MİLLİYET – 31 ARALIK 2016 CUMARTESİ  –  ALİCE

Sadece yarışma tutkunlarının değil, rakip kanal yöneticilerinin de merakla beklediği Survivor" href="http://www.milliyet.com.tr/survivor/" target="_blank">Survivor 2017’nin kadrosu belli oldu. Acun Ilıcalı,Survivor 2017’de yarışacak ünlülerden Serhat Akın ve İlhan Mansız’ı sosyal medya hesaplarından açıklamıştı.

İLHAN MANSIZ, SERHAT AKIN, FURKAN KIZILAY, TARIK MENGÜÇ, ADEM KILIÇÇI, ÇILGIN SEDAT
İLHAN MANSIZ, SERHAT AKIN, FURKAN KIZILAY, TARIK MENGÜÇ, ADEM KILIÇÇI, ÇILGIN SEDAT

İşte Ali’ce farkıyla ‘Survivor 2017’de yarışacak ‘Ünlüler’in tam listesi:

Erkekler: İlhan Mansız, Serhat Akın, Şakşuka Tarık Mengüç, Çılgın Sedat, Furkan Kızılay ve boksör Adem Kılıççı.

Kadınlar: Milli dalgıç Şahika Ercümen, DJ Berna Öztürk, atlet Sema Apak, milli atlet Pınar Saka, dizi oyuncusu Seda Demir, kickboksçu Sabriye Şengül.

SEDA DEMİR, PINAR SAKA, BERNA ÖZTÜRK, SABRİYE ŞENGÜL, ŞAHİKA ERCÜMANT, SEMA APAK
SEDA DEMİR, PINAR SAKA, BERNA ÖZTÜRK, SABRİYE ŞENGÜL, ŞAHİKA ERCÜMAN, SEMA APAK

Yarışmanın bir de Gönüllüler takımı var. Bu yıl da Dominik’te yapılacak yarışmaya ‘Survivor Türkiye’ tarihinde görülmemiş bir başvuru oldu.

Acun Ilıcalı ve ekibi, yarışmaya katılacak ‘Gönüllüler’i 300 binin üzerindeki başvuru arasından seçti.Göz6dan üç kişinin katılacağı ‘Gönüllüler’in kadrosu ise şöyle:

Eser West, Ogeday Girişken, Burçak Tuncer, Volkan Çetinkaya, Gökhan Gözükan, Elif SadoğluFulya Şahin, Deniz Gültekin ve Tuğçe Melis Demir.

Survivor her yıl şubat sonu, mart başı gibi başlıyordu. Yarışmanın finalini ‘Ramazan Bayramı’ndan önce yapmak isteyen Acun, bayramın bu yıl da 10 gün öne gelmesi nedeniyle ‘Survivor 2017’nin ilk yayınını 21 Ocak Cumartesi akşamı yapmaya karar verdi.

‘BAKANLIK, YAPIMCIYI DEĞİL SEYİRCİYİ TEŞVİK ETMELİ’

İSMAİL GÜNEŞ
İSMAİL GÜNEŞ

Sinema Destekleme Kurulu üyelerinden yönetmen İsmail Güneş, bu konudaki yazılarım üzerine aradı. Güneş, devlet sinemaya destek kararı aldığında zamanın Kültür Bakanı Erkan Mumcu‘ya sunduğu, ama kabul görmeyen önerisinin bu iş için en ideal çözüm olduğunu anlattı.

Güneş’in önerisi bana ilginç geldi. İşte Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, yapımcıları, ilk filmini çekecek yönetmenleri değil, seyirciyi desteklemesi gerektiğini vurgulayan Güneş’in önerisi:

Sinema Destekleme Kurulu’nun verdiği kredilerle çekilen filmlerin, seyirciyle buluşamamak gibi ciddi bir sorunu var.

Çünkü sinema salonları eskiden, ‘Gelecek program, ‘Pek yakında’ diye vizyona girecek filmlerin fragmanlarını yayınlar, seyircinin de o yapımlar hakkında bilgisi olurdu. Artık salonlar fragman yerine reklam yayınlıyor.

Oysa Kültür Bakanlığıfilmlere nakit para yerine, 50 bin, 100 bin gibi bilet garantisi verse, bu biletler okullara, resmi kurumlara dağıtılsa bambaşka bir tablo çıkar ortaya. Bugün o filmleri oynatmayan sinemacılar, mecburen seans verir. Böylece sanatsal filmlerin vizyona girememek gibi sorunu ortadan kalkar.

Nasıl Turkcell’in kampanyası sayesinde sinema yeni izleyici kitlesi kazandıysa, bugün ‘Seyirciyle buluşmuyorlar’ diye eleştirilen filmler, en azından dağıtılan kredi biletler kadar insan tarafından izlenmiş olur.”

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

2017’nin 2016’yı aratmayacağı, Yüce Rabbimin bütün ‘iyi insanlara’, sağlıklı ve huzurlu günler yaşatması dileklerimle mutlu yıllar diliyorum…

GÜNÜN SÖZÜ

Biri seni sevmiyorsa, mutlaka kıskandığı bir özelliğin vardır. (Bella Thorne)