10 EYLÜL 2018 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

Acun Ilıcalı’nın “O Ses Türkiye” yarışmasında jüri üyesi olan Yıldız Tilbe’yi çıkarıp, yerine Seda Sayan’ı alması üzerine yapılan yorumlar ilginç. İlgisi, bilgisi olmayanlar bile “O Ses Türkiye” ve Seda Sayan uzmanı kesildi! El insaf…

O gazinolarda şarkı söylerken doğmamış olanlar, su yerine “bu” diyenler bile Seda Sayan’ın müzik bilgisine laf ediyor.

Seda Sayan’ın oyunculuk yıllarında nüfus kağıdında fotoğrafı bile olmayanlar, o televizyonlarda program yaparken parkta oynayanlar, bugün fütursuzca yorum yazabiliyor “O Ses Türkiye”de jüri üyesi olup  olamayacağı üstüne.

Şaka mısınız?

Seda Sayan’ın “O Ses Türkiye”de jüri üyeliği yapan Murat Boz, Gökhan Özoğuz, Hadise, Yıldız Tilbe’nin yaşı kadar şarkıcılık geçmişi olduğunu bilmiyorsunuz galiba!

Biliyor da kategorik olarak Seda Sayan’ı o koltuğa layık görmüyorsanız o başka…

Böylesine önyargılarının esiri olanlara inat, 40 yıldır tanıdığım Seda Sayan’ın “O Ses Türkiye”ye renk katacağı kesin.

‘CESUR BARO, GÜÇLÜ AVUKAT’ VE EBRU POLAT

İstanbul Barosu’nun ekim ayındaki başkan adaylarından biri olan Av. Hasan Kılıç’la Zorlu AVM’de çay sohbetinde buluştuğumuz gün, şarkıcı Ebru Polat, Twitter’dan hukuk bürosu açacağını, avukatlık yapmayacağını, ama büroda avukat arkadaşlarının çalışacağını duyurdu. Şarkıcı, çok geçmeden bu paylaşımı kaldırdı. Sebebini sorduğumda şarkıcı, şunları söyledi:

“Avukatlık unvanını aldım, ama kanun, ‘avukatlık mesleğiyle bağdaşmayan hiçbir işi aynı anda yapamazsın’ diyor. Geçen gün oyuncu Can Yaman, hukuk bürosu olduğunu yazınca, ona destek amacıyla ben de hukuk bürosu açacağımı duyurdum. Mesleğimi yapamazsam bile soyadımı hukuk büroma vereceğim ve bu haksız kanun değişince hak sahibi olacağım.”

Kanunlardaki sorunlar ve baro seçimleri üstüne sohbet ettiğimiz Av. Kılıç, “Beş dönemdir, dünyanın en büyük barosunun yönetimindeyim. Diyalog yoluyla birçok sorunun çözüme kavuşacağını biliyorum. O yüzden de İstanbul Barosu başkanlığına aday oldum” dedi.

“Cesur Baro, Güçlü Avukat” sloganıyla yola çıkan Kılıç’a, yasa gereği İstanbul Barosu’nun bir yılda kaç kişiye ücretsiz avukat tahsis ettiğini sordum. Kılıç, “200 bin civarında” dedi.

KADIN TAKSİCİYİ ERKEK MÜŞTERİ TACİZ EDERSE?

Paris’te taksicilerin kadın müşterilere tacizi artınca Fransızlar, Avrupa’da bir ilke imza attı.

Paris’te kadınlar, kadın şoförlerin kullandığı taksilere binecek. Kadın şoförlerin kullanacağı taksilere binen kadınlar, otomobilin içindeki makyaj malzemeleri ile su ve tablet gibi hizmetlerden de yararlanabilecek.

Fransızların, taksicilerin kadın müşterilerine yönelik tacizini önlemek için devreye soktuğu

kadına özel taksi uygulaması yerine denetimlerin ve cezaların artmasını isteyenler var, ama nedense uygulamanın şu yanına dikkat çeken yok.

Kadın taksilerden, erkek müşteriler de yararlanacakmış!

Kadın yolcuları, taksici erkeklerin tacizinden korumak için bu yola başvuran Fransızlar, bu kez erkek yolcular kadın şoförleri taciz etmeye başlayınca nasıl bir tedbir alacak?

GÜNÜN SÖZÜ 

Kanunları sadece yargıçlar biliyorsa, o memlekette hukuk yok demektir. (Herbert Clark Hoover)