MİLLİYET – 24 KASIM 2014 PAZARTESİ  –  ALİCE

Bu yıl 13 Aralık’ta yapılacak “Şeb-i Arus İstanbul 2014”ün programı belli. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki geceyi Ertem Şener sunacak.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılıp konuşma yapması beklenen etkinlikte sahneye çıkacak şarkıcılardan bir kısmı kesinleşti.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ev sahipliğindeki gecede Taşkın Sabah Orkestrası çalacak, ünlüler şiirler okuyup, ilahiler söyleyecek.
“Şeb-i Arus”ta sahne alacak şarkıcıların hepsi Cumhurbaşkanımız Erdoğan’la birlikte sahneye çıkıp ilahi düeti yapacak.
Kültür ve Turizm Bakanlığı adına görüşmeleri yürütenlerin teklif götürdüğü ünlüler şunlar:
Yavuz Bingöl, Rafet El Roman, Emrah, Mazhar Alanson, Sami Özer, Alişan, Hakan Altun, Mustafa Ceceli, Yılmaz ErdoğanYusuf Güney, Kutsi ve Ferhat Göçer.
Bu isimlerden Yavuz Bingöl, Alişan, Sami Özer, Mustafa Ceceli ve Yusuf Güney kesinleşti, diğerlerinin durumu henüz netleşmedi.
Kıbrıs’ta karşılaştığım Yavuz Bingöl, “Şeb-i Arus”a özel bir hazırlık yaptığını söyledi ve ekledi:
“Mevlana’nın Şems’in ardından yazdığı ‘Etme’ şiirini besteliyorum. İlk kez orada söyleyeceğim bu besteyi.”

BİNGÖL, NAZARDAN NASIL KURTULDU?

Girne’deki Merit Cyristal Crove’un cafesinde Yavuz Bingöl, menajeri ve Merit’in satış müdiresiyle sohbet ediyoruz. Bingöl ve menajerinin söylediği kıymalı pideler, ayranlar geldi.
Bingöl, pideden iki dilim yedikten sonra ayranını içmek istedi.
Bingöl’ün ortasından tutup içmeye çalıştığı bardağın 3 – 5 cm kalınlığındaki dibi tık diye uçuverdi! Bardakta ne kadar ayran varsa Bingöl’ün üstüne… Bingöl’ün montu, gömleği özellikle de pantolonu baştan aşağı ayran oldu.
Gören herkesin, “Üstünüzde amma da nazar varmış” diye teselli ettiği Bingöl’ün imdadına konser için Kıbrıs’a birlikte geldikleri sevgilisi Öykü Gürman yetişti. Gürman, kaldıkları oteldeki yedek gömlek ve pantolonu taksiyle Bingöl’e gönderdi.

KUZEY KIBRIS’TA BİR FİLM GALASI

sebi-seviyorum-adamımTanıyan devlet sayısı az da olsa 15 Kasım 1983’ten bu yana Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bağımsız bir devlet.
KKTC’ye giderken ya pasaportunuzu beyan etmeniz lazım ya da nüfus cüzdanınızı.
Hal böyleyken “Seni Seviyorum Adamım” filmin başrol oyuncusu Gizem Karaca’nın KKTC’ye ehliyetle uçmak istemesine ne demeli?
Ehliyet yetmeyince uçamadı ve katılamadı Girne’deki galaya…
Cuma günü 13.00’te uçması gereken Karaca, cumartesi sabah 05.00 uçağıyla gidebildi Kıbrıs’a.
“Seni Seviyorum Adamım”ın talihsizlikleri bunlarla da sınırlı değil.
Filmin çoğu Girne’de çekildiği için Kıbrıs galası burada yapıldı.
Binlerce öğrencinin okuduğu Girne Amerikan Üniversitesi’nin sponsor olduğu film, Kuzey Kıbrıs’ta da vizyona girdi, ama Girne’de değil, Lefkoşa ve Ortaköy’de… Şaka gibi!
Limasollu yapımcı Galip Gültiken’in, “Kıbrıs’ı ve insanlarının güzelliğini anlattığımız bir film” dediği “Seni Seviyorum Adamım”a KKTC’nin sahip çıkmayışına en çarpıcı sitemi sponsorlardan Merit Cyristal Crove Hotel’in Genel Müdürü Ercan Turhan etti:
“Tanınmayan ülkenin tanıtımına katkı sağlayacak filmin galasında gözlerim protokolü aramadı değil.”
Salonun tıklım tıklım olduğu Girne’deki galada gözler, başrol oyuncusu Gizem Karaca gibi KKTC yetkililerini de boş yere aradı…
Biray Dalkıran’ın yönettiği Gizem Karaca, Barış Kılıç, Asuman Dabak, Murat Serezli, Yıldız Kültür,Ayşen Gruda, Orçun Kaptan ve Serhat Özcan’ın oynadığı “Seni Seviyorum Adamım”, umarım gişede yener talihsizliğini…

GÜNÜN SÖZÜ

“Hayat, hiç teşekkür etmeden alınır gelişigüzel kullanılır, farkında olmadan yitirilir.” (Voltaire)