24 Ağustos 2023 Perşembe  –  Milliyet  –  Alice

Pankreas kanseri tedavisi sürecinde birkaç günlüğüne Bodrum’a giden Tanyeli, burada kendisiyle karşılaşan magazincilere, kemoterapinin kendisini çok yorduğunu söyledi. Tanyeli, “Beni çok yıpratıyor, yemek yiyemiyorum, mide bulantısı oluyor, ama bunların geçeceğine inanıyorum ve dua ediyorum” dedi.

Muhabirler, bir süre önce bir derginin Bodrum’daki ‘yaza merhaba’ partisinde kendisi için yardım toplandığını hatırlatınca Tanyeli’nin verdiği yanıta bakar mısınız?

“Benim adıma bağış toplamışlar, ama bana gelen bir para yok, ihtiyacım da yok. Öyle bir şey de talep etmedim. Bu tür şeyler beni bu süreçte daha çok yaralıyor. Çok çirkin şeyler. Biz bununla ilgili bir gece yapacağız zaten ve birçok sanatçı dostum da o gece beni yalnız bırakmayacaktır, ama adımı kullanıp para toplamaları beni üzüyor.”

O partide Tanyeli için ellerini ceplerine veya cüzdanlarına atanların, o sahtekârların peşini bırakmaması lazım.

Tanyeli’nin iznini istemeden adına insanlardan para toplamak ve emaneti sahibine teslim etmemek sadece ayıp değil, günahtır günah…

Allah’tan bu tür sahtekârların yanı sıra eşine, dostuna yardım eli uzatanlar da var şov dünyasında…

Dostu Safiye Soyman’ın Gündoğan’daki yazlığında tatil yapan Tanyeli, zor günlerinde kendisine maddi ve manevi yardımda bulunan ünlüleri de açıkladı.

Kimler mi onlar?

Ebru Gündeş, Seda Sayan ve Bülent Ersoy…

Helal olsun bu üç sanatçıya…

Demek ki her ünlü için, boza markası veya semt adı değilmiş ‘Vefa’!

Dövmenin yükselişi!

Amerika Birleşik Devletleri’nin güvenilir araştırma şirketlerinden Pew Araştırma Merkezi’nin ‘dövme’ üzerine yaptığı çalışmanın sonucu şu:

Dövme, çok moda bir sosyal işarettir.

Araştırmaya geniş yer veren Le Figaro, Avustralya ve Yeni Zelanda’da oynanan FIFA Kadınlar Dünya Kupası’ndaki futbolcuları örnek göstererek, “Profesyonel kadın futbolcular da en az erkek meslektaşları kadar dövme meraklısı” diye yazdı.

Pew Araştırma Merkezi, ABD’de ‘kitlesel narsisizm’ karakteristiği olan ve giderek daha popüler hale gelen dövmenin önlenemez yükselişine dikkat çekti.

GÜNÜN SÖZÜ

“Sadece şefkat iyileştiricidir. Çünkü insanın içindeki tüm hastalıklar sevginin eksikliğinden kaynaklanır.” (Osho)