12 EKİM 2021 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Şarkıcı ve oyuncu Şevval Sam, Kanal D’de yayınlanan ‘Sadakatsiz’ dizisinde Selçuk Dağcı karakterini canlandıran oğlu Tarık Emir Tekin’in oyunculuğunu değerlendirdi.

Sam, Sinema Port dergisinin ilk sayısındaki söyleşisinde Metin Tekin’le evliliğinden dünyaya gelen oğlunun oyunculuğuyla ilgili şunları söyledi:

“Ben esasında Taro’nun oyunculuğunu ilk defa şu anda oynadığı karakterle gördüm. Okul performansıyla profesyonel bir işte yer almak arasında büyük fark var. Taro, işine aşık, tüm kaynaklarını mesleğiyle ilgili yeni bir şey öğrenmeye aktaracak kadar tutkulu bir çocuk. Oyunculuk zekası yüksek. Bizden bağımsız kendi varlığını keşfetmeye açık bir esnekliği var. Beklentimin çok üzerinde bir performansla karşılaştım. Oğlum olmasının haricinde bir meslektaşım olarak hayranlık ve gurur duyuyorum.”

Her hafta iki test

‘Yasak Elma’ dizisinin başrol oyuncusu Şevval Sam, aynı söyleşide sürekli çalıştığı için pandeminin kendisini çok fazla etkilemediğini söyledi ve ekledi:

“Pandemi süreci işimizi çok fazla etkilemedi, çünkü biz setlerde devam ettik. Ekip sürekli maske taktı. Biz de her hafta iki defa test yaptırdık. Arada virüse yakalananlarımız olsa da büyük ölçüde korunaklı bir setimiz vardı. Durmadığım ve çalışmaya devam ettiğim için kişisel olarak çok etkilenmedim. Üretmek her zaman iyileştiriyor. Çalışmasaydım da her türlü kendime meşguliyet bulurdum sanıyorum.”

Vefa borcu albüm

Şevval Sam, Karadenizli değil, ama 2008 yılında çıkardığı ‘Hey Gidi Karadeniz’le en doğusundan en batısına Karadenizlilerin sevdiği bir şarkıcı.

Söyleşisinde, “Karadeniz şarkılarından oluşan bir albüm yapmam için yoğun talep gelince biz de ‘Karadeniz 2’ albümünü yapmaya karar verdik” dedi ve ekledi:

“Karadenizli olmamama rağmen beni her zaman sevgiyle kabul etmiş ve kucaklamış o bölgenin insanlarına vefa borcu olarak gördüğüm bir de bestem var albümde. Umarım beğenirler.”

ATA DEMİRER’İN İSYANI

Senaryoları yazıp, yönettiği ve oynadığı filmleri çektiği yerleri iç turizm açısından popüler yapan Ata Demirer, Ege’deki bazı koyların imara açılmasına tepki gösterdi.

Oyuncu, “Türkiye’nin ilk ve tek su altı milli parkının olduğu Yıldızkoy imara açılıyor”, “Asos Antik Limanı’ndaki inşaatı durdurun çağrısı” ve “Dünyaca ünlü Akvaryum Koyu’nda yapılaşma” başlıklı haber kupürlerini paylaştığı Twitter’da şunu yazdı:

“Ege’de film çekmemi istemiyorsanız kibarca söyleyin, anlarım yahu.”

ŞEVVAL SAM’A GÖRE OĞLU NASIL OYUNCU

‘SON YAZ’IN REYTİNGİ

FOX’taki ‘Son Yaz’ın ‘final’ yapacağı haberinden sonra sosyal medyada, “Dizimiz bitmesin, internette devam etsin” kampanyası başlatıldı.

Halil Özer’in, “Kaldıracakları dizi ‘Son Yaz’ dün gece reytingi 1. sırada. Sanki ‘Son Yaz’ın yerine ‘Squid Game’ oynayacak”  tweet’ine FOX’u eleştiren yorumlar yazıldı.

Yanlışları düzelteyim.

Bir kere hiçbir kanal reytinglerde birinci gelen dizisini kaldırmaz.

İkincisi ve önemlisi ‘Son Yaz’ın yayın gününde üç kulvarda da reyting birincisi TRT 1’deki ‘Gönül Dağı’.

‘Gönül Dağı’nın 8.69 reyting ve yüzde 23.40 share ile Total’de birinci çıktığı akşam ‘Son Yaz’, 2.35 reytingle Total’de 15’inci, 2.51 reytingle AB’de 10’uncu oldu. İşin aslı bu!

GÜNÜN SÖZÜ

“Düşünmeyi bilmeyen insan her zaman başkalarının kölesi olur.” (Aldous Huxley)