarak yayınlanacak. Dergide Oktay Usta’nın “Yeşil Elma”da yaptığı yemekler, pastalar ve tatlıların tarifleri olacak.
Kuşe kağıda basılacak aylık dergi, Oktay Usta’nın yanı sıra Türkiye’nin ünlü aşçılarının yemek, pasta, tatlı tarifleri de yer verecek.
SEDA SAYAN RAKİPSİZ Mİ?
Bizde adettendir, vizyona girecek filmlerin oyuncuları, yeni başlayan dizilerin yıldızları ya da sezona “Merhaba” demeye hazırlanan televizyon yıldızları, PR söyleşileriyle başlarlar işe…
Yeni yayın dönemine Show TV’de “merhaba” diyen Seda Sayan da öyle yaptı.  Geride bıraktığımız hafta sonu HT Magazin’de ve Vatan Pazar’da Seda Sayan söyleşileri vardı.
Vatan Pazar’dan Banu Duran’a, “Türkiye’de sabah programlarını başlatan benim. Bu benim işim, yaratıcısı benim” diyen Seda Sayan, HT Magazin’e de benzer bir açıklama yaptı:
“Kadın kuşağının ve sabah programının mucidi benim.”
Seda Sayan’ın “Kadın kuşağı ve sabah programının mucidi” olup olmadığını bilmiyorum. Çünkü çok format değiştirdi. Ama yıllar içinde bu kulvarda ayakta kalan tek kadın televizyon yıldızı olduğu kesin.
Tuna Serim’den Ayşe Özgün’e, Petek Dinçöz’den Esra Ceyhan’a, Serap Ezgü’den Esra Özmen’e, Özlem Yıldız’dan İclal Aydın’a, Yasemin Bozkurt’tan Ceyda Düvenci’ye, Şebnem Dönmez’den Seray Sever’e kadar ne “sabah şekerleri”, ne kadın kuşağı sunucuları eskitti “Seda Bacı”!
Sayan’ın programları eskisi kadar yüksek reyting almıyor olabilir, ama her yıl ekranda varlığını sürdürmesi, kanalların yatırım yaptığı bir isim olması bile başlı başına başarıdır.


BU SEZON KAÇ BASKI YAPARLAR?

Nermin Bezmen’in aynı adlı romanından Star TV’nin dizi yaptığı “Kurt Seyit ve Şura”, ikinci sezona girecek. İlk sezon sadece “Kurt Seyit ve Şura” kitabındaki olaylar ekrana taşındı, ikinci sezon ise Bezmen’in “Murka”sı da girdi devreye. Kitapçıda baktığım “Kurt Seyit ve Şura”da, “1. Baskı: Ocak 1992, 45. Baskı: Mart 2014”, “Kurt Seyit ve Murka”da, “1. Baskı: Ocak 1992, 32. Baskı: Mart 2014” yazıyordu.