22 NİSAN 2019 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

24 Ocak 2012’de başlayan ekran yolculuğu 27 Mayıs 2017’deki “Final” bölümüyle biten “Seksenler” dizisinin devamı çekilecek.

Beş sezon her yeni bölümü TRT1’e, tekrarları 360’a iyi reyting kazandıran “Seksenler”in yapımcısı Birol Güven, Twitter hesabından dizi için şunları yazdı:

“Bana en çok sorulan soru, ‘Seksenler devam edecek mi?’

Evet, devam edecek İnşallah.

Evet, yeni hikâyelerle ve muhteşem oyuncu kadromuzun yanına yeni arkadaşların ilavesiyle. Çok yakında.”

Birol Güven’i arayıp, “Seksenler” dizisinin ne zaman, hangi kanalda ekrana döneceğini sordum.

“Seksenler”i yayınlayacak kanalı, sözleşmeyi imzalamadan açıklamak istemeyen Güven, şunları söyledi:

“Seksenler bittikten sonra oyuncula-rımızın bir kısmı başka dizilere başladı. Dizide her şey kaldığı yerden devam edeceği için kadroyu yeniden toparlamaya çalışıyoruz. Hedefimiz ana kadronun yanına yeni karakterler ilave ederek eylül ayında yayında olmak. Dizi TRT 1’de ‘Final’ yaptığında ‘Seksenler’de 1987 yılını işliyorduk. Aynı dekorla, aynı oyuncularla 1987’den devam edeceğiz ‘Seksenler’i çekmeye.”

AYHAN SİCİMOĞLU, YEMEK YARIŞMALARINI ELEŞTİRDİ

RTÜK kırmızı kart gösterene kadar TV kanallarının gündüz kuşakları evlilik programlarıyla doluydu. Yasaklanan izdivaçların yerini yine çok izlenen, ama bir o kadar da eleştirilen yemek yarışmaları aldı.

Çoğunlukla ev kadınlarının yarıştığı gündüz ekranlara gelenlerle akşamları yayınlanan şeflerin yarıştığı veya jüri üyesi olduğu programların ortak özelliği şu:

Yarışmacıyı ve yaptığı yemeği aşağılamak.

Bu yarışmalara bir eleştiri de Ayhan Sicimoğlu’ndan geldi. Sicimoğlu, CNN Türk’teki “Renkler” programının Kastamonu’daki çekimlerinde ekranlardaki yemek yarışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Yemek yarışmalarına jüri olarak çağırdılar beni. Dedim beni çağırmayın. Ben gidip de kimsenin yaptığı yemeğe tüküremem. Amerikalılar yapar onu. Zaten Amerikan formatı o yarışmalar. Bizde olmaz öyle şeyler. Vazgeçin o işten. Bizde yemek nimettir. Ekmeği yerde görürsek öpüp, yüksek yere koyarız. Biz öyle büyüdük. Yemek nimettir, kötüsü olmaz. Bulan var, bulamayan var.”

ERZİNCANLILARDAN 12 ŞARKICILI ŞÖLEN

24 Nisan Çarşamba akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde 12 şarkıcının sahne alacağı “7. Geleneksel Erzincanlılar Şöleni” yapılacak. Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği’nin (AYEDER) düzenlediği şöleni İlknur Kaplan sunacak. 18.00’de başlayacak konser maratonunda şu şarkıcılar sahne alacak:

Hüseyin Turan, Arzu Şahin, Oğuz Aksaç, Özcan Türe, Mustafa-Müslüm Eke, Eda Alakuş, Cengiz Yurtseven, Filiz Kılıç, Göksel Sağlam, Erkan Özbey ve Kenan Balyemez.

AYEDER, isteyenin ücretsiz izleyebileceği şölene dair o kadar çok broşür dağıttı ki Ataşehir’de, emekleri boşa gitsin istemedim!

GÜNÜN SÖZÜ

“Hayat kendi yolunu bulur ve her şey olacağına varır. Sadece yaşa ve bırak olsun gitsin.” (Sarah Jio)