6 Haziran 2023 Salı –  Milliyet  –  Alice

Sharon Stone’un başrolünü Michael Douglas ile paylaştığı erotik gerilim filmi ‘Temel İçgüdü’yle (Basic Instinct) dünyaca ünlü bir seks sembolü ve idol olmasının üstünden 31 yıl geçti. Oyuncu o zaman 34 yaşındaydı, bugün 65’inde…

Stone, bu süreçte sadece yaş almadı, 2001’de dokuz gün süren beyin kanaması yüzünden adeta hayata ikinci kez “Merhaba” dedi.

2015’teki bir söyleşisinde beyin kanamasından sonra sahip olduğu her şeyi, ABD’deki bankacılık krizinde servetinin yarısını kaybettiğini söyleyen oyuncu, bu kez The Hollywood Reporter’ın Raising Our Voices (Sesimizi Yükseltmek) adlı etkinlikte ilginç açıklamalarda bulundu.

Oyuncu, beyin kanaması sonrasında felç olunca Hollywood’un kendisine sırt çevirdiğini iddia etti. 2001’de dokuz gün süren beyin kanamasının ardından, yedi yıl tedavi gören oyuncu, sağlığına kavuştuğunu ama kariyerinin hiç iyileşmediğini söyledi ve ekledi:

“Yedi yıl boyunca tedavi gördüm ve o zamandan beri hiç iş bulamadım, Hollywood ünlüsü gibi oldum. Bilirsiniz, en ilgi çekici film yıldızı gibiydim. Sanki yalnızca Prenses Diana ile ben o kadar ünlüydük. O öldü, bense felç geçirdim ve biz unutulduk.”

Stone’un 2021’de çıkan ‘The Beauty of Living Twice’ adlı otobiyografi kitabını okuduğum için biliyorum, oyuncunun nasıl ölümden döndüğünü. O yüzden hafızası onu yanıltıyor olabilir. Çünkü ne Lady Diana konusunda yaptığı tespit doğru ne de hastalığından sonra Hollywood’un onu yüzüstü bıraktığı…

Prenses Diana öleli 27 yıl olmasına rağmen, Galler Prensesi’nin unutulduğunu söyleyen taş olur! Oyuncunun beyin kanaması geçirdiği 2001 ve 2002 yıllarında projesi yok ama çalışabilecek hale geldiği 2003’ten bugüne bir yığın film ve dizisi var. Ya hafızası onu yanıltıyor ya da oynadığı 26 filmi filmden saymıyor!

Stone, bu süreçte ‘Kurtlar Vadisi’nin iki bölümü dahil 13 dizide de oynadı ayrıca…

Oyuncunun, ölümden döndükten sonra oynadığı ‘Kedi Kadın’ (Catwoman), ‘The Laundromat’ ve ‘Temel İçgüdü 2’ (Basic Instinct 2) gibi filmler; 80’li ve 90’lı yıllardaki ‘Gerçeğe Çağrı’ (Total Recall), ‘Hızlı ve Ölü’ (The Quick and the Dead), ‘Casino’ ve ‘Temel İçgüdü’ gibi gişe rekorları kırmadı diye Hollywood’u vefasızlıkla suçlamak yanlış…

Neden mi?

2000’li yıllara kadar seks sembolü olan Sharon Stone’un yaşadığı ciddi sağlık sorunu ve 45 yaşından sonra ‘Hollywood ünlüsü’ olması doğal, ama bunu kabul etmesi zor çünkü…

Selen Görgüzel, billboardlarda

Uzunca bir süredir gittiği AVM çıkışlarında yaptığı fantastik açıklamalarla magazinde gündem olmayı başaran Selen Görgüzel, yine dikkat çekecek bir hamle yaptı. O artık billboardlarda… Ataşehir’de gördüğüm yan yana iki afişte, şarkıcının Azka Müzik’ten çıkan ‘İyisin’ adlı yeni single’ı tanıtılıyordu. Sadece dijital platformlarda satışa sunulan bir single’ın reklamını açık hava ilanlarında yapmak akıl kârı mı?

Dijital mecraların kullanıcıları nerede? Sanal alemde… Billboardlarda yapılan tanıtımın satışa katkısı olur mu? Sanmıyorum. Çünkü bugüne kadar yapılan araştırmalar mecralar arasındaki geçiş ve etkileşimin çok az olduğu yönünde…

Azka Müzik veya Selen Görgüzel, billboardlara harcadıkları paranın yarısını dijital mecralarda tanıtım için harcasa, daha etkili bir geri dönüş alır. Bir müzik yapımcısı ve şarkıcının single’ın dijital satışından elde edilecek gelirle billboardlar için harcadıkları parayı geri almaları olanaksız.

O billboardların Görgüzel’in gece kulübü veya barlardaki ekstralarına katkısı dışında kayda değer bir geri dönüşü olacağını sanmıyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

“Zekanın gerçek işareti bilgi değil, hayal gücüdür.” (Albert Einstein)