MİLLİYET – 30 OCAK 2016 CUMARTESİ  –  ALİCE

291220151239310030074_2

Star TV’de bu akşam başlayacak “Göç Zamanı”nın özel gösterimi vardı perşembe akşamı. Zorlu’daki gösterimde herkes vardı, ama başrol oyuncusu Talat Bulut yoktu.

Bulut gibi iş disiplini yüksek bir oyuncunun dizisinin özel gösterimine katılmama sebebini araştırınca şunları öğrendim.

Sanatçı, Limon Yapım’la dizinin başrol oyuncusu olarak anlaşma yapmasına rağmen “Göç Zamanı”nın jeneriğinde ve billboardlardaki afişlerde Vahide Perçin’in adı birinci sırada çıkınca, bunu protesto etmek amacıyla katılmadı gösterime.

Dizilerde jenerik ve afişler kadar önemsenen başka konular da var.

Kimi oyuncu, bölüm sonunda hangi oyuncu ekrandayken görüntünün donup, jeneriğin onun yanından akmasını, kimi de tanıtımlardaki vurguları önemser.

Perçin de bu isimlerden biriymiş meğer.

Dizinin ilk bölüm fragmanı “Zümrüt” rolündeki genç oyuncu Cansu Tosun’la bitince Perçin, “Cansu Tosun kim ki, ilk bölümden havalara sokuyorsunuz onu?” diyerek tepkisini dile getirmiş.

Ekran macerası böylesine sorunlu başlayan “Göç Zamanı” tutmaz da kalkarsa, bu diziden tek karlı çıkacak Vahide Perçin olacak.

Neden mi? Star TV’nin internet sitesinde dizinin tanıtım bölümüne bakınca şu bilgiyle karşılaştım da ondan.

Perçin, “Cennet” rolünün hakkını vermek için altı ay halı dokuma dersi almış. Yılların oyuncusu Talat Bulut’u küstürme pahasına “Göç Zamanı”nın bir numarası olarak jeneriğe adını yazdıran Perçin, dizi tutmaz da kalkarsa bu sayede yeni bir meslek kazanmış olacak.

DENİZ SEKİ İÇİN GÜZEL KONSER!

Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda yatan Deniz Seki’yi bir hafta önce ziyarete giden Ferhat Güzel, şarkıcının isteği üzerine cezaevinde yatan kadınlara konser verdi.

Ziyaret ettiği meslektaşı Seki’ye, “Senin için ne yapabilirim?” deyince, “Burada bir konser ver” yanıtı alan Güzel, cezaev yönetimiyle görüşüp, perşembe günü bu isteği yerine getirdi.

Güzel, Seki’nin de izlediği 1.5 saat süren konserine cezaevinde yatan 900 civarındaki kadın mahkumdan 700’ünün katıldığını söyledi.

YAŞAYANLARDAN SONRA ÖLÜLERİ DE ÖLDÜRENLER
İnsanların duydukları her şeyi doğrulatma gereği duymadan yazdığı ve paylaştığı günümüzde, yaşayan ünlüleri yok yere “Ölü” ilan eden sosyal medya, bir ilke daha imza attı.Bu defa 1981’de vefat eden Ziya Özkan’ı 2016’da bir kez daha öldürdüler.“Tuncay Özkan’ın acı günü, babası öldü” paylaşımları üzerine, CHP Milletvekili sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

“Rahmetli babam Ziya Özkan, 35 yıl önce vefat etti. Bugün rahmet istedi. Haberler asılsız. Duyarlı dostlar sağ olsun.”

GÜNÜN SÖZÜ

Ey canımın sahibi yar! Sen benimle olduktan sonra; kaybettiklerimin ne önemi var. (Mevlana)