30 NİSAN 2019 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Son günlerde verdiği cesur pozlarla sosyal medyayı sallayan Hatice’ye bir rakip daha geldi!
Bir defilede giydiği transparan kıyafetle yaptığı kalça gösterisi günlerce konuşulan şarkıcı, gündemden düşmeye başlayınca bir hamle daha yaptı.  
Geçtiğimiz yıl tanga giyip havuza yaptığı atlayış videosuyla ‘yürekleri hoplatan’ Hatice, geçtiğimiz hafta havuz başında verdiği gitarlı pozla ‘sosyal medyayı salladı’!
Şarkıcı, çıktığı defiledeki kalça gösterisi ve havuz başındaki seksi pozuna laf eden Sevda Demirel ve Çağla Şıkel’e, geçmişlerine gönderme yaparak sert yanıtlar verdi.
Verdiği pozlarla sosyal medyayı sallayan bir başka ünlü de Hadise… Şarkıcı hakkında çıkan haber, özetle şöyle:
“Hadise, göğüs dekolteli pozlarıyla Instagram’da şov yaptı. ‘Aşk Dediğin’ isimli yeni şarkısını dijital platformlarda yayınlayan şarkıcı, klip çekimi sırasında verdiği göğüs dekolteli pozlarıyla Instagram’ı salladı. Hadise’nin Instagram’da yayınladığı kamera arkası cesur pozları yüzbinlerce beğeni aldı.”

DÖRT KEZ ÜLKE DEĞİŞTİRDİ 

Üsküp doğumlu oyuncu Ertan Saban, 70’ine merdiven dayayan babasının yerinden kımıldamadan dört kez ülke değiştirdiğini söyledi.
Peki nasıl oldu bu?
Oyuncu, bu durumu şöyle anlattı:
“Yugoslavya’nın en güneyindeyiz, ama kısa süre önce yapılan referandumla Kuzey Makedonya oldu ülkemizin adı. Yunanistan’ın da kabul ettiği isim değişikliği referandumundan sonra babamı dalıp gitmiş görünce, hayrola dedim? Babam anlatmaya başladı: Üsküp’te doğdum. O zaman ülkemin adı Yugoslavya’ydı. Sen doğduğunda ülkemin adı Eski Yugoslav Cumhuriyeti Makedonya’ydı (FYROM), sonra Makedonya oldu. Bu yıl yapılan son referandumla ülkemin adı bu kez Kuzey Makedonya oldu. Yerimden kımıldamadan dört ülke değiştirmiş
oldum.”

FESTİVALLERDE DİJİTAL ÖDEME 

Caner Istı ve Eren Dedeoğlu adlı iki girişimci, dünyada festival takipçilerinin tercihi cüzdansız eğlenceyi, Türkiye’de başlattı. Dijital ödeme sistemi EventPayPro sayesinde festival takipçileri, cüzdan-para kaybetme riskinden, yiyecek, içecek ve jeton kuyruklarında vakit harcamaktan, kredi kartıyla ödeme yapmaktan kurtuluyor. İki yıllık bir çalışmanın ürünü olan dijital ödeme sistemini tercih edenler, festival biletlerini de aynı şekilde alabiliyor ve her etkinlikten haberdar ediliyor.

İYİ EĞİTİM TAMAM, İNSANLIK DA LAZIM 

İstanbul Havalimanı’nda görevli genç kadına hakaretler yağdıran PR’cı kadından sonra sosyal medyadaki “Kızılbaşı niye mi yumrukladı? Anasını ….. dua etsin” paylaşımı yüzünden işine son verilen doktorun  birçok ortak noktası var.
İkisi de iyi eğitimli… İkisinin de yabancı dili iyi… İkisi de parlak CV’si olan kalifiye eleman, ama sonuç ortada…
Demek ki neymiş?
İyi bir insan olmak için iyi eğitim yetmiyor,
iyi ahlak da gerekiyor.
Aksi halde günün
birinde söyledikleriniz ve yazdıklarınız sizi
‘kalifiye saygısız’ yapıyor.

SOSYAL MEDYADA HER MECRANIN DİLİ FARKLI

Şarkıcı ve AHBAP Genel Başkanı Haluk Levent, sosyal medyayı en etkin kullanan ünlülerden… Şarkıcı, kendisinden maddi yardım talep eden takipçilerinin kullandıkları sosyal medya mecrasına göre üsluplarının nasıl değiştiğine dair ilginç bir tespit yaptı. İşte Levent’e göre Twitter, Facebook ve Instagram kullanıcılarının farkı:
“Sosyal medyaya göre mesaj tarzları:
Twitter: Abi çok sıkıntım var, yardımcı olma şansın var mı?
Instagram: Abi çok sıkıntım var bir iban yollasam para yatırır mısın?
Facebook: Dün sana bir hesap no attım, abi şimdi bankaya baktım para gelmemiş.”

GÜNÜN SÖZÜ
“Kadınlar kendilerine neler verildiğine değil, onlar için nelerden vazgeçildiğine bakar.” (Oscar Wilde)