31 Aralık 2022 Cumartesi  –  Milliyet Cadde –  Alice

Kaldığı huzur evinde beyine pıhtı atması sonucu 70 yaşında vefat eden oyuncu, şarkıcı ve yazar toprağa verildikten sonra yapılan haberlerin ortak başlığı şuydu:

“Sanatçı dostları Pakize Suda’yı son yolculuğunda yalnız bıraktı.”

Sanat dünyasından dost olur mu, olmaz mı?

Şov dünyasının bitmeyen tartışmalarından biridir bu…

Son günlerde yine gündemde bu konu…

Seren Serengil, haftanın beş günü program yaptığı partnerleriyle arasındaki soğuk savaştan sonra, iyilik yaptıklarından nankörlük gördüğünü, o yüzden artık iyiliği sadece hayvanlara yapacağını açıkladı. Serengil, sanat dünyasında kalıcı dostlukların olmadığını söyleyince eski partneri Deniz Akkaya, ona sosyal medyasından cevap verdi. Hatalarını anlattığı story’lerde Akkaya, Seren Serengil’in “Sanat ve medya dünyasında dostluk yok” söylemine karşın tam tersini savundu:

İnsanların zaaflarını biriktirip, sonra onlara karşı kullanmayız. Bu anlayış lütfen tek örnek üzerinden böyle yaftalanmasın. Bugün tekrar hayata gelsem, yine aynı dostları seçer, yine aynı yollardan geçerdim. Kimseye nasip olmaz, güzel insanların olduğu bir ortam burası.”

Deniz Akkaya’nın dostlarından biri olan Armağan Çağlayan, perşembe günü şöyle bir duyuru yaptı Twitter hesabından:

“Şimdi saçma sapan kaprislerimle bir dakikanızı alacağım. Hastalığım sırasında o kadar çok arayan soran yazan oldu ki, açıkçası bu kadar sevildiğimi bilmiyordum. Hepinize minnettarım. Ama iki kişinin aramaması beni çok üzdü birisi Nükhet Duru, diğeri Ayta Sözeri. Bu sitem değil.”

Pakize Suda hakkında çıkan son haberi, Seren Serengil, Deniz Akkaya ve Armağan Çağlayan’ın “Sanatçıdan dost olur mu?” üzerine söyledikleri veya yazdıklarını, noktasına, virgülüne dokunmadan ve hiçbir yorum yapmadan sıraladım.

Yorum sizin…

“Senin görüşün ne?” diye merak ediyorsanız, söyleyeyim.

Bir şey çok soruluyorsa, bilin ki o sorunun haklı bir gerekçesi vardır.

‘ANTİDEPRESAN’ İLK 100’E GİRDİ

Müzik dünyasının en saygın yayınlarından Billboard’un ‘Global 200’ listesinde bir Türk şarkısının da yer aldığını duyurmamın üstünden üç gün geçtikten sonra güzel bir gelişme daha oldu.

‘Billboard Global 200’ listesine 136’ncı sıradan giren Mert Demir&Mabel Matiz şarkısı, 39 basamak birden yükseldi ve 97’nci oldu. Bir kez daha tebrik ediyorum ‘Antidepresan’ı yazan, besteleyen ve yorumlayan Mert Demir&Mabel Matiz ikilisini…

SANATÇIDAN DOST OLUR MU

KALBEN’DEN ÇAĞRI

Bir yılı bitirip, yeni bir yıla “Merhaba” derken, 2023’ün 2022’den daha iyi olmasını isteyenlere müzisyen, söz yazarı ve kadın hakları savunucusu Kalben Sağdıç’tan bir çağrı var:

“Birbirimize, ‘Gergin misin, yorgun musun?’ diye negatif sorular yerine, ‘Nasılsın?’ diye sorabilir, daha özgürce iltifat edebilir ve güzel hisler iletebiliriz. Birbirimizi anlamasak, tanımasak bile dil yoluyla hoş tutmak ve arkadaşça yaşamak mümkün.”

Şarkıcının özetle dediği şu:

Bardağın boş kısmını boş verin, biraz da dolu tarafına bakın ve boş yere beni de germeyin!

MUTLU YILLAR!

2023 yılının hepimize sağlık, mutluluk, huzur ve bereket getirmesini diliyorum… 

GÜNÜN SÖZÜ

“Seni iki şey anlatır; hiçbir şeyin yokken gösterdiğin sabır, her şeyin varken sergilediğin tavır.” (Mevlana)