12 Aralık 2023 Salı  –  Milliyet  –  Alice

‘Survivor All Star 2024’e katılacak yarışmacılar belliydi; Acun Ilıcalı, pazar akşamı TV8’de ‘Mavi’ ve ‘Kırmızı’ takımlarda kimlerin yarışacağını da açıkladı. Buna göre ‘Mavi Takım’ şu isimlerden oluştu:

Nefise Karatay (23), Seda Ocak (38), Ece Begüm (27), Sahra Işık (32), Seda Aktuğlu (36), Damla Can (33), Hakan Hatipoğlu (44), Yiğit Poyraz (29), Yasin Obuz (35), Yunus Emre (30), Ogeday Girişken (31) ve Furkan Kızılay (33).

‘Survivor All Star 2024’te ‘Kırmızı Takım’ın yarışmacıları ise şunlar oldu:

Pınar Saka (38), Merve Aydın (33), Nagihan Karadere (38), Gizem Memiç (33), Aleyna Kalaycıoğlu (25), Berna Canbeldek (34), Doğukan Manço (42), Ersin Korkut (46), Sercan Yıldırım (33), Turabi Çamkıran (36), Bozok Gören (49), Nihat Altınkaya (44) ve Özgür Tetik (48).

İddialı yarışmacılar

‘Survivor All Star 2024’ün kadrosuna baktığınızda ‘Survivor’ın geçen yılın şampiyonu da var aralarında eski şampiyonlar da, eski sezonların finalde kaybedenlerle finale kadar çıkamasalar bile yarışmaya damga vuran isimler de var.

Bu yönüyle bakıldığında ‘Survivor All Star’da ‘Ünlüler’, ‘Gönüller’e karşı değil ‘Survivor’un ünlüleri şampiyon olmak için yarışacak.

Acun Ilıcalı’nın söz verdiği her yarışmacı, “İnşallah kimsenin sakatlanmadığı bir sezon olur” temennisinde bulundu. Ancak şöyle de bir gerçek var ortada:

Yarışmacıların çoğunun sporcu geçmişi var, eskisi kadar genç değil hiçbiri. O yüzden geçen yılın şampiyonu fizik olarak ne kadar avantajlı ise ‘Survivor’a yıllar önce katılanlar da o kadar dezavantajlı olacak.

Yaş ortalamaları ne?

‘Survivor All Star 2024’e katılan 25 yarışmacının yaşlarını araştırdım ve isimlerinin yanlarına yazdım.

12 kadın yarışmacının yaş ortalaması 32.5…

13 erkek yarışmacının yaş ortalaması 38.4…

Kadın ve erkek toplam yarışmacıların yaş ortalaması 35.45…

‘Survivor’ izleyicileri bu sezon yarışacakları ilk tanıdığında çoğu gençti.

Ancak aradan yıllar geçti ve ilk iki sezondan bu yana ilk SMS’siz ‘Survivor’ olacak bu…

Şimdiye kadar parkurlarda başarısız olmalarına rağmen sırf seyirciye oynadıkları için gelen SMS’ler sayesinde ‘Survivor’da kalan yarışmacılar vardı. Yarışma yeni haliyle parkurlarda performansların arenası olacak ‘Survivor All Star 2024’.

Acun Ilıcalı’ya erkeklerin yaş ortalamasını hatırlattığımda, “Erkekler için en ideal yaş ortalaması 35” dedi.

Tamamen fizik ve dayanıklılık odaklı geçecek ‘Survivor All Star 2024’teki yarışmacıların yaş ortalamasının yüksekliği sakatlanma risklerinin artması demek.

Bastonlu Turabi

Yaşadığı kaza sonrasında aylardır tedavi gören Turabi Çamkıran, pazar akşamki yayında baktım baston desteğiyle yürüyordu. Böyle bir Turabi istese de eskisi gibi fırtınalar estirebilir mi?

Her seferinde parkurlarda çok başarılı olmasına rağmen SMS’ler yüzünden şampiyon olamadığını söyleyen Nagihan Karadere bakalım bu sefer hedefine ulaşacak mı? Öte yandan Nihat Altınkaya ve Merve Aydın gibi ciddi sakatlıklar geçirmiş yarışmacılarda eski performanslarını sergileyebilir mi?

Sonuç olarak ‘Survivor All Star 2024’, 23 kişi arasından en güçlü, en yetenekli olan ve sakatlanmadan parkurların tozunu attıranın kazanacağı bir yarışma olacak.

İlk iki sezondan sonraki ‘Survivor’daki gibi yarışmacıların kaderini seyirci SMS’leri değil, bizzat kendileri belirleyecek.

İlk bölümü 1 Ocak 2024 akşamı TV8’de yayınlanacak ‘Survivor All Star 2024’, sezona en erken başlayan ‘Survivor’ olacak.

GÜNÜN SÖZÜ

“Yakın zannettiğin insanların, sana ne kadar uzak olduğunu düştüğünde anlayacaksın.” (Charles Bukowski)