11 EYLÜL 2018 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Mesut Yar, 360’taki sohbet programında format değişikliğine gitti. ‘Mesut Yar ile Laf Çok’, eskiden konuklarını toplu olarak ağırlıyordu, bundan böyleyse tek tek… Yar’ın her konuğuyla sohbeti, hafta içi 23.45’te ekrana gelecek.

Programın bu haftaki konuklarından biriyim. 14 Eylül Cuma akşamı yayınlanacak bölüm çekimleri için 360’a gittiğimde Yusuf Güney ve Önder Açıkbaş’la karşılaştım kuliste. Güney, çekime geçince baş başa kaldığımız Açıkbaş, komşusu yüzünden Kağıthane’deki lüks bir sitedeki evini nasıl terk ettiğini anlattı:

“Site sakinleri, kedi ölüsü gibi kokan daireden şikayetçi oldu, polis geldi bir şey değişmedi. Ama pis koku gitmediği gibi, çok geçmeden böcekler istila etti evimi. Çünkü komşu dairede oturan ve montajcılık yapacak arkadaş, eve sipariş ettiği yemekleri, çöpe atmadan öylece bırakmış hep. ‘Çöp adam’ komşumun böcekleri, bir gün dairemi basınca, üzerimdeki kıyafetlerle terk ettim evimi. O koku ve böcekler yüzünden öylesine soğudum ki, dairemi kiraya vermek durumunda kaldım. Şimdilik annemde kalıyorum. Çekmeköy’deki evimin kiracısı çıkınca mecburen oraya taşınacağım.”

TRT OLMASA, BU MAÇLARI YAYINLAYAN ÇIKMAYACAK

Trabzon’da oynanan Türkiye-Rusya maçını hangi kanalın yayınlayacağı son dakikada belli oldu.

Genel müdür  İbrahim Eren, 21.45’te  başlayacak maçın TRT 1’de yayınlanacağı tweet’ini attığında, saat 21.41’di…

“Her zaman ve her şartta arkasında durmaktan onur duyduğumuz A Milli Futbol Takımımız, UEFAUluslar Ligi ilk maçında bu akşam sahaya çıkıyor. TRT ekranlarındaki müsabakada Rusya ile karşılaşacak olan ay yıldızlı ekibimize başarılar diliyorum.”

TRT 1’in hiç tanıtım yapmadan yayınladığı TürkiyeRusya maçı, cumanın en çok izlenen işi oldu.

Futbol maçlarının yayınlarını izleyenler, bu sezon Beşiktaş’ın UEFA Avrupa     Ligi ön eleme maçlarında da aynısı yaşadı.

Bir yayının 150 bin dolar civarında olduğu maçların bedelini, alacakları reklamlarla amorti edemeyecekleri için özel kanallar, maçları almadı.

Özel televizyonların zarar etmemek için almadığı maçları, TRT niye alıp, yayınladı? Çünkü TRT, bu ülkenin kamu yayıncılığı yapan tek kuruluşu. Bazı siyasetçilerin kapatma, bazılarının satmak istediği kanal, bu yüzden önemli.

Söz konusu milli değerler olunca kâr değil, kamu yararını gözeten tek yayın kuruluş kaldı, o da TRT…

Yanlış yaptığı zaman eleştirelim, ama yöneticileri böylesine milli konularda taşın altına ellerini koyduğunda takdir etmesini bilelim.

Sonuç itibarıyla TRT, ülkenin A Milli Takımı ve Süper Lig takımının Avrupa maçlarını yayınlamama ayıbından kurtardı Türkiye’yi.

‘TÜRKİYE’NİN KIM KARDASHIAN’I KİM?

Başlığa taşıdığım bu soruya vereceğim tek yanıt var:

Şarkıcı Hatice… Neden mi?

Çünkü Hatice’nin mesleği şarkıcılık ama epeydir işiyle değil, sosyal medyadaki paylaşımları ve demeçleriyle gündemde.

Gün geliyor sosyal medyada paylaştığı Kardashian’ı aratmayan pozlarıyla, bazen söylemleri ve ünlülerle atışmalarıyla konuşuluyor…

Anlaşılan o ki, sırf gündemde kalabilmek için yaptıklarına medya da büyük ilgi gösterince, Hatice de sevdi bu işi…

Şarkıcının bu eylem ve söylemlerine her seferinde medya balıklama atlayıp, geniş yer ayırınca, o da bu işi alışkanlık haline getirdi.

Sosyal medyada paylaştığı seksi pozlar gündemden düşünce ya Demet Akalın gibi ünlülere sarıyor ya da “Her erkeği bir haftada kendime aşık ederim” sözüyle tartışma başlatıyor.

Hâlâ “Hatice ile Kim Kardashian ne alaka?” diyenlere, “Kardashian ne yapıyor da her gün medyanın gündeminde?” sorusunu hatırlatmak isterim.

GÜNÜN SÖZÜ

Konuştuğuma çok kere pişman oldum. Fakat suskunluğuma asla… (Ali Ural)