MİLLİYET CADDE – 5 KASIM 2013 SALI  –  ALİCE

Müge Anlı’nın karşısında yeterince reyting alamayan Nagehan Alçı’nın Kanal D’den FOX’a geçişinin sebebi ne biliyor musunuz?
Kanal D gündüz kuşağı için eski gözdesi Seda Sayan’la görüşmeye başladı.

462523Pazartesi sabahı FOX izleyicileri bir sürprizle karşılaştı… Yeni yayın döneminin başladığı eylül ayından bu yana hafta içi her gün Kanal D’de izledikleri Nagehan Alçı, canlı yayınla   FOX ekranındaydı.
Müge Anlı’nın karşısında yeterince reyting alamayan Nagehan Alçı’nın Kanal D’den FOX’a geçişinin sebebi ne biliyor musunuz?
Kanal D gündüz kuşağı için eski gözdesi Seda Sayan’la görüşmeye başladı.
Nagehan Alçı’nın FOX’taki ilk yayınını yaptığı saatlerde  Kanal D Genel Yayın Yönetmeni Pelin Diştaş Yaşaroğlu’yla konuştum. Diştaş’a 2002-2009 yılları arasında Kanal D gündüz kuşağını sürükleyen Seda Sayan’la anlaşıp-anlaşamadıklarını     sordum. Diştaş, “Henüz anlaşma yapmadık, ama görüşüyoruz.  Anlaşacağız herhalde. Eskiden olduğu gibi yine gündüz kuşağında birlikte çalışacağız, ama yayın saati Nagehan Alçı’dan boşalan yer mi olur, öğleden sonra mı henüz karar vermedik. Format üzerinde de çalışıyoruz. 1- 1.5 ay sonra Seda Sayan yeniden Kanal D ekranında olur” dedi.
Kanal D’de program yaptığı dönemde yıllarca “Türkiye’nin en güvenilen kadını” seçilen Sayan, sonra bir yıl TV8, bir yıl da Beyaz TV’de program yapmıştı.
Bakalım Seda Sayan, yıllarca gözdesi olduğu yeni kanalda nasıl bir program yapacak? Gündüz kuşağının yüksek reytingli TV yıldızları Müge Anlı’nın ve Esra Erol’un mu rakibi olacak?

BAŞROLDE ‘TURiST’ VAR!

5640_ryafaf_dizide-kizini-canlandirdigi-musa-uzunlarla-ask-yasayan-ipek-karapinar-baska-bir-erkekle-goruntulenince-cilgina-dondu Oyuncuların çoğu, televizyon dizilerine “sanat eseri” olarak bakmaz. O yüzden de çoğu sırf para nedeniyle oynar dizilerde. Oyuncular arasında sırf senaryoyu çok beğendiği için ya da senaryonun yanı sıra kadrosu nedeniyle o dizide olmak istediklerini açıklayanları da gördüm, ama böylesini ilk kez duydum.
“Adını Kalbime Yazdım” adlı bir dizi başladı Show TV’de… İzleyeni az olduğu için haberiniz olmamış olabilir, Mardin Midyat’ta çekiliyor bu dizi. Mardin’de bir araya gelen dizi ekibinin basına yaptıkları açıklamalara dair bir haber okudum Medyatava’da… Dizinin kadın başrol oyuncusu İpek Karapınar’ın ilginç bir açıklaması vardı o haberde.
Diziyi Mardin Midyat’ta çekileceği için kabul ettiğini vurgulayan Karapınar’ın söylediği şu: “Mardin’de çekiliyor olması diziyi kabul etme sebebim oldu. Buradan ceplerimde başka renklerle döneceğim. Bana öğreteceği ve ilerleteceği inançlarım var. Buraya geleli yaklaşık 10 gün oldu. İnsanların cana yakın olması, sokakları ve gökyüzünün temiz olması hem fizyolojik hem ruhen bende yenilik kazandırdı. Burada olmak hepimize iyi gelecek.”
Cümle ve ifade bozukluklarının Karapınar’dan mı yoksa haberi yazanlardan mı kaynaklandığını bilmiyorum. Ancak şunu biliyorum: İpek Karapınar bir diziden gelen teklifi parası, senaryosu, yazanı, yöneteni, yapımcısı ya da oyuncu kadrosu yüzünden değil, salt kültür turizmi amacıyla tercih eden ilk oyuncu olarak tarihe geçti!

GÜNÜN SÖZÜ
“Keşke çocukken fazla mutlu olmayıp, birazını da bugünlere saklasaydım. Lazım oluyor arada!”