12 KASIM 2018 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

“Her konuda yorum yapanlar var, tarih profesörü ama televizyonda sanki 40 yılını terörle mücadeleyle geçirmiş gibi ahkam kesiyor.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 30 Ekim 2018’de söyledi bunu.

Kasım ayına geldik, durum değişti mi? 

Hayır…

Alice’yi takip edenler bilir, sıkça dile getirdiğim bir konudur bu…

Tartışma programları, izleyicilerin ne söyleyeceğini ezberlediği kadrolu konuklar, uzmanlık alanı olmayan konularda ahkam kesenler, siyasetçileri aratmayan akademisyenlerle dolu. Sırf reyting getirsin, program sosyal medyada konuşulsun diye ekranlara çıkarılanlar da var…

Habertürk TV’de moderatörlüğünü Mehmet Akif Ersoy’un yaptığı programda konu Ahmet Kural’ın Sıla’ya şiddet uygulamasıydı ve konuklarından biri Tuğba Ekinci’ydi.

Ekinci, ilişki gurusu mu?

Hayır.

Belli bir konuda kanaat önderi mi?

Değil…

Ekinci, şarkıcılığın yanı sıra ünlülerle girdiği polemiklerle gündem oluşturmaya, bir şekilde dikkat çekmeye çalışan biri.

Sıla’nın, kendisini darp ettiği gerekçesiyle Ahmet Kural’dan şikayetçi olmasını fırsat bilip, şöyle bir paylaşım yaptı:

“Küçük çocuk gibi sizin kadar güçlü bir bayana, ses sanatçısına bu şikayeti yakıştıra-madım.”

Bu sayede Habertürk TV’ye çıkan Ekinci, benzer düşüncelerini “Nedir Ne Değildir” programında dile getirince Twitter’da yine TT oldu.

Gayesi dikkat çekmek ve konuşulmak olan Ekinci, hedefine ulaştı. 

Peki, Ekinci’nin sosyal medyada dile getirdiği, “Türk erkeği sevdiği kadına el kaldırır. Bayanların erkeklerin üstüne çok gitmemesi lazım, erkektir sonuçta” sözlerini ekran karşısındaki milyonlara izletenlerin amacı ne olabilir? 

Programı konuşturmak ve reyting mi? 

Olmaz olsun öyle reyting! 

Maalesef ülkemiz televizyoncuları arasında hâlâ, reyting için her şeyi mubah sayanlar var.  

TRUMP’IN VÜCUT DİLİ MACRON’U REDDETTİ!  

Vücut dili bir insanı bu kadar ele verir mi? ABD Başkanı Donald Trump’ı veriyor.

Ülkelere yaptığı ziyaretler, yabancı devlet yöneticileriyle görüşmeleri sırasında kendisini takip eden kameraların kaydettiği Trump’ın vücut dili, bir kez daha konuştu, konuşturdu.

Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 80’i aşkın hükümet veya devlet başkanına verdiği davet için Paris’e geldi.

Bu buluşmadan önce Macron, “ABD, Çin ve Rusya’dan korunmak için Avrupa’nın kendi ordusunu oluşturması gerekir” demişti. Trump da ABD’den yola çıkmadan önce Macron’u hedef alan “Çok aşağılayıcı” twitini atmıştı.

Bu söz düellosundan sonraki ilk buluşmada Trump’ın vücut dili, Macron’u resmen reddetti.

Macron, Elysee Sarayı’nın bahçesinde Trump’la basına poz verirken bir kez daha elini sıkmak istedi, ABD Başkanı oralı bile olmadı. Macron’un, sarayda birkaç kez dizine vurduğu Trump, ne ev sahibinin yüzüne baktı ne de tebessüm etti.

GÜNÜN SÖZÜ

En kara gecenin de sabahı olur (William Shakespeare)