MİLLİYET – 28 ARALIK 2016 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

Yılın son günlerinde gelecek yıla dair ilginç kehanetlerde bulunanların karnesini tutan yok.

Keşke olsa da, Türkiye’ye ve ünlülere dair öngörüleri tutmayanlara birileri, “Attıklarının hepsi karavana. Otur, sıfır” dese…

“Fala inanma, falsız da kalma”yı diline pelesenk eden bir millet olduğumuz için, bu karavanacılar her yeni yıl öncesi sallamaya, “Yalandan kim ölmüş?” diyerek medya da onlara çanak tutmaya devam ediyor.

Maalesef  “Tatlı yalanlar”, “Acı gerçekler”den daha çok ilgi görüyor.

Üşenmedim, iki gün boyunca Google’da ünlü astrolog, medyum ve falcıların 2016’ya dair neler öngördüklerini araştırdım. Bu işin uzmanı(!) onlarca kişinin, bir yığın tahminini okudum. İsim vererek ünlülerin 2016’da başlarına neler geleceğine dair tahminde bulunanlardan bir kısmının her tarafa çekilecek yuvarlak laflarını bir kenara bırakıp, nokta atışı yapanların durumuna bakar mısınız?

Bir spritüel danışmanın, “Evlilik konusunda acele etmemesi gerekir. Bu yılki yatırımlarını gayrimenkule yatırmalı. Kısacası evlenmesin, ev alsın” dediği Sinem Kobal, 2016’da evlendi.

“Senaryosunu kendi yazıp çekeceği filmle ününe ün katacak. Bu film onun yurtdışı bileti olacak” denen Barış Arduç, böyle bir film çekmedi.

Ebru Gündeş için, “Bu sene zirve yine onun. Türkiye’deki başarısını Ortadoğu’da da yakalayacak. Büyük ihtimalle kozmetik alanında yaratacağı yeni bir markayla sahne dışında da patroniçeliğin keyfini yaşayacak”; Bülent Ersoy için, “Yeni bir evlilikle hepimizi şaşırtacak” diye karavana atanlara İstiklal Caddesi’nde fal bakılan kafelerde bile iş vermezler.

BU KADINDAN KORKULUR, ÇÜNKÜ NE DEDİYSE ÇIKTI! 

photo2016 yılına dair kehanetleri araştırırken dünyaca ünlü astrolog Joni Patry’nin Kasım 2014’te Türkiye hakkındaki söyledikleri şaşırttı beni. Çünkü kadının söylediklerinin çoğu çıktı. İşte Patry’nin 2014 yılındaki Türkiye tahminleri:

“Önümüzdeki 2 sene Türkiye için zor olacak. İyileşmeden önce daha çok şeyin ortaya çıkması gerek. Büyük olay ise 2016’da gerçekleşecek. Bu dönem, dünya çapında ve özellikle Türkiye’de ne olacağının kestirilemediği bir süreç olarak yaşanacak. 2016’da büyük bir ekonomik yıkım gerçekleşecek.  

Satürn daha yeni burç değiştirdi ve bu Türkiye’yi düşmanları ve sınırları açısından özellikle ilgilendiriyor. Türkiye’nin düzenini bozmak için ciddi girişimler olacak. Önümüzdeki mayıs Türkiye, bir isyan ya da saldırıyla karşılaşacak. Güvenliği sağlamak için tüm önlemler mutlaka alınmalı. Bu konu hafife alınamaz. 

2017’ye gelindiğinde nihai sonuçlar barış ve şifalanma getirecek. Bu patlayıcı hadiseler sayesinde Türkiye daha iyi bir yerde olacak. Ekonomi güçlenip gelişecek ve barış galip gelecek. 

Türkiye için yepyeni bir dönem geliyor. Güçlenerek Ortadoğu’da barış sağlayıcı bir rol alıyor. Öyle akımlar başlatılıyor ki tüm dünyanın örnek aldığı bir rol model oluyor. Türkiye, Çin ile ticari işbirliğine giriyor ve bu ekonomiye müthiş yardım ediyor. Gemi taşımacılığı büyük gelişme kaydediyor. Ama yiyecek fiyatları, özellikle et fiyatları artacak.” 

Türkiye’nin iki yıllık falına bakan Patry’nin tutmayan öngörüleri de var, ama onlar tutanların yanında devede kulak kadar.

GÜNÜN SÖZÜ

Alçakların elinde ilim, mal, mevki ve hüküm, halk için fitne olur. (Hz. Mevlana)